Typy ľudí na festivale, ktorých na ňom stretneš, aj keď sa o to vôbec nesnažíš

Bez týchto stálic by to snáď už ani nebolo ono.

Zdroj: ArtCavemaniac / EMEFKA

Obdobie letných festivalov je v plnom prúde. Niektorí sa ich nevedia dočkať, iní si, naopak, nevedia predstaviť, stráviť tri dni mimo svojho komfortného domova, spaním, napríklad, v takom stane. Hlavne „staršie“ ročníky, rozumej, tí, ktorým tiahne na tridsať, už veľmi dobre vedia, že bolesť chrbta nie je vôbec sranda.

Každý, kto však už má za sebou pár návštev hudobných festivalov, veľmi dobre vie, že niektoré typy ľudí sú rovnaké na každom jednom z nich. Práve preto sme si povedali, že by nebolo na škodu dať dokopy najčastejšie typy ľudí, ktoré na festivale stretneš, aj keď sa o to vôbec nesnažíš. Toto je 9 festivalových stálic, o vyobrazenie ktorých sa postaral náš ilustrátor ArtCavemaniac.

Nosič piva

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Stánky na festivaloch, občasná výpomoc v stanoch

Špecifická vlastnosť: Je to veľmi ostražitá osoba, dokáže sa predrať davom ľudí len s minimálnou stratou piva. Nosič pív je najočakávanejšia osoba na festivale, pretože zabezpečuje stály príjem alkoholu všetkým kamarátom. Po splnení úlohy sadá na lavičku a spokojne popíja tento horký mok, pokiaľ znova nebude vyslaný na ďalšiu misiu.

Samozvané speváčky

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Stanové mestečko, miesto pod pódiom.

Špecifická vlastnosť: Tieto osoby, tvoriace harmóniu, no ničiace sluch, sú vždy pripravené prejaviť svoj antitalent naplno. Zo svojich opitých hrdiel vydávajú vábivé dozvuky známych slovenských piesní, mysliac si, že ich „spev“ je rovnako krásny ako spev interpreta, kvôli ktorému sem prišli ostatní ľudia.

Kómovač

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Celý areál festivalu

Špecifická vlastnosť: V skutku príznačná osoba, ktorá o sebe netuší, no rozdáva radosť i smútok zároveň. Je často prekračovaná , no mnohokrát dobre slúži ako mŕtva vŕba. Nikdy ti nepovie nie, no ani áno. Je to maskot všetkých festivalov, ktorý prichádza tam, odkiaľ všetci odchádzajú.

Nikola

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Celý areál festivalu, najmä miesta pred pódiom.

Špecifická vlastnosť: Dokáže ukázať svoj zadok bez toho, aby sa vyzliekla. Je nadšená z pozornosti okolia, no zároveň nechápe, prečo stretáva samých úchylákov. Jej mozgové bunky sú už dávno preč, a preto od nej nečakajte zmysluplnú komunikáciu.

Podivín

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Okraje tanečných plôch

Špecifická vlastnosť: Vždy sa nachádza v okrajových častiach tanečných plôch, pretože má očividnú fóbiu z priblíženia sa k ľuďom. Jeho poznávacím znakom je nekontrolovateľné kývanie hlavou a prípadné dupkanie si nohou. V ruke drží pohár s pivom a jeho pohľad naznačuje neprítomnosť duše. To je aj dôvod, prečo je lepšie vyhýbať sa mu.

Týpek „Nemáš oheň?“

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Stanové mestečko

Špecifická vlastnosť: Je to samotár, ktorý prichádza za ľuďmi len s jedinou otázkou. Jeho prítomnosť hlási vopred slovami ako: „Čaute, chalani,“ „Čau, bráško,“ alebo „Ahoj, prosím ťa…“. Nemôže chýbať doplňujúca informácia „Nemáš oheň?“ Ak oheň máš, už sa tohto pána nezbavíš.

Udivení chlapci

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Celý areál festivalu.

Špecifická vlastnosť: Enormný záujem o opačné pohlavie, zamrznutý výraz tváre vždy, keď uvidia minisukňu. Vzájomná podpora je medzi nimi veľmi silná, dalo by sa povedať, že fungujú ako jeden organizmus. Ak jedna hlava uvidí objekt záujmu, ihneď dá najavo, že neďaleko sa nachádza objekt na skenovanie.

Hlásič

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Primárne stanové mestečko

Špecifická vlastnosť: Tento tvor je takmer neviditeľný, no jeho hlas počuť po celom areáli. Jeho jediným dôvodom, prečo prišiel na festival, je upozorňovať na svoju existenciu slovom „HOVNO“ alebo „PRICHÁDZA TMA“. Je potešený, ak jeho hlásenie nezostane bez odpovede, a niekde v pozadí stanov začuje volanie podobného druhu.

Spáč stanový

ArtCavemaniac / EMEFKA

Miesto výskytu: Stanové mestečko

Špecifická vlastnosť: Jeho pôsobenie na festivale by sa dalo definovať dvoma slovami – nekonečný spáč. Je vybavený super ignoráciou všetkého hluku navôkol. Ako obranu používa zvuky chápania, ktoré odradia kohokoľvek priblížiť sa k jeho stanu. Častokrát si ho ľudia zamieňajú za vyššie spomenutého Kómovača.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pozor na tieto nevinné gestá. V iných krajinách ťa môžu dostať do problémov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME