Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Typy ľudí počas decembra. Ako tráviš obdobie pred sviatkami ty?

Číslo dva ti určite niečo hovorí...


Vianoce už klopú na dvere, a rovnako ako pred každým podstatným sviatkom, aj teraz sa nám začínajú rysovať určité typy ľudí. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme sa ich teda niekoľko rozhodli načrtnúť.

Ten, čo Vianoce vyslovene zbožňuje, ten, čo od prvého do dvadsiateho štvrtého neprestajne nadáva, ten, čo nakupuje, akoby bol debet len predmetom mýtických legiend… určite ich poznáš, nie?

1. Ten, ktorý si ide

Niektorí ľudia milujú Vianoce. Ale nie tak ležérne „ozdobím strom, pozriem si rozprávky a bude fajn“, ale tak naozaj. Celým srdcom. Celým svojím bytím.

Možno to miestami hraničí s diagnózou, možno svojím entuziazmom lezie všetkým naokolo decentne na nervy a možno mu ten príšerný vianočný sveter ani tak nesedí na bokoch, ale čert to ber. Vianoce sú len raz do roka, musí to predsa osláviť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ten, ktorý len pečie, pečie a pečie

To je jedno, že plánuje sviatky stráviť len v kruhu tých najbližších. To je jedno, že ich je dokopy päť, a aj keby na hlavu pripadalo sedemstodvadsaťdva perníčkov, stále by ostala ročná poživeň pre menší štát kdesi na juhu Afriky. Ona si nedá povedať. Medvedie labky, vanilkové rožky, linecké kolieska a sedemnásť rôznych tvarov medovníkov… vypeká, akoby jej za to platili.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Modré svetlo zo smartfónu a notebooku škodí tvojmu telu. Ako sa pred ním môžeš chrániť?

3. Ten, ktorý je zase chorý

Sú ľudia, ktorí nie sú chorí, ako je rok dlhý, a potom tí, ktorým stačí, že niekto v susednej dedine dvakrát kýchne. A čo majú obaja spoločné? Naprd Vianoce. Byť chorý je jedna vec, ale byť chorý, keď sa celá domácnosť skrúca pod náporom vône kapra a perníčkov, keď ty nevieš prehltnúť ani vlastné sliny… to už je iná káva. No nič, možno zase o rok.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.