Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Typy ľudí nevhodných na konverzáciu, ktorí ti zoberú aj poslednú štipku energie

Spoznávaš niektorého z nich?


Všetci sme už narazili na jedinečných ľudí, ktorí majú zvláštnu schopnosť zmeniť každú konverzáciu na divadelné predstavenie. Komunikovať s nimi radšej nechceš, lebo ti to nič nedá, naopak, vezme ti to aj poslednú štipku energie, ktorú máš.

Ten, čo rozpráva len o sebe

Stačí sa s ním chvíľu rozprávať a čoskoro zistíš, že jeho jediným záujmom je hovoriť o sebe. Keď sa odvážiš povedať niečo ty, jeho reakcia je jednoduché „hej no…“ a potom sa vráti k svojmu monológovému programu.

Tieto typy majú úžasnú schopnosť prerušiť všetky tvoje vety a preorientovať rozhovor na svoju osobnú legendárnu tému – na samých seba. Je to, akoby si sa ocitol v ich vlastnom jednočlennom divadelnom predstavení. Títo jedinci sú takými veľkými profesionálmi v monológoch, že by sa mohli stať kandidátmi na ocenenie v kategórii „Najdlhší monológ bez záujmu o ostatných“.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Negativista

Medzi ľudí, s ktorými je konverzácia skutočnou výzvou, patria aj tí, ktorí majú zo všetkého obavy. Áno, poznáš ich – tí, ktorí zasypú každý tvoj nápad negatívnymi myšlienkami a obavami „čo keď“.

S týmito jedincami je takmer nemožné sa rozprávať bez toho, aby sa zosypalo mračno negatívnej energie. Ak prídeš s nejakým skvelým nápadom, oni okamžite zaujmú postoj, že to nie je možné, a začnú vymenúvať všetky hororové scenáre, ktoré by sa mohli stať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pritakávač

Je ako živá socha – pozorne ťa počúva, no nevysloví ani jediné slovo, aby prispel do rozhovoru. Je to, akoby bol spútaný neviditeľným lanom, ktoré mu bráni hovoriť. Jeho schopnosť pritakávať bez toho, aby niečo povedal, je takmer prekvapujúca.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Vysávač energie, vševed alebo držgroška. Typy ľudí, ktorých je lepšie oblúkom obísť

Ten, čo sa stále háda

Je to ako mať vlastného osobného advokáta na každú jednu vetu. Ak povieš, že slnko svieti, on sa okamžite postaví proti tomuto tvrdeniu s argumentom „Ale, čo keď je to len optický klam?“. Tento človek je skutočným majstrom hádok. Konverzácia je pre neho len bojové pole, na ktorom sa snaží vyhrať svojimi protiargumentmi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ten, čo ťa nepočúva

Môžeš mu povedať čokoľvek, no o týždeň nemá ani tušenia, že si mu to vôbec hovoril. Môžeš mu prezradiť svoje tajomstvá, nápady a dokonca aj svoje najväčšie sny, ale čoskoro zistíš, že v jeho mysli to zanechalo nulový dojem. Nevieš, či má kritické straty pamäti, alebo jednoducho nevie, ako sa používa funkcia „počúvanie“.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.