Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Typy ľudí, ktorých stretneš pod pódiom na každom letnom festivale

Ak sa na nejaký toto leto chystáš, určite ich neminieš.


Leto. Komáre, čapovaná kofola, nerovnomerné opálenie a v neposlednom rade aj kopec parádnych festivalov, ktorých si sa v zime s cencúľom visiacim z nosa už nevedel dočkať. Ak sa na niektorý z nich chystáš aj ty, potom nepochybne narazíš na tieto typy ľudí, ktoré sme s naším šikovným ilustrátorom dali dohromady. Ktoré to teda sú?

1. Ten, ktorý stále niekam odbieha

Tam a späť. Tam. A späť. Tááám. A za tri minúty zase späť. Nie, toto nemala byť nostalgická spomienka na tvoj prvý milostný styk, ale hodnoverný opis toho, čo niektorí ľudia predvádzajú pred stageom. Prederú sa cez dav ľudí, aby chvíľu mávali rukami vo vzduchu, cvakli dve fotky a potom si išli po ďalšie pivo. Alebo na záchod. Alebo sa nadýchať čerstvého vzduchu. Prečo skrátka neostanú vzadu?

letny-festival-situacie-slovensko-zabava
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, ktorý ide aj cez mŕtvoly

„S dovolením“ hovoria ľudia v supermarkete, ktorí sa snažia cez strategicky odparkovaný vozík rovno v strede uličky dostať k regálu s plátkovým syrom. Nie opití ľudia na festivale. Tí skrátka idú. Bez ohľadu na to, kto alebo čo im stojí v ceste, derú sa ako luteráni do neba a zvalcujú všetko, čo nestihne včas skočiť do ústrania. Nikdy nevieš, či to v najbližších desiatich minútach nebudeš práve ty.

Typy ľudí na letnom festivale
ArtCaveManiac / EMEFKA
Matrix, Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, film, fakty, zaujímavosti

Odporúčame prečítať:

15 pútavých faktov o filmoch, ktoré by mal vedieť každý fanúšik

3. Ten, ktorý stratil mobil

„Počuj, kámo, nevidel si môj mobil?“ chrčí ti do ucha týpek, ktorého si jakživ nikdy predtým nevidel, a úprimne, je ti ho celkom ľúto. Jedna hodina ráno, tma ako v rohu, všetci ľudia v rádiuse troch kilometrov sú radi, že vôbec trafia do vlastného stanu, a šanca, že niekto na túto otázku odpovie „jasné, tu je“, je prakticky mizivá.

Z čistej kolegiality sa pozrieš pod nohy, ale aj keby tam rovno ležal zlatý skarabeus, smola. Je tma a ty vidíš trojmo. Ospravedlňujúco pokrčíš plecami, on prehodí „diky, kámo“, lebo na festivale je každý kámo, a poberie sa skúsiť šťastie o pol metra vedľa. Optimista.

Typy ľudí na letnom festivale
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.