Typy ľudí na koncertoch, ktoré každému lezú na nervy

Najlepšie sa predsa rozpráva na koncerte

Každý z nás to pozná, teší sa na koncert svojho obľúbeného interpreta a nakoniec z neho odchádza smutný, lebo niektorí ľudia sú jednoducho netolerantní voči svojmu okoliu.

Namiesto toho, aby si počul svoju obľúbenú pesničku počúvaš o tom, ako sa Kika minule nad*bala z vodky. Namiesto toho, aby si videl svoju platonickú lásku, vidíš displeje mobilov.

Či už si na festivale za viac ako 160 eur, alebo na koncerte miestnej pesničkárky, vždy sa tam práve tieto typy ľudí nájdu. Nedá sa s nimi robiť nič, iba ich slušne požiadať, nech sa uvedomia. Žiaľ, to na väčšinu neplatí, a preto by si zaslúžili gitarou po hlave minimálne od frontmana kapely.

anna-m. weber, Pexels

Budúci influencer

Ideš do prvých radov, lebo toto chceš naozaj vidieť, no hodinové čakanie na tomto mieste bolo úplne zbytočné. Ty vidíš namiesto speváka iba veľa veľa displejov, ktoré idú live vysielanie. Počkať, ja som na nejakej tlačovke Smeru alebo čo? Ako viac LIVE musí koncert byť, keď máš pár metrov od seba kapelu?!

Ten, čo neprišiel za hudbou

Viacero ľudí si rado niečo pred koncertom vypije. Nie je na tom nič hrozné. Ale keď do teba niekto neustále drgá, lebo sa nedokáže udržať na nohách, to už hrozné je. Ako bonus ťa ešte obleje pivom a tvoja chvíľka eufórie a šťastia okamžite končí, lebo si mokrý a smrdíš ako pozostatky alkoholika.

Frajerka na pleciach

Keď už sú všade mobily a nikto nič nevidí, tak si skvelý gentleman a svoju frajerku si vyložíš na plecia, nech teda aspoň to chúďatko malé, niečo vidí. No a čooo, že nikto za tebou nevidí absolútne nič okrem pozadia tvojej frajerky. Hrdličky, pokojne si užite koncert. Nezabudnite si dať potom ešte jedno kolo v tom dave, hneď ako ju zložíš z pliec.

Tanečníci

Ak je na koncerte dosť miesta, tak okej, zatancuj si. Pre mňa za mňa sprav aj helikoptéru, ale ak sa tam tlačíme ako uhorky v zaváraninovom pohári, tak by si si mal svoje tanečky nechať na doma. Možno tancuješ naozaj perfektne a chceš to precítiť, ale je fajn byť tolerantný a uvedomiť si, že nie si na koncerte sám.

Klebetnice

Ja neviem ako vy, ale ja chodím na koncert počúvať hudbu, pozrieť si vystúpenie. Avšak asi som nejaká iná, lebo stretávam neskutočné množstvo ľudí, ktorí sa tam chodia porozprávať. V podniku pri pive sedíte s mobilmi v ruke a na koncerte rozoberáte aj to, čo jedávate pri štedrom stole na Vianoce. Ja som mierumilovný človek, ale pardón, keď niekoho takéhoto požiadam, aby bol ticho, alebo sa šiel rozprávať inde a pozrie sa na mňa ako na blázna, najradšej by som mu dala kutáčom po hlave.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/over-minutes-cousins-8HZyasm0zfsuk)

Náhodní okoloidúci

Takýchto väčšinou stretneš na festivaloch, keďže je tam veľké množstvo interpretov a je to skvelé miesto na objavovanie novej hudby. Keď bol na festivale Grape Moderat, mnohí sme tam čakali sediac dlho pred koncertom. Zrazu okolo nás bežali také mladé dievčatá a bežúc do prvých radov sa pýta jedna druhej: „A čo to je vlastne za koncert?“ Vzápätí jej druhá odpovedá, že „nejaký Moderat“. Už som len videla, ako týpkovi v tričku skupiny vedľa mňa navrela žila na čele a utrúsil: „Že nejaký Moderat, pfff…“ Je super, že dávaš šancu aj inej hudbe ako počúvaš, ale ak potom počas koncertu telefonuješ, svietiš ľuďom do tváre mobilom, lebo sa nudíš a scrolluješ Facebook, tak radšej odíď.

Najväčší fanúšik

Samozrejme, všetci máme kapelu alebo interpreta, na ktorého koncert by sme dokázali chodiť stále. Premotivovaní jedinci, ktorí majú na sebe všetko s motívom kapely, od ponožiek až po šiltovku, sú v pohode, je to ich vec, čo majú na sebe a nikomu to neničí zážitok z koncertu. Keď jačíš ako nepríčetná, akoby ti trhali zuby zaživa, pri každom nadýchnutí interpreta, je to dosť otravné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/disturbed-metal-concert-scream-4Q1Ia3jY0kf64IMo0u)

Arogantný egoista

Je aj ten frajer, ktorý si vyloží frajerku na plecia. Ale toto je trochu iný typ egoistu. Toto je človek, ktorý sa v polke koncerta začne predierať davom a napchá sa aj tam, kde už evidentne nie je miesto. Pod nohami nemá suché rožky, ale tvoje nohy, a to mu zjavne nedochádza. Ocenenie v tejto kategórii by však mali dostať ľudia, ktorí na koncertoch v davoch fajčia. A ešte so zapálenou cigaretkou tancujú, nehľadiac na to, že už popálili okolo seba štyroch ľudí.

Ten, čo je tu už piatykrát

Zrejme je už na koncerte toľkýkrát, že už to všetko pozná naspamäť a nudí ho to, lebo inak si neviem vysvetliť, prečo stojí v dave tancujúcich ľudí ako soľný stĺp. Nie každý má vlohy na tancovanie, ale pokyvovať sa z jednej strany do druhej dokáže každý. Možno tebe nevadí, že do teba ľudia sácajú, lebo narúšaš rytmus minimálne piatich ľudí, ktorí sú okolo teba, ale ver, že im to naozaj vadí. Ak si lepšie užívaš hudbu postávaním, tak aspoň nechoď do kotla pod pódium.

Tí vysokí

„zabudli ste na vysokých…“ by sa okamžite skloňovalo v komentároch pod článkom, keby to tu nie je. Nie som síce vysoká, ale súcítim s týmito ľuďmi. Na koncerte vždy bude niekto vyšší ako ty, cez koho nebudeš vidieť. Znamená to však, že sa tí ľudia majú postaviť úplne dozadu alebo stáť v rade podľa somárskeho rebríka? Je však milé, ak človek, čo má dva metre, berie ohľad na ostatných a pustí nižších ľudí pred seba, ak je práve v treťom rade.

Titulná fotka: Dan GoldUnsplash

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príbehy ľudí, ktorí pristihli svoje (bývalé) polovičky pri nevere

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME