Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla

Typy falošných „priateľov“, ktorí sa ozvú, len keď od teba niečo potrebujú

Každý z nás má takého "kamaráta".


Všetci máme okolo seba takých ľudí. Tých akože kamarátov, čo sa neozvú, ako je rok dlhý, a aj napriek tomu majú dosť chochmesu dúfať, že keď budú niečo potrebovať, prijmeš ich s otvorenou náručou. Asi ťažko.

V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko typov takýchto „kamošov“ a úprimne, bodaj by si ani s jedným z nich nikdy nemal tú česť. Ale to sa asi nestane.

1. Tá so zlomeným srdiečkom

Rozišli sa, no je tam toho. Jasné, rozchod nie je príjemná vec a deň sa dá tráviť aj krajšie ako pálením spoločných fotiek a gýčových darčekov z mesačných „výročí“, ale aby kvôli tomu písala tebe? Tebe, čo ste sa sto rokov nevideli? Tebe, čo si ju volala na kávu aspoň stokrát, ale nikdy nemala čas, lebo mucinko má narodeninky, mucinko ju berie na výlet, s mucinkom si chcú urobiť pekný večer…

Teraz mucinko šuká inú a zrazu jej je akékoľvek ramienko na vyplakanie dobré. „No ták, dáme si víno, ako za starých čias. Bude dobre. Potrebujem sa trochu vyrozprávať,“ volá ti celá rozcítená. Pekné, ale čo potrebuješ ty, je svätý pokoj, avšak to jej v tomto stave nemôžeš povedať. Tak prikývneš… a zvyšok večera stráviš počúvaním drístov o tom, že to bol vlastne celkom solídny kretén. No bolo ti to treba?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, ktorý nie je na špinavú robotu

„Počuj, bratku, mám pre teba fasa brigádu,“ chrčí do telefónu a tebe je už teraz jasné, že zas až taká fasa nebude. Naposledy, keď ťa dotiahol na fasa fušku, si sa sedem hodín plahočil s vynášaním skriniek na štvrté poschodie bez výťahu a nakoniec z neho vypadlo, že je to vlastne pro bono akcia pre jednu jeho známu… ktorá mu večer na oplátku pro bono poťahala pižmoňa. No nie, ďakujem.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Obľúbená pochúťka Slovákov zdražie. Koľko si za ňu tento rok priplatíme?

3. Ten, čo potrebuje požičať

Niektorí ľudia si veľmi radi požičiavajú peniaze, ale neveľmi radi ich vracajú. Toto je jeden z nich. Už to máte nacvičené – zavolá, požičia si peniaze, sľúbi, že ich z budúcej výplaty vráti, a potom sa pol roka v domnienke, že na to stihneš zabudnúť, preventívne neozve vôbec. A potom to opakujete stále dookola, až kým jeden z vás nezomrie.

Darmo argumentuješ, že si mu už požičal a na oplátku si dostal figu borovú. Buď ťa presviedča, že ti to poslal na účet a ty – zámožný pán s haciendou na Bali – si to v prívale prichádzajúcich transakcií prehliadol, alebo sa vyhovorí, že nebolo z čoho. Vieš, nutné výdavky – rybička mu v jeden pekný večer vypľula sedem ikier, a to sú veci, s ktorými nikto neráta. A tak… veď chápeš, nie?

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.