Instagramové typy klišé fotiek, ktoré zasiahli aj Slovákov a Čechov

Objavujú sa aj vo tvojom feede?

Zdroj: pxhere.com

Instagram poskytuje každému z nás obrovský priestor na sebavyjadrenie a predvedenie svojej vlastnej jedinečnosti. Bola by veľká škoda tieto možnosti nevyužiť a slepo kopírovať príspevky druhých. Presne to sa ale vo veľkom deje.

Zopakovať niečo, čo už spravil niekto pred tebou, je vždy jednoduchšie, a preto je Instagram zaplavený množstvom absolútne rovnakých snímok. Niektoré „klišoidné“ trendy sa držia dlhé roky, iné prichádzajú a postupne sa vytratia. Je ich toľko, že by sa o nich dala napísať niekoľkozväzková encyklopédia. Tento článok ponúka aspoň skromný výber z nich.

Dievča, ktoré sa pozerá na zem

Mnohé mladé ženy považujú počas predvádzania svojho outfitu za dôležité hľadieť smerom nadol. Prečo? Nikto nevie. Okrem toho je podstatné zamestnať jednu ruku tým, že si ňou krásavica chytí svoje plece alebo vlasy. Asi nikdy sa nedozvieme odpoveď na otázku: Čo zaujímavé na dlážke vidia?

Hipsterský bordel v posteli

Nič neukáže tvoje vysokoestetické cítenie lepšie, ako starostlivo nahádzané veci v posteli. Klasikou sileného aranžovania sú knižky, hrnčeky s kávou, fotografie, kvetinky a všetko, čo je hipsterskému srdcu blízke. Potrebuje dajaký normálny človek kyticu kvetov v posteli? Pravdepodobne nie. Ale čo robiť, keď ich majú na fotkách všetky cool blogerky?

Nikola oslavuje narodeniny

Tento trend už prenikol aj na Slovensko a zapustil v našich Instagramoch silné korene. Žiadna Nikola si svoje narodeniny nevie predstaviť bez desiatok fotografií a žiadna fotografia nie je dobrá, pokiaľ na nej nie sú nafukovacie balóny, zobrazujúce číslice jej novonadobudnutého veku.

Hovorí sa, že foto s balónmi je potrebné predložiť ako dôkaz na matrike, inak ti dosiahnutie vyššieho veku nebude právne uznané.

Párkové nohy

Večná klasika instagramových klišé a vďačný terč vtipov už niekoľko rokov. Záber zachytávajúci tenučké (väčšinou) ženské nohy slniace sa či už doma alebo na dovolenke, skutočne nie je ťažké fejkovať.

Stačí zobrať dvojicu párkov (hydinové pôsobia najautentickejšie) a nafotiť ju pred displejom, na ktorom je zobrazená fotografia z exotického letoviska. Pri následnom nahrávaní na Instagram netreba zabúdať na použitie zodpovedajúcich tagov a lokality.

Keď potrebuješ do záberu strčiť všetko

Niekedy sa treba pochváliť topánkami, inokedy zasa svojimi zadnými prednosťami. Napchať všetko toto do jedného obrázku môže byť náročné. Pre tvorivé Nikoly ale nie je žiaden problém prísť s pózami, vďaka ktorým sa všetko naprace do jednej fotografie.

„Self-made man“ za volantom

Nebezpečný záber určený len pre SKUTOČNÝCH chlapov. Pri pohľade naň ťa ovalí závan testosterónu a bankoviek. Drahé hodinky a luxusné autá predstavujú obľúbené kombo, ktoré vyrazí dych každej zlatokopke! Tieto fotografie sú takmer vždy sprevádzané motivačnými citátmi o úspechu a podnikaní. #SAMSEBEPANOM #SVETBOHATYCH #RICHLIFE

Zaľúbený pár sa drží za ruku počas dovolenky

Romantický sentiment je skvelým magnetom na pozornosť v prostredí sociálnych sietí. Fotky zamilovaných dvojíc označených hashtagom #couplegoals sú obľúbeným sprievodom frustrovaných slobodných dievok pri ich sólových opíjačkách.

V istom okamihu nabrali extrémnu popularitu fotografie z výletov, na ktorých je zobrazená dievčina, ktorá drží za ruku fotografa. Nič viac a nič menej. Zrejme je nesmierne dôležité podeliť sa o takýto okamih s internetom. Pretože ešte nikdy v dejinách sa nikto so svojím partnerom nedržal za ruku počas dovolenky.

Topánočky na vzorovanej podlahe

Fotografia topánok je skvelý spôsob, akým môžu svoj štýl predviesť dámy, ktorým z nejakého dôvodu robí problém odfotiť svoju postavu či tvár. Zvláštny „žáner“ tvoria zábery nôh na vzorovanej dlažbe.

Čo má vlastne takýto obrázok za cieľ prezentovať? Dlážku alebo len topánky? Oboje z toho? Odpoveď nepoznáme, a zaobídeme sa aj bez nej. Tieto fotografie totiž nezaujímajú asi absolútne nikoho.

Na záver jedna slovenská špecialita – pokiaľ medzi svojimi fotografiami nemáš záber zo Zrakovej pyramídy Súľov, si instagramovo mŕtvy!

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie, ktoré zažíva na prelome leta a jesene každý

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME