Typy ľudí, ktorých si určite stretol, ak si robil na stavbe

Títo „pracanti“ sú už stálicami vo svojom odbore.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Či už ťa na stavbu doviedla letná brigáda alebo sa touto prácou živíš dlhodobo, určite si si stihol všimnúť určité typy ľudí, s ktorými sa stretneš na každom stavenisku. Náš ilustrátor dal dokopy 6 typov ľudí, ktorí sa stali už neodmysliteľnou súčasťou tohto odboru.

Chalan všetkovie

Jasné, prvý deň na stavbe, treba sa ukázať a zapáčiť. Behá hore dole, ak má niečo priniesť, berie 1000 vecí naraz. Vždy je všade, aj keď častokrát len zavadzia. Nikdy ho nevidíš sedieť a keď prechádza okolo teba, hneď si všimne tvoj nechápavý pohľad. Lenže ty vieš, že o týždeň už bude na tom úplne rovnako ako ty. Je to proste tradícia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Flákač/ alkoholik

Keď ráno príde na stavbu, prvé, čo prikáže pomocníkovi, je nájsť obchod. Poverí ho nákupom nejakej tej „zásmažky“, napríklad štvoreurovej vodky. Je to jeho jediný zmysel života a keď mu jeho zmysel prinesú, stratí sa každých desať minút a vráti sa s úsmevom na perách. No po prvej hodine sa často už nevráti. Je to ten typ človeka, ktorého všetci tolerujú, pretože im ho je ľúto.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pán majsterko

Vedúci, majsterko, majster a kadejaké iné prezývky patria tomuto najdôležitejšiemu človeku. Je to ten človek, ktorému sa musíš zapáčiť, ak si chceš udržať prácu. Takže, ak pení, pretože ti sedemkrát musel zopakovať, čo máš urobiť, nečuduj sa, že jeho trpezlivosť vie rýchlo pretiecť.

Ak sa tomuto človeku zapáčiš, máš to vyhrané! A mnohokrát to nezostane len pri pracovnom vzťahu, ale aj pri nejakých tých pivách po práci a cez víkendy.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Toitoi-Man

Tento tajuplný tvor, skrývajúci sa výhradne na prenosných toaletách stavieb, nie je často vídaný. Od rána do fajrontu býva v drvivej väčšine práve na záchode. Dôvody nie sú úplne známe, ale myslíme si, že ide skôr o jasný príklad flákania sa v práci. Ale na druhu stranu, čo je lepšie, než dostávať zaplatené za deň strávený na wc s mobilom v ruke.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Motovidlo

Uf, tak tento typ je naozaj nebezpečný. Nielen pre seba, ale aj pre svoje okolie. Upozornenie! Nikdy, ale naozaj nikdy nedovoľte, aby mal tento človek na starosti čokoľvek sám!

Klince triafa štýlom raz vedľa, raz mimo. Každý rez je v štýle nazvanom stavebným žargónom „ako keď koza ští“. Nie je nič horšie, ako dostať úlohu, pri ktorej vám asistuje. Je vysoko pravdepodobné , že celú prácu budete musieť urobiť sami.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Teta rarita

Áno, čítaš správne! Naozaj sa na stavbe vyskytujú aj ženy. Síce je to naozaj raritné, ale výnimka potvrdzuje pravidlo. Prvýkrát, keď to uvidíš, nechápeš a myslíš si, že ide o vtip.

Neskôr ale pochopíš, že táto žena je vo všetkom dvakrát lepšia než ty. Najväčšou nevýhodou pri práci s ňou je silne obmedzená sloboda prejavu. Všetci dobre vieme, aký žargón sa používa na stavbách a pri dáme sa to proste nepatrí…

ArtCaveManiac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muža v obchode s oblečením obvinili z krádeže. Na vine bolo jeho prirodzenie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME