Typy nahnevaných ľudí alebo ako ľudia znášajú hnev. Nájdeš sa v nich aj ty?

Si zdúvač, vybuchovač alebo to skôr nedávaš najavo?

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Hnev je jednou z najsilnejších emócií, s ktorou sa každý z nás vysporadúva po svojom. V očiach katolíckej náuky je jedným zo siedmich hlavných hriechov, no náboženstvo nenáboženstvo, buďme k sebe úprimní. Každý z nás sa z času na čas poriadne nas*rie, nie?

Vo svete, kde vtáky zásadne kakajú na čelné sklo čerstvo umytého auta a vyrážky uprostred čela rašia deň pred dôležitou udalosťou, sa to inak skrátka nedá. A vôbec… prečo by sme sa nemali? Prečo by sme sa mali tváriť, že sa nič nedeje, keď nás vo vnútri ide rozdrapiť od zúrivosti? Veď aj odborníci tvrdia, že príčinou mnohých duševných ochorení je práve hnev a jeho potláčanie.

Nuž, ale k veci. S naším ilustrátorom sme na základe prejavov hnevu dali dohromady niekoľko typov ľudí. Máme zdúvača, vybuchovača a mnoho ďalších, a sme úprimne zvedaví, či sa v nich nájdeš aj ty. Tak ako, ktorý z nich si ty?

Zdúvač

Nič mu nie je, fakt nie… len spuchne ako balón a po zvyšok dňa sa tvári, akoby v dóze od čokoládovej zmrzliny našiel babkinu zásobu petržlenovej vňati. Ale aby niekomu povedal, čo sa stalo… no neexistuje.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Vybuchovač

Netreba mu veľa. Intímny kontakt malíčka s nohou stola bohovsky stačí. Servítku si pred ústa rozhodne nekladie, a keď už sa nasrdí (nebudeme sa tváriť, že je to ojedinelý zjav, nie?), vedia to všetci v rádiuse siedmich kilometrov.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Predýchavač

Dychové cvičenia sú fajn. Najmä, keď sú tým jediným, čo ťa delí od cely o veľkosti jedenkrát jeden meter a sprchy, v ktorej za žiadnych okolností nechceš pustiť mydlo. Nádych, výdych… daj si to ešte trikrát a možno z toho všetky zúčastnené strany vyviaznu bez ujmy na zdraví.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Potlačovač

Každý tlak musí vyjsť na povrch, jedným spôsobom alebo iným. Takže, buď si chalanko riadne prdne, alebo v štyridsiatke otrčí kopytá na infarkt. Je to buď – alebo, iná možnosť neexistuje.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Ten, čo to nedáva najavo

Bohom vybraná skupina jedincov sa vie hnevať potichu. Nikto presne nevie, ako to funguje, ako ich telo vstrebe chuť d*bnúť niekomu stoličkou po hlave a ísť si to radšej odsedieť, ale očividne sa to dá. Možno sa s tým treba narodiť, možno to príde vekom… ktovie?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Psychopat

Každý pozná takého človeka, ktorému keď niečo sadne na nos, treba ustúpiť o desať krokov dozadu a chrániť sa titánovým štítom. Nie je to pekný pohľad. Z očí mu šľahajú plamene, po brade steká slina a vyzerá, že mu čochvíľa exploduje hlava. Vtedy ti neostáva iné, len si nasadiť ochranné slúchadlá a dúfať, že sa dožiješ rána.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
117
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 vecí, ktoré síce vyzerajú ako jedlo, no rozhodne nie sú na jedenie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME