Štvrtok 28.10.2021
sk
Dobromila
cz
Den vzniku samostatného československého státu

Kto by nepoznal príbeh mladej tínedžerky Belly a úchvatného upíra Edwarda? Ich príbeh stvárnený v úspešnej knižnej sérii s názvom Twilight si podmanil fanúšikov po celom svete už pred pätnástimi rokmi. Netrvalo dlho a filmová adaptácia rozpútala ešte väčšie šialenstvo, keď priniesla na plátna kín túto upírsku ságu s Robertom Pattinsonom a Kristen Stewart v hlavných úlohách.

Zdalo by sa, že Twilightu už odzvonilo, no to ani zďaleka! Pripravte si vreckovky, dámy, podľa samotnej autorky sa totiž dočkáte knižného prequelu, ktorý opisuje tento ľúbostný príbeh z nového uhla pohľadu – očami samotného Edwarda.

Kedy sa tejto horúcej novinky dočkáme?

Hoci táto správa mnoho ľudí šokovala, skalní fanúšikovia o nej vedeli už dlhšie a netrpezlivo čakali na jej potvrdenie. Sama autorka Stephenie Meyer uverejnila pred niekoľkými dňami na svojej oficiálnej webovej stránke odpočet, ktorý odratúval dni do tohto oznámenia. Nebolo síce isté, o čo presne ide, no stávky padali práve na vydanie novej knihy.

Autorka ju totiž začala písať už pred vyše desiatimi rokmi, keď ešte bola Twilight sága na vrchole svojej slávy. Nedopatrením však niekoľko prvých kapitol uniklo na internet a Meyer sa rozhodla jej písanie stopnúť. Tí, čo si stihli úvodné stránky prečítať, však boli nadšení a odvtedy netrpezlivo čakajú na jej vydanie.

Ich sen sa teda stal skutočnosťou. Kniha vyjde pod názvom Midnight Sun už toto leto, konkrétne 4. augusta. Známa je už aj obálka, ktorú autorka tiež uverejnila na svojej stránke.

Čo si o tom myslí autorka?

Stephenie Meyer sa rozhodla podeliť aj s niekoľkými ďalšími myšlienkami ohľadom svojho rozhodnutia túto knihu napokon vydať. Na svojej stránke uverejnila list, v ktorom hovorí, že pôvodne rozmýšľala, či tento dátum ešte neposunúť, a to kvôli nepriaznivej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzame.

Napokon sa však rozhodla ponechať tento dátum, nakoľko nie je isté, kedy táto situácia pominie a pretože fanúšikovia čakali už naozaj dlho. Píše v ňom aj to, že pracovať na jednej knihe trinásť rokov je naozaj zážitok a že vrátiť sa k svojim starým postavám bolo skvelé. O niekoľko mesiacov zistíme, či nová kniha tejto svetoznámej upírskej ságy spôsobí rovnaký ošiaľ, ako jej predchodkyne.

O čom je Twilight sága?

Ak ste už náhodou zabudli, o čom vlastne celá táto séria je, alebo ste sa jej nejakým zázrakom úplne vyhli, nezaškodí vám malá rekapitulácia:

Súmrak (Twilight)

Keď sa Bella presťahuje do sychravého mestečka Forks a stretne záhadného a nadprirodzene krásneho Edwarda, jej život sa otočí naruby. Nie si je istá, čo sa skrýva za jeho zlatými očami a porcelánovou pokožkou. Rozhodne sa za každú cenu odhaliť jeho tajomstvo, hoci netuší, ako drasticky to zmení jej osud.

Nov (New Moon)

Zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako si Bella dokázala predstaviť. Po tom, ako odhalila Edwardovo tajomstvo a rozhodla sa stať súčasťou jeho života, sa ocitla tvárou v tvár smrteľnému nebezpečenstvu. Edward ju síce zachránil, no vydrží to ich vzťah? Obaja budú musieť spraviť niekoľko ťažkých rozhodnutí.

Zatmenie (Eclipse)

Bella si myslela, že už ju nič neprekvapí, no keď sa do hry zamiešajú aj vlkolaci a upírsky sériový vrah, veci sa začnú ešte viac komplikovať. Bella je nútená vybrať si medzi dvomi ľuďmi, ktorí sú jej najbližší – jej láskou Edwardom a najlepším priateľom Jacobom. Ich rozhodnutia ich tentoraz môžu stáť život.

Úsvit (Breaking Dawn)

Po mnohých prekážkach, víťazstvách aj prehrách, stojí zrazu Bella pred najťažším rozhodnutím v jej živote. V stávke je teraz jej život – jej smrteľnosť. Má sa vzdať všetkého, čím kedy bola a vstúpiť do nesmrteľného života upírov, alebo pokračovať vo svojom ľudskom živote? Jej rozhodnutia majú ale oveľa väčší dosah, než si kedy myslela.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Terézia Slašťanová
Mojou najväčšou vášňou sú knihy a práve tie sú inšpiráciou pre moje články na EMEFKA. Najradšej si vychutnávam klasiku, fantasy a dystopické príbehy. Dávam prednosť čaju pred kávou, psom pred mačkami a večer ma pravdepodobne nájdete v posteli s notebookom pozerať seriály.

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť