Typy ľudí na Valentína

Každý prežíva sviatok zaľúbených inak.

Ako každý rok, tak aj tento, patrí 14. február všetkým zaľúbencom. Tentokrát dokonca padol na stredu, takže porekadlo „streda, zaj*bať si treba“ nikdy nebolo také výstižné, ako práve dnes. No nie každý to prežíva práve takýmto spôsobom.

1. Šťastne zaľúbení

Ľudia, ktorí majú z tohto sviatku asi najväčšiu radosť. Dievčence v šťastnom vzťahu sa už týždeň dopredu trasú nedočkavosťou a snažia sa zo svojich drahých polovičiek vypáčiť aspoň aké-také náznaky toho, čo dostanú. A mládenci niekedy podvolia a inokedy zase nie, podľa toho, či ich milovaná vydiera pivom, sexom alebo len tým nepríjemným pohľadom, ktorý nahadzuje v momente, ako jej celú vyumývanú chodbu pošliapeš zablatenými topánkami. Večer si otvoria vínko, pozrú nejaký dobrý film, v hojnom množstve zaspamujú všetky sociálne siete svojim šťastím a so slastným vedomím, že instagramová zbierka fotografií s hashtagom couplegoals je bohatšia aj o ich príspevky sa odoberú… No, veď všetci vieme kam.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-will-ferrell-elf-l1AvzOcybgkRFy5gI)

2. Nešťastne zaľúbení

Všetci poznáme ten „zaľúbený“ párik, ktorý všetci pozývajú von radšej iba osobitne. Sú to totiž presne tí ľudia, ktorí ak zdieľajú kyslík v tej istej miestnosti dlhšie ako desať minút, začnú po sebe nekontrolovateľne vrieskať. Je jedno, či sú v bare, na ulici alebo u svokry na návšteve, nikdy nie je nevhodný čas vyrukovať s jeho zakrpatenou mužskou pýchou a či tým, že ona varí horšie ako Jožko Heteš a keď zrána dýchne na kyticu, tak do dvoch sekúnd zakape. Všetci naokolo len netrpezlivo čakajú, kedy konečne jeden z nich nájde ten dávno stratený rozum a nadobro to zabalí, no momentov „s ním sa nedá existovať, už s ním nadobro končím“ bolo už požehnane a vždy sa do dvoch týždňov k tej spoločnej existencii napokon vrátili. No a potom príde Valentín, on jej kúpi kvety, ona jemu nejakú srandu, čo ho v tej chvíli poteší a o dva týždne možno zabije, keď mu to v amoku šmarí o hlavu, a na dvadsaťštyri hodín sa spoločne ponoria do umelej pretvárky idylického vzťahu, z ktorej sa všetkým naokolo chce smiať, plakať aj grcať zároveň.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hulu-nbc-scrubs-l0MYNnQhGGs4CxtYI)

3. Zábudlivci

Americkí vedci zistili, že až deväťdesiat percent celkového obyvateľstva tejto modrej planéty, ktoré zabudnú na to, že čosi ako Valentín vôbec existuje, má medzi nohami penis. Lebo žena je ako slon – pamätá si úplne všetko. A ak ty nie, tak potom je ako čivava a huba sa jej zavrie až počas Veľkej noci, keď jej ju mama zapchá tou vychýrenou vajíčkovou roládou. Na svete existujú dva druhy zábudlivcov. Ten, ktorého kapacita pamäte sa rovná akváriovej rybičke (máme tu odstavec plný zvieracích prirovnaní a fakt neviem, odkiaľ sa berú), takže je rád, že ráno nájde na prvý šup zásuvku s ponožkami a nemusí ísť do práce bosý, a teda memorovanie akýchkoľvek dátumov, počínajúc príchodom Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu, končiac dneškom, je celkom mimo jeho ligu. A potom ten druhý, ktorý kupuje umelú ružu a višne v čokoláde na benzínke, lebo okrem toho, že má v hlave prievan, aspoň nie je slepý a hluchý. Jedno je však isté, obaja spia v ten večer na gauči.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/teamcoco-oh-shit-marc-maron-i-forgot-26BoCje6cxWjfPKSY)

4. Slobodné ženy

Slobodné ženy sa tiež delia na niekoľko podkategórií. Niektoré majú celý tento presladený sviatok hlboko v paži, iné sa ohrádzajú jeho nepodstatnosťou a komerčnosťou a ďalšie vôbec netaja, že absencia mužskej prítomnosti v ich živote im decentne lezie na mozog. Väčšina médií však zobrazuje slobodné ženy len ako tú poslednú – s kýblom zmrzliny, zabalenú v infantilnej deke a s maskarou roztečenou po celom ksichte, lebo Jack práve zmizol pod hladinou, aj keď na tých dverách jednoznačne bolo dosť miesta. No verte tomu, či nie, častokrát je tomu celkom inak. Zmrzlinu žerie, pretože má na ňu práve chuť a nie preto, že by sa tonou cukru snažila obaliť si krehké a osamelé srdiečko, maskara sa rozmazala, lebo počasie nepredvídateľného februára ju odfúklo do snehového záveja a infantilné deky sú prosto rozkošné. Bodka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reality-tv-valentines-day-sb2YEEm82V20w)

5. Tí, ktorým to je úplne jedno

Lebo uznajme, že vo svojej podstate to je deň celkom ako každý iný. A väčšina ľudí, najmä tých dospelých, má množstvo iných problémov, ako zaoberať sa romantikou a srdiečkami. Ráno vstanú, vyčistia si zuby, vystoja ranné kolóny, kde zažijú intímneho zbližovania omnoho viac, ako by sami chceli a osem hodín v práci ich odrovná natoľko, že ešte počas večerného spravodajstva zalomia na gauči. Jedinú vec, ktorú z tohto sviatku registrujú sú akciové čokolády a fakt, že ešte najbližšie tri dni nič iné ako kytice a fotky chlapov s medvedíkom v náručí na nástenke facebooku určite neuvidia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/man-caring-do-not-care-6idqG60e7D9e0)

6. Tí neistí

Vzťahy sú komplikované, no ešte komplikovanejšie sú tie, o ktorých nevieš, či vôbec existujú. A nebudeme si klamať, tých je viac ako požehnane, pretože v dnešnej dobe je komunikácia vyhynutejším druhom ako dinosaury a bez toho, aby si otvoril ústa je niekedy skutočne ťažké zistiť, na čom vlastne si. Tráviš s tým druhým čas, je ti fajn, ale nazvať to vzťahom by bol záväzok až príliš vážny, reálny a stále je tu šanca, že aj jednostranný. Nikto nevie, čo tomu druhému kúpiť, či vôbec niečo a či radšej celý tento deň neprečkať v bezpečí vlastných perín a vankúšov, aby si sa vyhol akýmkoľvek možným trapasom, ktoré sa na teba lepia ako chlpy od psa. V závere to väčšinou končí na akomsi veľmi neutrálnom mieste, ktoré o vážnosti vzťahu nenapovedá nič viac a nič menej ako… Nič. Takže kino.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/netflix-and-chill-sqbnHI0hNHC7u)

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
35
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 absurdných vecí, ktoré boli v minulosti úplne normálne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME