Typy matiek, ktoré vedia liezť poriadne na nervy

Ktorá je tvojim favoritom?

Svoje mamy milujeme, nech sú akékoľvek. Máme predsa len jednu a vieme, že vždy nám chcú len to najlepšie. No asi každý z nás by vo svojom okolí dokázal nájsť typ či už premotivovanej alebo inak extrémne pohnutej matky, pri ktorej občas zostáva rozum stáť. A niektoré, najčastejšie sa vyskytujúce, sa dajú dokonca zaradiť do nasledovných kategórií.

1. Plurálne matky

Odkedy porodili, zabudli rozprávať v jednotnom čísle.
„Dneska máme už 8 mesiačikov.“
„Práve sme sa napapali a ideme si odgrgnúť.“
„Aha, akú krásnu kôpku sme nakakali do plienočky.“

2. Biomatky

Veľmi rozšírený fenomén dnešnej doby. Tieto matky si počas tehotenstva stihnú prečítať tony literatúry o tom, čo majú a nemajú počas tehotenstva jesť, ako majú počas tehotenstva dýchať, v ktorej fáze mesiaca je najlepšie rodiť a ako si majú po pôrode naservírovať svoju placentu. Rady z Modrého koníka už majú v malíčku a očkovanie je ten najväčší hriech. Čo sa týka kočíka, tak ten musí byť jedinečný, s najlepšími recenziami a nezáleží na cene, veď dieťa bude v ňom možno „až“ polroka. Fľašiek s cumľom a sterilizátorom majú nachystaných aspoň 20 a výbavička musí byť z čistej organickej bio bavlny. A bioplienky! Nezabudnúť na tie. Okrem toho treba dennodenne sledovať, kde sa vyskytujú škodliviny, lebo tie sú všade. Vo vzduchu, vo vode, v jedle, vo vlhčených obrúskoch. A kupujeme LEN biojablká a biomrkvu.

3. Supermatky

V jednej ruke mop, v druhej vysávač, pod nohou sasanková handra a z úst sa derie: „Kto zas nechal na stolíku položený ten pohár a na dreze nožík?!“. Táto matka by so svojimi zrakovými senzormi na omrvinky a nedajbože prach tromfla aj sokola so štyrmi očami.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/roughnightmovie-rough-night-movie-3oEhmRcsxzXP9Q4IBq)

4. Matky tých najlepších detí

Pre každú mamu je samozrejme naj to jej dieťa, to je normálne. Ale maminy, ktoré majú neustále potrebu svojho miláčika všade vychvaľovať a súperiť s ostatnými matkami, sú niekedy naozaj otravné. Jej malý je úplne výnimočný, lebo prespí celú noc, je to ten najlepší jedáčik, neuveríš, ako skoro sa odnaučí od plienky, to proste iné deti nedokážu. V škôlke jej ho pani učiteľky vychvaľujú a keď začne chodiť do školy, tak doslova prejavuje známky geniality lebo sa určite učí rýchlejšie ako iné deti a je vo všetkom najlepší.

5. Matky fotografky

Ak máš takúto maminu v priateľoch na sociálnych sieťach, tak musíš byť jednoducho nadšený z každodenných xy fotiek jej ratolesti z každého uhla a pri každej jednej činnosti. Vlastne ešte ani nebolo na svete a ty si už mal tú česť vidieť veľmi vkusné tehotenské fotky, dvoch polonahých ľudí s rôznymi tabuľkami „Loading Matúško 70%“ a minitopánočkami na veľkom pupku.

Shooting ♡ #shooting #babybauch #familie #family #9.monat #pregnant

A post shared by Jasmina Si (@mina_chix) on

6. Matka „Ja sa starám o nášho malého lepšie.“

Celú teóriu materstva a výchovy dieťaťa má v malíčku a rozumie sa jej jednoducho lepšie ako ty. U doktorky na prehliadke vie svojmu dieťaťu určiť hneď aj 4 diagnózy bez ohľadu na názor odborníka, pretože ona to predsa čítala na interneta. Ak ešte nemáš deti, tak veta, ktorú budeš od nej asi najčastejšie počuť, bude niečo v štýle: „Toto pochopíš, až keď budeš mať deti.“ Alebo: „Ty ešte nemáš deti, čo môžeš o tom vedieť?!“ No ak už deti máš, bude na teba kukať ako na vola, že ako si len mohla ísť rodiť inam ako ona a prečo jej dávaš jesť tú detskú výživu plnú cukru?! Pff, to ona kojila malého do 4 rokov!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/3MnNiPDYzmbra)

7. „Materstvo je môj život“

Každé jedno stretnutie sa nezaobíde bez niekoľkonásobného opýtania sa: „A vy čo, ešte neplánujete?“ Sú totiž najhrdšie na svete na to, že sú matky. Nepochopia, ako človek môže mať na to ešte čas, veď život bez detí predsa nemá zmysel. Aj keď máš ešte len napríklad 21 rokov a študuješ. Jednoducho bež rodiť! Neoľutuješ!

8. Cholerické večne nespokojné matky

A to doslova. Čokoľvek to jej malé chúďa spraví, hocičoho sa chytí, hocikde sa pohne, všetko je zle. Hučí po ňom v obchode, hučí po ňom na ihrisku, hučí po ňom v reštaurácii a neustále ho na všetko upozorňuje. Nerob. Nechytaj. Stoj. Prestaň. Nechaj to. A zas hučí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/superwoman-auntie-indian-youtuber-l1IXWOmY3zTVVX6ta)

9. Prehnane ustarané matky

„Miláčik daj pozor, lebo spadneš. Zlatko nechoď na tú preliezku. Nehúp sa tak rýchlo, prosím…“. Je normálne byť pri malom dieťati na pozore, ale neuchránime ich od každého jedného úrazu, niekedy si jednoducho nabiť hubu musia. Aj my sme chodievali domov s rozbitými kolenami a tu sme.

10. Matky stajlistky

Aneb ten pocit, keď vidíš malé decko, ktoré má na sebe drahšie a štýlovejšie handry ako ty.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/pizza-toddlers-and-tiaras-KRv6vg2Nt1D0Y)

11. Matky s fóbiou z baktérií

Inak povedané – matka dieťaťa, ktoré nemá šancu si vybudovať imunitný systém. Pretože nech sa chytí hocičoho, kde by sa mohli vyskytovať nebezpečné baktérie, ako napríklad kľučka, zábradlie, mobil, výťah, piesok, pes, iný človek, doslova hocičo, tak mu hneď drhnú ruky vodou, mydlom, antibaktériálnym gélom a vlhčenými obrúskami. A najlepšie všetkými prostriedkami naraz.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/colbertlateshow-stephen-colbert-late-show-hand-sanitizer-3o7TKr03EgSbQCyT6w)
Aj tak vás ľúbime, len občas uberte plyn a piánko. 

Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 životných situácií, ktoré sa môžu prihodiť len "šťastlivcovi"

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME