Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Advent je v plnom prúde a zajtra budeme zapaľovať už tretiu sviečku na adventnom venci. Mnohým z nás sa toto obdobie spája aj s obľúbenými vianočnými trhmi. Keď vo vzduchu cítiť varené víno a cigánsku pečienku, veľmi dobre vieš, že Vianoce sú už za dverami.

Viacerí ľudia veľmi radi trávia čas nasávaním poriadnej vianočnej atmosféry práve na trhoch. Niektorí si z tej atmosféry dajú príliš veľa, čo môže niekedy skončiť fiaskom. Na vianočných trhoch stretneš hneď niekoľko typov ľudí a možno sa medzi nimi nájdeš aj ty sám.

Keith Lang, pexels.com

Ochutnávač

Ten človek, ktorý sa na vianočných trhoch ocitá veľmi často, skoro každý druhý deň. Potrebuje zistiť, kde majú najlepší punč alebo varené víno v pomere ceny a chuti. Potom, už keď má prehľad, tak všetkých svojich kamarátov láka na ten pravý overený punč. S majiteľom toho stánku si už dávno tyká a ten mu punč dáva zásadne nad rysku.

Frfloš

Nezáleží na tom, čí stojí v rade alebo už má konečne vínko aj cigánsku v ruke. Tento človek potrebuje stále frflať. Na všetko a všetkých okolo seba. Nikto vlastne nevie, načo na vianočné trhy každoročne chodí, keď je neustále taký ufrflaný, ale jednoducho vždy ho tam znova stretneš. Ak by sa ho však či už stánkár alebo ktokoľvek z kamarátov opýtal, či je nespokojný, nič by nepovedal.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/timelapse-italy-markets-NuZUwvJH7MPAI)

Zákerák

Človek, ktorý ti ukradne posledný kúsok škoricového trdelníka alebo toho výborne vyzerajúceho nugátu. Ešte sa ti pri tom vysmeje víťazoslávne do tváre.

Vyjednávač

Ten, ktorý by chcel najradšej všetko zadarmo a má pocit, že sa asi ocitol na africkom trhu, kde je vyjednávanie úplne normálne. Vyjednáva o cene cigánskej, vareného vína, vyrezávanej lyžice z dreva, jednoducho o všetkom. Všetkých stojacich v rade za ním poriadne rozčuľuje, na čele s ujom, predávajúcim v tom stánku.

Babička

Milá, zlatá pani, ktorá nakupuje darčeky celej rodine. Keď stojí pred tebou v stánku, v ktorom máš záujem kúpiť si niečo, tak je ideálne prísť tak o polhodinku neskôr. Možno už ponakupovala všetky darčeky pre svoje vnúčatká aj pravnúčatká. Babičky sa väčšinou veľmi pomaly pohybujú a rozhodujú, čo môže netrpezlivého jedinca z davu často rozčúliť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/epic-bottle-mixed-gif-13qD8dMfEY6kGQ)

Študent

Zásadne stojí pri stánku s punčom alebo vareným vínom. Pozná ten najlepší stánok, kde ti za najnižšiu cenu dajú také alkoholické kombo, po ktorom nevieš, prečo si sa na druhý deň zobudil u kamaráta. Študenti vždy vedia nájsť stánok so správnym palivom, ktoré zahreje v treskúcej zime.

Gastro-špecialista

Je podobný s ochutnávačom, avšak tento hľadá to najlepšie jedlo na celých vianočných trhoch. Samozrejme, že si všetko ihneď dokumentuje na Instagram, aby aj jeho followeri vedeli, kde majú najlepšiu pochúťku vianočných trhov. Ujca v stánku sa vždy pýta niekoľko komplikovaných otázok, na ktoré mu väčšina nevie odpovedať.

Matthieu Joannon, Unsplash

Tridsiatnik

Väčšinou sa zjavujú v skupinkách, najčastejšie ich vidíš postávať pod prístreškami až dovtedy, kým nezatvoria posledný stánok. Potom ešte namotajú aj uja zo stánku, ktorý im predá posledné víno, že nech sa k nim pridá a vidíš ich tam postávať a spievať ešte o 3 ráno. Ich charakteristickým znakom je, že sú vždy hluční a otravní, ale im je to jedno.

Introvert

Človek, ktorý ani nevie, prečo sa nachádza v tomto osobnom pekle. Zjavne ho tam stiahli kamaráti, tak si s nimi dá jedno varené vínko. Postáva s ním v skupinke ticho, hľadiac a nechápajúc, čo sa to vlastne okolo neho deje. Sľubuje si, že už nikdy viac sa tam neobjaví a aj tak sa to o rok stane znova.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cute-eyes-scared-4YY3EsQbp7r14bJdDP)

Nasávač

Táto osoba jednoducho miluje vianočnú atmosféru tak veľmi, že ju nasáva plnými dúškami. Čo má za následok všetky ovracané ulice a potácajúce sa mátohy, kradnúce ozdoby zo stromčeka na námestí. Chudáci, oni jednoducho tak veľmi milujú vianočnú atmosféru, že sa z nej vždy opijú. Nikdy však nemajú dosť.

Influencer

Spoznáš ho podľa toho, že ti svetlo jeho fotoaparátu vyžiera zreničky zakaždým, keď sa naňho pozrieš. Keď náhodou stojíš v rade pri ňom, tak ti neujde informácia o tom, koľko nových followerov mu pribudlo a akú fotku si ide dať práve na Instagram. Všetko, čo na vianočných trhoch robí, zaručene dokumentuje, akoby robil dokumentárny film o svojom zaujímavom úbohom živote.

@naaancy_s (https://www.instagram.com/p/BqsqSeHH3QN/)

Nikola

To najlepšie na koniec. Ak vidíš v dave medzi ľuďmi niekoho s koženou šiltovkou a brmbolcom na vrchu, môžeš si byť viac ako istý, že ide o Nikolu. Samozrejme, pre poľadovicu volí tú najlepšiu obuv, namiesto 13-centimetrových ihličiek iba 10-centimetrové. Tety v stánku s lokšami sa pýta na gluten-free a bio, eko verziu, no tá ju posiela ihneď do tramtárie. So svojimi super kamkami sa tam neustále chicocú ako nepríčetné, len čo vidia nejaké (podľa nich) módne faux pass.

Titulná fotka: Alisa Anton, Unsplash 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť