Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Niekto ho má rád a niekto ho zasa z celej duše nenávidí. Reč je o daždi. Väčšinou ho všetci nemáme radi práve v momente, keď naň nie sme pripravení a prekvapí nás. Nájdu sa však aj takí, ktorým je to úplne jedno a dokážu si aj daždivý deň poriadne užiť. Sú skrátka rôzne typy ľudí podľa toho, aký majú vzťah k dažďu. Budeš jedným z tých, ktorých stvárnil náš ilustrátor?

Dážď si vždy užíva

Je to zväčša štýlová slečna, ktorá má svoj dáždnik jednoznačne zladený s outfitom. Akonáhle začne pršať, tak vyzerá ako svetlo na konci tunela, lebo skrátka žiari medzi všetkými tými namosúrenými ľuďmi a nenechá sa kvapkami rozladiť. Nerobí jej žiaden problém vyzuť topánky a zatancovať si, akoby práve natáčala jednu zo záverečných scén tanečného filmu s Channingom Tatumom. 

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nenávidí dážď

Potom je tu presný opak tejto veselej slečny. Ten človek, ktorý dážď nadovšetko nemá rád a bude počas daždivého dňa len hromžiť. Môže byť nachystaný, mať so sebou dáždnik aj nepremokavú obuv, no i tak bude celý čas nadávať, skrátka iba preto, lebo prší. A nepokúšaj sa ho presvedčiť o tom, že by mal byť optimistickejší.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Flegmatik

Každý pozná toho jedného človeka, ktorý zvládne takmer všetko s úsmevom na tvári. Iní by už možno nadávali a šomrali, ale on skrátka berie veci také, aké sú a nerobí si z nich ťažkú hlavu. Pokojne mokne, s úsmevom na tvári, lebo veľmi dobre vie, že sú aj horšie problémy ako nejaký dážď.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ten, čo si zabudol dáždnik

Nešťastník, ktorý si vždy vyberie nesprávnu pokladňu a zoberie so sebou dáždnik v deň, keď nakoniec neprší. Zásadne si ho vyloží z tašky alebo nechá doma, keď celý deň leje. Potom celý čas narieka pri pohľade z okna, že on si nechal dáždnik doma a ako teraz pôjde domov. No strašné.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Dážď miluje…

…keď sedí doma. Akonáhle vidí, že vonku prší, nik ho cez prah jeho dverí nedostane. Za žiadnu cenu. Uvarí si čaj, napíše do práce, že mu je nejak blbo, zabalí sa do deky a tvári sa, že neexistuje. Aj jeho obľúbená kapela môže mať za pár hodín koncert, no ak prší, bude rozmýšľať, či vôbec pôjde.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Vždy pripravený

Tento človek má vždy starostlivo odsledovanú predpoveď počasia. Vždy má pripravený dáždnik, pár ich má aj v zásobe a nechýbajú mu ani gumáky či pršiplášť. Niekedy to možno so svojou pripravenosťou preháňa, no jemu je úplne jedno, čo si kto o ňom myslí.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť