Typické situácie zo života, keď si povieš, že si už starý

Ten moment, keď si na koncerte a máš pocit, že si tam dozor.

Či si to už chceš priznať, alebo nie, starneme. Predavači v obchode to majú pri kontrolovaní občianskych preukazov ľahšie, lebo väčšina decák narodených v roku 2000 si už môže kupovať alkohol a tebe príde, že rok 2000 bol len včera… aj to je jeden z dôkazov, že starneš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/old-older-HHAHWojf60wy4)

Opica nie je taká ako kedysi

Teraz si dvakrát rozmyslíš, či ideš chlastať tvrdé alebo si dáš len pár pivečiek. A aj pri tých pivkách musíš zostať pri tom pár, lebo inak ťa na druhý deň čaká pomsta sťaby ju z pekla zoslal sám diabol.

Opica po prepitej noci tvrdého alkoholu nie je taká ľahkovážna ako kedysi. Vtedy ti stačilo “vyrovnať“ to ráno pivom a počas dňa si to predýchal. Teraz sa opiješ v piatok a ešte v pondelok ti je zle akoby ťa prešlo stádo bizónov.

Festivaly a koncerty sú menej bujaré

Na festivaloch už nechľasceš ako nepríčetný a tomu podlieha aj samotný výber festivalu. Radšej si vyberieš niečo, kde sú tvoji obľúbení interpreti, ale aj nejaké to kultúrne vyžitie.

Na koncertoch stojíš zásadne pri zvukárovi a sleduješ vpredu decká, ktoré roztáčajú mosh pit a neveriacky krútiš hlavou. (Mosh pit je činnosť, pri ktorej sa ľudia pod pódiom zvyknú sácať a rozbiehať oproti sebe bez nejakého väčšieho zmyslu.)

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mosh-Peqw1qLQdZ5UQ)

Piatky radšej tráviš doma ako na párty

Kamoši ťa volajú von, ale ty po tom, ako prídeš z práce po namáhavom týždni, si rád, že vôbec žiješ. Preto si radšej pivo s kamošmi odložíš na sobotu a radšej zaľahneš pred seriál a zababušíš sa do periny. Z bujarých večierkov sa už pomaly stávajú návštevy, lebo tvoji kamaráti už majú potomkov, s ktorými len tak do krčmy chodiť nemôžu.

Piješ už len alkohol, ktorý má polovicu tvojho veku

Keď už sa rozhodneš piť alkohol, tak si poriadne vyberáš. Nevypiješ len tak hocijaký patok ako kedysi. Keď si bol mladý, cena jednej fľaše, na ktorú ste sa poskladali, bola vždy menej ako desať eur.

Percentá museli vždy zásadne prevyšovať tvoj vek, inak to bolo zbytočné. Teraz už siahneš po alkohole, ktorý je skoro tak vyzretý ako ty a strážiš si ho roky na poličke. Fľašku oprášiš len pri výnimočnej udalosti.

Najviac peňazí míňaš na jedlo

Okrem toho, že máš dávno založený sporiaci účet, na ktorý si starostlivo odkladáš, si menej márnotratný ako kedysi. Predtým si si kúpil každú blbosť, nové tenisky každého pol roka, lebo to bolo cool.

Teraz sa cítiš cool, keď sa dobre naješ, či už v reštaurácii alebo doma. Medzi tvojimi potravinami sa už len zriedka objaví treska, wifonka a párky. Teraz máš v chladničke tri druhy syra a permanentne fľašu bieleho. Do rizota.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mostexpensivest-viceland-most-expensivest-14SAx6S02Io1ThOlOY)

Nakupuješ veci do domácnosti

Už ti vadí, ak sa ti odlišuje jeden tanier od ostatných, nie ako v minulosti, keď si jedol zásadne z obalov z donášky. Pri srdiečku ťa zahreje, keď vidíš v akcii nový nábytok a namiesto útraty za niečo nezmyselné, premýšľaš nad kúpou novej postele. Na Vianoce si pýtaš okrem kníh, napríklad nové nože alebo kuchynského robota, či iné užitočné veci.

Veci si zaznamenávaš očami a nie mobilom

Aj ty si občas spravíš nejakú fotku mobilom, ale že by si sa na svet pozeral cez displej, to nie. Občas nechápeš bizarné situácie, ktorých si svedkom, keď vidíš mladých natáčať rôzne live videá a podobné veci. Na sociálne siete páchneš najčastejšie pri sedení na tróne, no nejak sa v tom nevyžívaš.

Chodíš spávať pred polnocou

Niet nad to, keď si po pracovnom dni konečne ľahneš do postele a môžeš si užiť osem hodín spánku. Akonáhle spíš menej ako šesť hodín, už si v ohrození života. Zrazu nedokážeš pochopiť, ako si dokázal na vysokej spávať v priemere 5 hodín týždenne. Spánok je jedna z tvojich najdôležitejších priorít a nedáš si ho len tak niečím pokaziť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cbc-tired-asleep-newborn-moms-xTk9ZKVGEptejVquSk)

Hovoríš mladším, aké to bolo za tvojich čias

Keď ešte existovali diskety a posielali sa listy a pohľadnice. Keď sme nečumeli do mobilov a chodili sme sa pýtať von zazvonením zvončeka pri dverách. A existovala Resanka, a to už si ty pamätať nemôžeš. To boli pekné časy, nie ako teraz…

V obchode si už od teba nepýtajú občiansky preukaz

Či už kupuješ fľašku vínka alebo rum do koláčov, predavačka už na teba viac nepozerá škaredo, lebo tvoje šedivé vlasy a vrásky prezrádzajú, že si dosiahnutie plnoletosti už ani nepamätáš.

Nerozumieš väčšine slangových výrazov

Počuješ decká rozprávať sa medzi sebou na ulici, no máš pocit, že rozprávajú v jazyku iného kmeňa ako ty. „Pome flexiť pred tesko a potom ešte poflausíme…“ Veď čo, aj my sme mali nejaké slangy, ale týmto novodobým rozhodne nerozumieš.

Titulná fotka: Angello LopezUnsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 zaujímavých faktov, ktoré ťa nadchnú, prekvapia aj pobavia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME