Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Pred tebou je 5 hodinová cesta dopravným prostriedkom a ty sa vždy modlíš, aby si sedel sám. Ale odkedy sú vlaky pre študentov na Slovensku „zadarmo“, tak na toto môžeš zabudnúť. V najlepšom prípade sedíš s podobným kľudným a nekonfliktným stvorením ako si ty. Ale popravde, väčšinou toto šťastie nemáš. Pretože tu sa presne prejavujú tvoje hriechy z minulosti a karma ti to riadne spočíta. Zozbierali sme 6 typov ľudí, ktorých stretneš na každej jednej ceste.

1. Biznismen

Tip top oblečenie. Sako, kravata a kožená kabela. Notebook, noviny, káva a pri uchu neustále telefón. Počas celej cesty telefonuje a vybavuje veľmi dôležité hovory. Určite je nejaký vysoko postavený manažér, ktorý riadi minimálne chod vzducholode. Je hlučný, aby každý počul, kto on vlastne je. Kúpi si počas cesty jedno silné espresso a kopne ho do seba na jeden šup. Tvári sa dôležito ako hovno na paličke a teba jediná vec, čo napadá je, prečo takýto „dôležitý týpek“ sedí s plebsom a nie v prvej triede??

https://media.giphy.com/media/zh4OkmBAHYwAU/giphy.gif

2. Mamičky

Rezignované mamičky, ktoré majú už dávno posunuté hranice normálnosti a tolerancie. Že ich dieťa lezie pod vašimi nohami, hrabe vám zo zadnej sedačky na vlasy, či v tých najhorších prípadoch príde rovno k vám a začne sa s vami rozprávať, je im úplne jedno a sú rady, že ten malý čert otravuje aspoň chvíľu niekoho iného. Ďalšia paráda je, keď dieťa plače. Nie chvíľu, ale polku cesty z Košíc do Bratislavy. Mamička si medzitým v kľude číta knihu a občas sa láskavo na dieťa usmeje a povie niečo v zmysle: „Ale miláčik, neplač už. To ti i tak nepomôže.“

https://media.giphy.com/media/bd7L52BISB3Nu/giphy.gif

3. Alkoholici

Ešte ani vlak, autobus, lietadlo neprišlo a slovenská alkoholická skupinka je už na mol. Cítiť ich na široko-ďaleko a ty sa len modlíš, aby si nesedel pri nich. Väčšinou ťa ale karma presne v tomto momente dostihne a sedíš rovno pri nich. Samozrejme, slovenská pohostinnosť musí byť a počas cesty sa ťa minimálne 100x opýtajú, či si nedáš aj ty za jeden. Sú hluční, smrdia, otravujú ťa a prosíš stewardku, aby ťa niekam nenápadne presunula.

https://media.giphy.com/media/taBdO6bmj61B6/giphy.gif

4. Sexy čaja

V každom dopravnom prostriedku sedí vždy minimálne jedna sexy babena. Ak máš šťastie, tak sedí sama. Číta knihu, študuje materiály do školy alebo počúva pesničky. Občas sa vám stretnú pohľady a ty nevieš, čo skôr od radosti. Väčšinou ale toľko premýšľaš, akú zvoliť úvodnú vetu, že sa ani nenazdáš a slečna už vystupuje a tebe ostanú iba oči pre plač.

https://media.giphy.com/media/3o7aCSPV2VUrRqSEyk/source.gif

5. Zhovorčivý

Vždy, vždy stretneš jedného človeka, ktorý sa s tebou chce rozprávať. Či už je to staršia pani dôchodkyňa alebo týpek z Moravy, čo ide na výlet na Slovensko. „Čo študuješ? Odkiaľ si? Kam ideš?“ A medzitým ti stihnú vyrozprávať ich životný príbeh.

https://media.giphy.com/media/3o7qDRUZZnzNmybnsk/giphy.gif

6. Sťažovateľ

Je tu príliš teplo, zima, hluk, smrdí to tu, malý priestor na nohy, stewardka dlho nechodí, káva nie je dobrá, croisant je drahý, filmy nič moc výber… už po piatej sťažnosti máš chuť tomuto človeku jednu vylepiť.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwU-z7aLSrs

S ktorým typom spolucestujúceho máš tú česť najčastejšie? 😀

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Sandy

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť