Typy lekárov, na ktorých môžeš natrafiť v nemocnici

Nemocnica je ako bonboniéra, ktorú si nikdy nemal. Isto prekvapí, len nevieš ako.


Sú s nami od začiatku nášho života až po jeho koniec. A niekedy máš pocit, že by jeho koniec najradšej naschvál urýchlili… Napriek tomu ich všetci k životu potrebujeme, aj keď niekedy je aj ten Google presnejší, ako niektoré ich diagnózy… Česť výnimkám.

 

1. Frfľoš

Zlomil si si nohu na bicykli? Tvoje znamienko zmenilo farbu? Máš tlak 210/110? Všetko to je tvoja chyba takže nechápem, načo si sem prišiel. Tento lekár by ťa nemal rád ani keby si mu pri každej kontrole priniesol nový prívesok na pandora náramok. Si pacient? Si. Dostatočný dôvod nenávidieť ťa. Ty si dôvodom, prečo on tu musí od 7 do 14 sedieť a dá ti to aj zreteľne pocítiť. Okrem pozdravu sa ťa spýta čo tu zase robíš, okrem otázok ohľadne zdravotného stavu ti vynadá, že si mal prísť skôr lebo on to teraz už nedokáže vyliečiť (znamená to, že ma nechá umrieť na rakovinu kože? pravdepodobne) a okrem “dovidenia“ ti medzi riadkami povie, že si debil a už sa nemáš vracať. No nemiluj ho.

Zdroj: vaccineimpact.com

2. Flegmatik

“Takže, teraz vykonáme vyšetrenie, pri ktorom Vám opuchnú dýchacie cesty. Keď nebudete môcť dýchať, dajte mi vedieť“ povie ti lekár a otvára si bagetu. „Pán doktor, nemôžem dýchať“ šepkáš s modrastou pigmentáciou tváre. „To je v poriadku, sestra vám dá lieky“ odpovedá ti lekár a zapíja bagetu kávou. Toto je TEN typ lekára. Je mu v skratke všetko jedno, ale nie je agresívny. Len si pasívne vykonáva svoju prácu a to je presne to, čo od človeka, ktorý má zachraňovať životy očakávame, však? Do práce nechodí zdieľať svoje skúsenosti z lekárskej praxe ale odsedieť si pracovnú dobu. Čakáreň je plná ako bratislavská MHD ale ty si v kľude vychutnaj svoje trojchodové menu a kávičku z automatu. Ale hľadajme pozitíva, tento lekár ťa vypíše aj keď ti nič nie je, predpíše ti lieky, ktoré chceš, aj keď ich vlastne nepotrebuješ a dá ti spraviť všetky vyšetrenia, ktoré požaduješ, jednoducho splní ti všetko len aby si mu dal konečne pokoj.

Zdroj: trinixy.ru

3. Komunistický lekár

Lekári vo veku 60-105 rokov, ktorí ošetrovali ešte postreleného Štúra a zašívali ranu brontosaurovi, sú tie najmilšie bytosti z lekárskych pekiel, ktoré v nemocniciach nájdeš. Platia pri nich dve základné pravidlá: Ak máš pod 40 si ešte veľmi mladý na to, aby ti niečo bolo a tým pádom si simulant. Ak máš nad 40 tak to netreba už riešiť, pretože už si starý a choroby prichádzajú s vekom. Takže, ak si to zhrnieme, neopováž sa vojsť do ich ordinácie s niečím iným ako kašľom. Antibiotiká zákonite nepredpisujú, pretože užívanie liekov je iba ľudská fajnovosť a oni pred 300 rokmi sa dokázali vyliečiť aj koncentráciou kravskej krvi a medvedieho moču, takže ty antibiotiká na zápal pľúc nepotrebuješ. Tak isto nerobia ani preventívne prehliadky, pretože načo. Nepošlú ťa na žiadne vyšetrenie, nezoberú ti krv, ty jednoducho nemôžeš byť chorý. Možno keď prídeš s ramennou kosťou vonku tak sa so vzdychom dokopú poslať ťa na chirurgiu. Možno.

Zdroj: thenewyorkworld.com

4. Nepotrebný lekár

Tento lekár je pre teba iba na pečiatkovanie receptov. Si už zvyknutý k nemu chodiť rovno aj s diagnózou, ktorú si si sám stanovil, lebo jeho medicínske schopnosti sa pohybujú v rámci strepsilsu, penicilínu a vitamínu C. Návšteva prebieha nejako takto. Prídeš do ordinácie, vysypeš naňho všetky príznaky aj s finálnou diagnózou, on povie niečo v zmysle: “Skvele ste si určili diagnózu, vy ma snáď ani nepotrebujete“, ty sa silene usmeješ a v myšlienkach ti prebehne veta: “jediné čo potrebujem je tá pečiatka a tvoj podpis“, on ti dá čo chceš a ty ideš domov. Platí tu taká nevyslovená dohoda, že ty ho nezradíš, že vo svojej práci je úplná nula a on ti zasa vyhovie vo všetkom. Týchto lekárov milujú najmä hypochondri, pretože sú na röntgene 14 krát do roka a nikomu to nepríde divné.

Zdroj: deviantart.com

5. Podozrievavý lekár

Pred tým, než vkročíš do jeho kumbálu sa musíš psychicky pripraviť na milión tristo zbytočných otázok úplne odveci. Otázkam typu: „Čo máte zajtra v škole? Nejaký test? Preto ste prišli? Aby som vás vypísala? No nie môj drahý, zajtra môžeš ísť kľudne do školy, infekčná mononukleóza nie je smrteľný stav.“ sa jednoducho nevyhneš. Môžeš ju presviedčať koľko chceš, že ťa bolia aj tie časti tela, o ktorých si nevedel, že ich máš. Nadopovaný liekmi všehodruhu nakoniec aj tak skončíš v škole či v práci, pretože tvoja lekárka ti neverí ani nos medzi očami a tvojím najväčším problémom zrazu nie je pôvodné ochorenie ale strach, že ti do dvoch dní z toľkých liekov zlyhajú obličky alebo pečeň.

Zdroj: giphy.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

 

Reagujte!
Grr Grr
19
Grr
Fuuj Fuuj
21
Fuuj
Fňuk Fňuk
84
Fňuk
Jeej Jeej
17
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
140
Haha
Woow Woow
66
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Typy lekárov, na ktorých môžeš natrafiť v nemocnici

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image