Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Instagram poskytuje každému z nás obrovský priestor na sebavyjadrenie a predvedenie svojej vlastnej jedinečnosti. Bola by veľká škoda tieto možnosti nevyužiť a slepo kopírovať príspevky druhých. Presne to sa ale vo veľkom deje.

Zopakovať niečo, čo už spravil niekto pred tebou, je vždy jednoduchšie, a preto je Instagram zaplavený množstvom absolútne rovnakých snímok. Niektoré „klišoidné“ trendy sa držia dlhé roky, iné prichádzajú a postupne sa vytratia. Je ich toľko, že by sa o nich dala napísať niekoľkozväzková encyklopédia. Tento článok ponúka aspoň skromný výber z nich.

Dievča, ktoré sa pozerá na zem

Mnohé mladé ženy považujú počas predvádzania svojho outfitu za dôležité hľadieť smerom nadol. Prečo? Nikto nevie. Okrem toho je podstatné zamestnať jednu ruku tým, že si ňou krásavica chytí svoje plece alebo vlasy. Asi nikdy sa nedozvieme odpoveď na otázku: Čo zaujímavé na dlážke vidia?

Hipsterský bordel v posteli

Nič neukáže tvoje vysokoestetické cítenie lepšie, ako starostlivo nahádzané veci v posteli. Klasikou sileného aranžovania sú knižky, hrnčeky s kávou, fotografie, kvetinky a všetko, čo je hipsterskému srdcu blízke. Potrebuje dajaký normálny človek kyticu kvetov v posteli? Pravdepodobne nie. Ale čo robiť, keď ich majú na fotkách všetky cool blogerky?

Nikola oslavuje narodeniny

Tento trend už prenikol aj na Slovensko a zapustil v našich Instagramoch silné korene. Žiadna Nikola si svoje narodeniny nevie predstaviť bez desiatok fotografií a žiadna fotografia nie je dobrá, pokiaľ na nej nie sú nafukovacie balóny, zobrazujúce číslice jej novonadobudnutého veku.

Hovorí sa, že foto s balónmi je potrebné predložiť ako dôkaz na matrike, inak ti dosiahnutie vyššieho veku nebude právne uznané.

Párkové nohy

Večná klasika instagramových klišé a vďačný terč vtipov už niekoľko rokov. Záber zachytávajúci tenučké (väčšinou) ženské nohy slniace sa či už doma alebo na dovolenke, skutočne nie je ťažké fejkovať.

Stačí zobrať dvojicu párkov (hydinové pôsobia najautentickejšie) a nafotiť ju pred displejom, na ktorom je zobrazená fotografia z exotického letoviska. Pri následnom nahrávaní na Instagram netreba zabúdať na použitie zodpovedajúcich tagov a lokality.

Keď potrebuješ do záberu strčiť všetko

Niekedy sa treba pochváliť topánkami, inokedy zasa svojimi zadnými prednosťami. Napchať všetko toto do jedného obrázku môže byť náročné. Pre tvorivé Nikoly ale nie je žiaden problém prísť s pózami, vďaka ktorým sa všetko naprace do jednej fotografie.

„Self-made man“ za volantom

Nebezpečný záber určený len pre SKUTOČNÝCH chlapov. Pri pohľade naň ťa ovalí závan testosterónu a bankoviek. Drahé hodinky a luxusné autá predstavujú obľúbené kombo, ktoré vyrazí dych každej zlatokopke! Tieto fotografie sú takmer vždy sprevádzané motivačnými citátmi o úspechu a podnikaní. #SAMSEBEPANOM #SVETBOHATYCH #RICHLIFE

Zaľúbený pár sa drží za ruku počas dovolenky

Romantický sentiment je skvelým magnetom na pozornosť v prostredí sociálnych sietí. Fotky zamilovaných dvojíc označených hashtagom #couplegoals sú obľúbeným sprievodom frustrovaných slobodných dievok pri ich sólových opíjačkách.

V istom okamihu nabrali extrémnu popularitu fotografie z výletov, na ktorých je zobrazená dievčina, ktorá drží za ruku fotografa. Nič viac a nič menej. Zrejme je nesmierne dôležité podeliť sa o takýto okamih s internetom. Pretože ešte nikdy v dejinách sa nikto so svojím partnerom nedržal za ruku počas dovolenky.

Topánočky na vzorovanej podlahe

Fotografia topánok je skvelý spôsob, akým môžu svoj štýl predviesť dámy, ktorým z nejakého dôvodu robí problém odfotiť svoju postavu či tvár. Zvláštny „žáner“ tvoria zábery nôh na vzorovanej dlažbe.

Čo má vlastne takýto obrázok za cieľ prezentovať? Dlážku alebo len topánky? Oboje z toho? Odpoveď nepoznáme, a zaobídeme sa aj bez nej. Tieto fotografie totiž nezaujímajú asi absolútne nikoho.

Na záver jedna slovenská špecialita – pokiaľ medzi svojimi fotografiami nemáš záber zo Zrakovej pyramídy Súľov, si instagramovo mŕtvy!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť