Typické rozdiely medzi chovaním mačky a psa, pre ktoré ich milujeme a nenávidíme

Keď ťa vidí pes, vrtí chvostom, keď ťa vidí mačka, tak mňauká, lebo má prázdnu misku.

Zdroj: Justin Veenema / Ramiz Dedaković, Unsplash

Veľa ľudí sa striktne delí na psičkárov a „mačičkárov“. Nájdu sa aj výnimky, ktoré majú rady všetky zvieratká, bez ohľadu na to, čo sú zač.

Mačky a psy vedia byť zarytí nepriatelia a rovnako najlepší priatelia. Takisto je to aj s ich majiteľmi. Psíkov má rado mnoho ľudí pre ich odlišné vlastnosti, ktoré práve mačky nemajú. A u „mačičkárov“ je to opačne.

Keď ti sadne do lona mačka a keď pes

Pri psovi je úplne bežné, že si k tebe príde ľahnúť. Keď ti však ľahne do lona mačka, tak si celý šťastný a cítiš sa ako vyvolený. Už nikdy sa nepohneš, lebo mačka to možno nikdy nezopakuje. Psíkovi stačí len povedať a už ti sedí v lone, kedykoľvek si povieš.

Kedy môžeš hladkať psa a kedy mačku?

To je zásadný rozdiel medzi týmito dvoma zvieratkami. Pes sa ti dá pohladkať kedykoľvek, doslova ťa až otravuje, aby si ho hladkal, pokým mačka si vyberá, KTO a KEDY ju bude hladkať. Len veľmi málo mačiek sa nechá hladkať, keď chceš ty.

Škrabkanie na brušku je u mačiek výsada

Keď sa psík zvalí na chrbát a odhalí ti bruško, znamená to, že sa ti podriaďuje. Mačka to spraví len málokedy. Ak sa aj mačka vykotí na chrbát a nebodaj ju pošrabkáš na bruchu, môžeš veľmi rýchlo očakávať útok. Máloktoré mačky si nechajú škrabkať bruško, zatiaľ čo psíky to majú veľmi rady.

ipet, Unsplash

Ako ti dávajú najavo, že ťa majú rady

Pes neustále vrtí chvostom, rozbehne sa za tebou, keď prídeš domov, vyoblizuje ťa od hlavy po päty. Mačka na teba zagáni a začne mraučať, lebo má poloprázdnu misku. Najčastejšie ti prejavuje lásku tak, že ti donesie nejakého mŕtveho vtáčika alebo myš. Alebo ešte na teba pomaly žmurká… to je prejav lásky u mačky.

Hranie so psom a s mačkou

Psíky sa najviac hrajú, keď sú šteniatkami. Postupne ich to prestane baviť a čím sú väčšie, tým sa hrajú menej. Narozdiel od psíkov sa mačky rady hrajú celý život. Ale zabudni na nejaké kupované hračky. Ponožky, papiere a iné sprostosti majú najradšej.

Sarah Dorweiler, Unsplash

Keď urobí niečo zlé pes a keď mačka

Psy sú typické v tom, že ti najčastejšie roztrhajú obľúbené topánky, vankúš alebo plyšáka. Hlavne, kým sú malé. Najčastejšie ich takéto „zloduchoviny“ prejdú potom ako vyrastú. Mačky sú však trošku horšie.

Škrabú nábytok, zhadzujú všetko, čo sa dá, vyhrabávajú z kvetináčov hlinu alebo v nich rovno spia. Pes si veľmi rýchlo uvedomí, že urobil niečo zlé, mačka to má väčšinou v paži. Možno sa aj tvári niekoľko minút previnilo, no hneď nato od teba pýta jesť.

Cat Dog GIF - Find & Share on GIPHY

V konečnom dôsledku sú rovnako super mačky aj psy. Niekto má radšej psíkov a niekto zas mačky. Každé z týchto zvieratiek má svoje výhody aj nevýhody. Aj keď nám to dávajú najavo rôzne, majú nás rady rovnako.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Katedrála Notre-Dame inšpirovala aj filmárov. Prinášame vám 10 filmov s touto ikonickou stavbou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME