18 vecí, ktoré budeš na staré kolená určite ľutovať

Tak rob všetko preto, aby tomu bolo inak…

Jedného dňa budeš starý, vráskavý a budeš mať pocit, že život ti už nemá čo ponúknuť. Vtedy sa spätne obzrieš a zistíš, koľko vecí vo svojom živote ľutuješ.

Na staré kolená budeš ľutovať, že si…

…sa hádal s rodičmi

Jedného dňa budeš nosiť kvety na hrob svojej mamy. Je ťažké uvedomiť si to v puberte, keď tebou lomcujú hormóny a máš pocit, že si razom požral všetku múdrosť sveta. Ona tu však nebude navždy a keď si začneš uvedomovať, že ste tie prehádané dni a premlčané týždne mohli využiť lepšie, už môže byť neskoro.

…necestoval toľko, koľko sa dalo

Nie každý je srdcom cestovateľ, a to je úplne v poriadku. Ak však túžiš cestovať a odkladáš to, lebo vysoká, práca, očakávanie frajerov, tak sa na to teraz hneď vybodni. Cesta do neznáma ti môže dať omnoho viac ako prednáška z geografie.

Profimedia

…sa bál hovoriť ľuďom, že ti na nich záleží

Ľudia nehryzú, a predsa sa tak k nim z času na čas správame. Ty ani nevieš, čo by dal ten naoko prísny tatko za to, aby si mu povedal, ako veľmi ho ľúbiš. Rovnako je na tom aj tvoja priateľka, ktorá to predsa „určite vie“. No a čo, že to vie? Tak bude vedieť dvakrát.

…vytláčala vyrážky viac, ako bolo nutné

Vidíš ten kráter uprostred ksichtu? A tú jazvu, ktorá sa už nikdy nezahojí? Tomu všetkému si mohla predísť, keby si tú sviňu vyrážku nechala najprv dozrieť. Ale ty nie… ty si sa v nej začala rýpať mačetou hneď pri prvom zasvrbení, lebo vo výťahu bolo dobré svetlo a ty s takouto krásou na tvári proste chodiť nebudeš. No povedz, bolo ti toto treba?

…nechcela pripustiť, že si krásna

Jedného dňa budeš pozerať na svoju fotografiu spred dvadsiatich rokov. Na tú, na ktorej si bola tučná, zle oblečená, neforemne učesaná a s výrazom ksichtu sťa stelesnený idiot. Budeš na ňu hľadieť a nebudeš schopná pochopiť, ako si to mohla nevidieť. To, že si svoje najkrajšie roky premárnila myšlienkou na to, že to nestačí.

Profimedia

…nedbal na zdravý vzťah k pohybu

Starého psa novým kúskom nenaučíš. A dobre zahniezdeným tukovým vankúšikom len ťažko vysvetlíš, nech sa z tvojej telesnej schránky láskavo vysťahujú. V štyridsiatke sa láska k športu hľadá podstatne ťažšie ako vo veku, keď ešte nepotrebuješ Voltaren, aby si sa vôbec zohol.

…ostal v práci, ktorú si nenávidel

Tvoj šéf ani nevie, ako sa voláš, a pritom ty sa ideš denne zodrať z kože, len aby si naplnil nejaké sprosté kvóty. Nebaví ťa to. Neznášaš to. Tak načo to robíš? Vyťaží z tejto situácie vôbec niekto niečo? Nie.

Celé toto divadlo je kontraproduktívne pre všetky zúčastnené strany. Namiesto teba totiž môže nastúpiť človek, ktorý to tam bude zbožňovať a ty si môžeš nájsť prácu, v ktorej sa nebudeš cítiť ako ťažná krava.

Profimedia

…sa viac nevenoval škole

Tá domáca úloha z fyziky o teórii relativity ťa na vysokú nedostane, ale to chlastanie pod hradom s kamošmi tiež nie. Tak prečo nezvoliť možnosť, ktorá šetrí ako pečeň, tak aj peňaženku? Možno by si s týmto prístupom po strednej vedel viac, ako len otvoriť víno zápalkou a toaleťákom.

…myslel viac na ostatných ako na seba

Je rozdiel niekoho podporovať a plniť jeho sen na úkor toho svojho. Tvoj život je tvoj film plný tvojich úloh a replík. Nikdy nedovoľ, aby ti niekto vyfúkol hlavnú úlohu. Na to jednoducho nemá právo a je skutočne jedno, či ide o kamarátku alebo vlastnú mamu.

…sa nevedel pohnúť ďalej

Rozišli ste sa. Bodka. Koniec. Život ide ďalej. Našla si iného, ale to ešte neznamená, že sa Zem prestane točiť a všetko doposiaľ hodnotné stratí význam. Ty si stále ten istý človek – ten istý šikovný a múdry fešák, ktorý má po svojom boku niekoho, kto to nevidí. Bohužiaľ, teraz i šikovný a múdry fešák, ktorý sa rýpe v starom h*vne a čuduje sa, prečo smrdí. Tak s tým láskavo prestaň.

Profimedia

…nechápal, že peniaze nie sú všetko

Toľko ľudí v dnešnej dobe lipne na materiálnych veciach, že im uniká podstata skutočnosti. Áno, bez peňazí sa žiť nedá, lebo s prázdnym žalúdkom a holou r*ťou svet zase taký ružový nie je. To ale neznamená, že sa okolo nich točí celá slnečná sústava.

…nevedel, že šťastie je v tebe

Nie v tom novom ajfóne, nie v tej dovolenke, ktorej bude o pár chvíľ plný Instagram. Nie v drahom aute, ktoré žerie aj trávu okolo cesty, nie v luxusnom bytíku s klimatizáciou a chyžnou, nie v reštauráciách, kde človeka v rifliach ani neobslúžia. Ale v tebe. Šťastie je voľba, aj keď to znie absurdne a slniečkársky.

…zanedbával svoje zuby

To posledné, na čo v dvadsiatke myslíš, je kúpa medzizubnej kefky. My to chápeme, tvoji rodičia to chápu… všetci to chápeme. Ale ty to nebudeš chápať, keď ti o desať rokov zubár vystaví faktúru, ktorú budú splácať ešte tvoje deti.

Profimedia

…sa ponáhľal, a ani si nevedel kam

Polovicu života si sa za niečím naháňal a čo z toho? Chytil si to nebodaj? Myslíme si, že nie, lebo to by si v prvom rade musel vedieť, čo to vlastne chceš chytať. Tvoj šéf na to možno bude mať iný názor, no zastaviť, vydýchnuť a vychutnať si krásu prítomného okamihu je dôležitejšie, ako stihnúť autobus.

…neriskoval

V komfortnej zóne sa toho veľa nedeje. Nehovoríme, že svet za ňou je nejaký prevratný, ale čo ty vieš… možno sa ti niečo predsa len zapáči. Napríklad to dievča, ktoré sa už polroka bojíš osloviť alebo ten šport, ktorý chceš vyskúšať už od základky, no nemal si na to gule. Všetko to môže skončiť poriadnym trapasom, ale kto nevyskúša, nevie.

…nevyhľadal psychológa

Požiadať o pomoc nie je hanba. Ku psychológovi nechodia len psychopati na pohľadanie, ktorí v nočnom stolíku schovávajú zbierku chlpov z podpazušia trinásťročných panien a v autobuse sa kývu zo strany na stranu. Chodia tam aj celkom normálni ľudia s celkom normálnou rodinou a prácou, ktorí majú v hlave chaos a sami ho upratať nedokážu.

https://www.freevector.com/free-therapy-illustration-25372

…nebol vďačný

Za čokoľvek. Za to, že máš prácu, do ktorej môžeš chodiť. Za to, že máš nohy, ktoré ťa do nej donesú. Za to, že máš čo do úst, čo si obliecť, čoho sa napiť a čo podarovať svokre na meniny, aby po zvyšok oslavy držala hubu. Nič z toho nie je samozrejmosť.

…nešetril peniaze

Peniaze boli, sú, aj budú. Ale budú len vtedy, ak preto budeš aktívne niečo robiť. Prechlastať celú výplatu hneď v prvý večer a potom čakať, kým ti začnú padať do huby pečené holuby, asi nebude tá najlepšia stratégia.

Money Cash GIF - Find & Share on GIPHY


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
46
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
32
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otázky nielen na prvé rande, ktorými človeka zaručene vyvedieš z miery

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME