Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Ľudia sú rôzni. Nie sú to len odtlačky prstov, naozaj sme každý niečím výnimočný, no keď to veľmi zovšeobecníme, v podstate všetci robíme to isté. Až na pár výnimiek. Tí sa rozhodli ísť proti davu a veci, ktoré sú pre väčšinu úplne bežné, ani nevyskúšať. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme niekoľko takýchto ohrozených druhov dali dohromady. Nájdeš sa snáď v nich aj ty?

1. „Nikdy som nevidel Harryho Pottera.“

A nielen Harryho Pottera. Ani Pána prsteňov, Game of Thrones, jedinú epizódu Simpsonovcov ani Hry o život, a keď sa ho uštipačne opýtaš, či si fičí na Farme, tak odpovie, že nemôže, lebo vlastne ani nemá telku. Všetko, čo zaváňa modernou popkultúrou, ide úplne mimo neho a túto skutočnosť sa rozhodol zaradiť na prvú priečku svojich charakteristických vlastností. Gratulujeme… ale chleba lacnejší nebude.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. „Nikdy som nebol pri mori.“

Nepríjemné, lebo zatiaľ sa zdá, že ak si ešte k moru nešiel, tak už k nemu ani nikdy nepôjdeš. To boli časy, keď sme si mysleli, že to celé pominie, kým ti dorazí balík rúšok z Aliexpressu… Ale nevadí, také terno to zas nie je. Vodu máme predsa aj tu, a čert to ber, že nie je slaná, aspoň sa okolo nej nezgrupujú partičky našincov, čo nadávajú jedna radosť, lebo si myslia, že v takej exotike, akou je Chorvátsko, im predsa aj tak nikto nerozumie. Fajn, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. „Nemám sociálne siete.“

No veď počkaj. Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie, a keď nás jedného dňa Zuckerberg nahradí robotickými kópiami, tento sa bude priam rehotať. Nemať sociálne siete nie je zlé, ale v 21. storočí, keď sa svet netočí okolo vlastnej osi, ale okolo počtu lajkov na Instagrame, je to prinajmenšom trochu zvláštne. Zhruba rovnako, ako keď ti štyridsiatnik povie, že je ešte panic. Úctyhodné, ale… nechýba ti to?

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. „Nikdy ma nepálila záha.“

Ľudia bez tráviacich ťažkostí fakt vyhrali genetickú lotériu. Môžu zožrať aj vola a ani to s nimi nehne. A potom si tu ty, čo by si po fazuľovom prívarku mohol poháňať teplovzdušný balón, čo po mexickom stráviš hodinu na záchode a zo všetkého ostatného ťa aspoň, aby sa nepovedalo, páli záha. Človek by povedal, že s takýmto balíčkom parádnych vlastností budeš aspoň štíhly… ale vesmír má fakt stupídny zmysel pre humor.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. „Nikdy som nemal nič zlomené.“

Blbé. Po prvé, teraz musí ako idiot pozerať počasie, aby vedel, že bude pršať, a po druhé, prišiel o jednu z najlepších detských spomienok, aké hádam môžu byť. Veď aký si už len bol macher, keď si napochodoval do triedy s rukou v sadre a všetci sa okolo teba zhlukli, aby sa ti mohli popodpisovať. Nehovoriac o tom, keď si si zlomil nohu a mesiac si nemusel ísť do školy vôbec. Ale nevadí. Pri tom, ako v zime solia chodníky, si to ešte pokojne môže vyskúšať…

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. „Nikdy som nefajčil cigaretu.“

Super. Za ušetrené prachy si môže kúpiť Ferrari a vyvážať sa na ňom o desať rokov dlhšie… teda za predpokladu, že ho o deviatej pred Kauflandom nezadupe banda egocentrických dôchodcov. Len tak ďalej.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.