Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Ak nestačil príchod školy a návrat kvalitných raňajších zápch, tak potom to musí byť počasie, čo ti pripomenie túto nemilú skutočnosť. Leto sa skončilo. Dni sa opäť skracujú, komáre ti už nepijú krv na každom kroku a definitívne odzvonilo aj dovolenkovej sezóne.

Aby ti za ňou nebolo ľúto, pripravili sme v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom tento článok. Zozbierali sme niekoľko typov ľudí, ktorí sa každoročne vyskytujú na každej pláži, a pokiaľ nie si drogový magnát s privátnym ostrovom, nepochybne si na nich narazil aj ty. Alebo sa mýlime?

1. Popíjač

Existujú štatistiky o tom, koľko ľudí ročne príde o život, lebo sa pod vplyvom alkoholu šmaria do mora. Ale vyzerá, že ho to trápi? Ani trochu. Je predsa na dovolenke, za rok si odmakal svoje a jedno, dve či tri dobre vychladené pivká pod pražiacim slnkom sú to najmenej, čo si za celú tú drinu zaslúži.

Koniec-koncov, aj tak neplánuje ísť plávať. Podgurážený sa dopotáca k prvému ležadlu a len čo bruchom dopadne na rozhorúčené plastové priečky, už je tvrdý ako štolverka. Ešteže sa v okolí nájde minimálne jeden prudko empatický človek, čo doňho v intervale každé dve hodiny štuchne paličkou. Len aby sa pohmýril, nech vieme, že žije.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Chronický sťažovač

Pivo je príliš drahé, hranolky príliš mastné, voda príliš špinavá a tých ľudí… veď jeden ani nevie, či je na pláži, alebo v dokumentárnom filme o živote sardiniek v konzerve. Všetko mu vadí. Doslova všetko. Najprv je strašne teplo, potom zájde slnko a zas sa neopáli. Piesok mu lezie do zadku, kamienky vo vode pichajú, decká jačia ako zmyslov zbavené a kto má ten hurhaj vôbec počúvať, že?

Kto má počúvať jeho?! Chalan by si mohol váľať šunky na Bali, popíjať drink s malým slnečníčkom v hodnote mesačného nájmu priemerného Slováka a sledovať pri západe slnka tanec zaľúbených kosatiek. A aj tak by si našiel niečo, do čoho by rýpal. Jednoducho ideálny dovolenkový parťák.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Selfie maniačka

Čo nie je na Instagrame, to sa nepočíta. Cica sa neprišla flákať, váľať si šunky na pláži, čítať Cosmopolitan a chytať bronz. Ona prišla makať. A tak kmitá medzi palmami, hľadá najlepšie svetlo, kde slnko nevrhá stupídny tieň, vďaka ktorému jej nos vyzerá ako zobák pelikána, hľadá malebné zátišia a cvaká selfíčka, čo jej prsty stačia. Lebo aký zmysel by inak malo celé toto divadlo, že?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Okukávač

Sporo odeté ženské telá pritiahnu nejeden mužský pohľad. Niektorí to robia diskrétne. Tak diskrétne, ako sa len čumieť na polonahý zadok pred tebou dá – ležérne poškuľujúc spoza rámov slnečných okuliarov. Lenže nie všetci.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Ľudská hrianka

Niektoré veci neradno podceňovať. Napríklad pohyb čriev tesne pred odchodom z bytu (lebo nie, to neprejde) alebo používanie opaľovacieho krému. „Ja nemusím. Ja sa síce spálim, ale hneď potom zhnednem,“ hovoria odvážlivci.

Dve hodiny nato sa tí istí odvážlivci so spálenými plecami nežne súkajú do vlastných tričiek, od bolesti jačia, že ich počujú aj doma na Slovensku, a nenápadne vyzvedajú, koľko v takej prímorskej krajine asi stojí Panthenol. No ak majú domáci zmysel pre obchod, tak veľa, kamoško. Lebo takých ako ty už bolo…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Odvážlivec

Každý má počas preddovolenkového prieskumu iné priority. Jeden od kvality vody cez hodnotenie hotela od miestneho hygienika až po to, či je voda pitná a či sa toaletný papier splachuje do záchoda alebo hádže do koša (hups), skontroluje všetko. Inému stačí vedieť, že nebude pršať.

A potom to takto dopadá. Vysilený dlhou cestou a navlákaním cestovných tašiek z lietadla do autobusu a z autobusu do hotela siahne po prvej možnosti pokropiť si suché hrdlo, aká sa mu naskytne. Schmatne pohár, načapuje vodu z kohútika… a potom sa týždeň neodlepí od hajzľa. No bolo mu toto treba?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.