Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Twitter žaluje Elona Muska pre zrušenú ponuku na prevzatie Twitteru

Twitter požiadal súd v štáte Delaware, aby šéfovi automobilky Tesla nariadil dokončenie akvizície za dohodnutú sumu 54,20 dolára za akciu.


Spoločnosť Twitter žaluje miliardára Elona Muska za to, že zrušil ponuku na jej prevzatie za 44 miliárd dolárov. Firma požiadala súd v štáte Delaware, aby šéfovi automobilky Tesla nariadil dokončenie akvizície za dohodnutú sumu 54,20 dolára za akciu Twitteru. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Žaloba okrem iného obviňuje Muska z početných porušení dohody o zlúčení, ktoré „zatemnili Twitter a jeho podnikanie“. Cena akcií Twitteru za ostatný mesiac klesla o viac ako 8 percent a v máji sa prepadla z maxima viac ako 50 dolárov za akciu po tom, ako Musk spochybnil počet falošných a spamových účtov na mikroblogovacej sieti Twitter a povedal, že dohoda je „dočasne pozastavená“ .

Musk oznámil odstúpenie od prevzatia Twitteru v piatok s tým, že mu spoločnosť neposkytla dostatok informácií o počte falošných účtov. Tiež povedal, že prepustenie vedúcich pracovníkov Twitteru znamená, že si firma neplní svoje záväzky. Twitter v reakcii uviedol, že plánuje podniknúť právne kroky na vynútenie dohody, pričom uviedol, že „sa zaviazal uzavrieť transakciu za cenu a podmienky dohodnuté s pánom Muskom“. Pôvodná dohoda o prevzatí obsahuje poplatok v sume jednej miliardy dolárov za zrušenie akvizície.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť