Komentárové sekcie sú v dnešnej dobe čoraz väčšmi zaplavené negatívnymi pripomienkami. Ľudia nadobúdajú pocit, že z pohodlia domova majú pod rúškom anonymity právo vyjadrovať akékoľvek stupídne názory, ktoré by však nikdy nedokázali povedať dotyčnému do očí.
Tento trend neušiel ani nášmu ilustrátorovi, ktorý dal dokopy 6 najčastejších typov komentátorov, s ktorými sa už na internete stretol každý, kto zvykne pod článkami čítať diskusie.
Keby som to robil ja, bolo by to kvalitnejšie a hlavne krajšie
Realita: Vie, že nikdy nič poriadne nedokázal, a je si vedomý toho, že to o ňom vie aj jeho okolie. On je však na internete a tam môže byť predsa kým len chce! Preto sa tvári, že jeho pracovné výkony a tvorivá činnosť sú na úplne inej úrovni než práca, ktorú robia ľudia viac než 10 rokov.
Má jednoducho potrebu vyjadriť sa, pretože len vďaka svojim komentárom nadobúda pocit významnosti. Žiaľ, pravda je taká, že zostáva viac na smiech, než keby mlčal.
No poď, ty de*il! Takú ti pripečiem, že ti sopeľ oko vybije! Povedz mi, kde bývaš!
Realita: Chlapec má asi 13 a jeho jediný skutočný súboj bol v hre Street Fighter. Ak mu dáš adresu, nikdy nepríde, aj on sám má predsa pud sebazáchovy. Pokiaľ mu budeš odpisovať, jeho urážky na tvoju adresu sa budú stupňovať – je jedno, či použiješ inteligentné odpovede, pretože jeho inteligencia ešte nepresiahla 75 bodov.
To nemohla tá polícia zasiahnuť inak? Bože, úplne neschopní sú tam všetci!
Realita: Osoba, ktorá videla policajný zákrok iba v seriáli Kobra 11. Jediná zbraň, čo kedy držal v ruke, bola otcova vzduchovka na záhrade a v aute nešiel rýchlejšie než 150 km/h, no napriek tomu vie veľmi dobre, ako ľahko sa strieľa z auta pri rýchlosti 230 km/h, prípadne, ako treba spacifikovať ozbrojenú osobu. Veď on sám spacifikoval opitého kamoša v krčme, keď mu nechcel doliať.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane