Typy otravných kolegov, ktorí ťa každý deň čakajú v práci a každému lezú na nervy

Vždy sa nájde nejaký kolega, ktorého nemáš úplne v láske.

Nezáleží na tom, či robíš v korporáte alebo vo výrobnej hale. Vždy sa medzi tvojimi kolegovcami nájde hneď niekoľko typov ľudí, ktorých jednoducho stretneš v každej práci. Ak ešte len derieš lavice, tak pozor, presne toto ťa čaká.

Nájdu sa však, samozrejme, aj výnimky, ktoré si svojich kolegov nevedia vynachváliť. Tým môžeme len ticho závidieť.

Hyperaktívny

Alebo ho môžeme aj nazvať workoholikom. Na pohovor doniesol premakané CV s dvojstranovým motivačným listom. Prišiel v naškrobenom oblečení, nahodený akoby sa zaujímal o post generálneho riaditeľa. Všetku robotu má vždy spravenú, od začiatku všetkým ukazuje, aký je šikovný a cieľavedomý. Väčšinou sa nezúčastňuje teambuildingov, lebo si radšej nadbieha prácu. Nesmieme zabudnúť, že vždy iniciuje zbierky na narodeninové darčeky kolegov, ktorým ty ani nevieš prísť na meno.

Asociál

Keď ťa vidí stáť pri výťahu, radšej vyšliape peši na 12. poschodie, akoby mal čeliť tomu, že bude musieť viesť small talk. Keď sa náhodou stretnete pri kávovare, tak radšej ubzikne, akoby si mal robiť kávu, keď si tam ty. Zásadne jedáva v inom čase ako ostatní a nosí si prinesené obedy, lebo by ho socializácia pri spoločnom obede asi zabila. Väčšinu času ho vidíš so slúchadlami na ušiach, vyhýbajúc sa akémukoľvek očnému kontaktu. Na večierkoch a teambuildingoch zväčša býva niekde v rohu a odchádza pred desiatou.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-sad-hug-3oz8xLz5gnSla2STE4)

Šéfov miláčik

Zväčša je to človek, ktorého nikto nemá rád. Šéfov obľúbenec, ktorý by mu pokojne aj vliezol do zadku, keby môže. Pozná jeho deti aj manželku, vždy je mu po ruke a občas sa prelína aj s hyperaktívnym. Najčastejšie vyhráva titul zamestnanec mesiaca.

Ošomraný

Ten, čo dokopy nikdy nič nespraví, ale vždy viac šomre. Šomre na šéfov, na kolegov, na prácu, na počasie, na všetko. Všetci ostatní šomrú na neho, lebo im to ide poriadne na nervy. Nikto nedokáže pochopiť, prečo nezmení prácu, keď je tak veľmi nespokojný.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thesimpsons-the-simpsons-3×13-d2VNFb4cYlJv7QIM)

Nechuťák

Každá jedna kancelária má minimálne jedného takéhoto jedinca. Jeho dózy sú v umývadle vždy týždeň, kým tam pomaly nehnijú, záchod po jeho použití vyzerá vždy zle a zásadne jedáva v práci nejaké “voňavé“ jedlá, ktoré zaváňajú na celú budovu.

Pomalý

Ľudia z tejto kategórie sú najčastejšie na úradoch. Vyzerajú presne ako tie leňochody z rozprávky Zootopia. Všetko im neskutočne dlho trvá. Je jedno či ho čakáš pri odchode na obed, robí si kávu alebo robí úlohu, ktorú ti má odovzdať.

Stalker

Občas je podobný asociálovi v tom, že je to tichá duša, no jeho chuť po socializovaní sa prejavuje až na internete. Ihneď, ako si bol prvý deň v práci, si ťa pridal na Facebooku, Instagrame a sociálnych sieťach, o ktorých už ani nevieš, že tam máš účet. Lajkuje ti každú jednu fotku či aktivitu na sociálnej sieti. Potom, keď sa rozprávate, mu vlastne nič nemusíš ani hovoriť, lebo on už všetko vie.

Flámovač

Neustále spí na stole a pije dvojité kávy niekoľkokrát denne. Pracovný týždeň pre neho absolútne nie je svätý, a preto chodí pravidelne na jedno pivko, dve, tri… deväť. Zakaždým z neho poriadne tiahne a vždy je otvorený akémukoľvek teambuildingu, na ktorom vždy všetkých prepije. Chodieva z nich do práce bez toho, aby sa vôbec zastavil doma.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/work-sleep-sleeping-SKd6WNTEMBN4I)

Sukničkár

Úspešne už prekotil polovicu ženského osadenstva v práci, ktoré naivne veria tomu, že sú tie pravé. Dokáže si každú jednu ženu omotať okolo prsta, ale vzťah rozhodne nie je jeho vyhliadka. Akonáhle príde nová, pekná kolegyňa, netrvá dlhšie ako týždeň a dostane sa aj jej do nohavičiek.

Klebetník

Človek, ktorý neustále rozpráva. Najčastejšie postáva v kuchynke pri kávovare a vyhľadáva ľudí, s ktorými by mohol zabíjať čas konverzovať. Jeho revírom sú teambuildingy, na ktorých vždy ostáva do konca a je prvý, od koho sa ľudia dozvedajú informácie o tom „ako to dopadlo včera“. 

Zabávač

Zabáva sa vždy on a zabáva vždy aj svoje okolie. Púšťa nahlas hudbu, ktorú nikto nemá rád a on je nadšený, že vytvára skvelú atmosféru v práci. Ak práve nerozpráva svoje veľmi vtipné historky, tak každému ukazuje nejaké vtipné videá a obrázky z internetu. Dávaš si kvôli nemu minimálna desaťkrát denne dole slúchadlá v domnienke, že ti chce povedať niečo podstatné, ale on ti znova potrebuje zdeliť len nejakú hlúposť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/work-office-IEbrIbqMDfIdO)

Titulná fotka: unsplash.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelá inteligencia vytvára "motivačné" citáty. Sú však skôr demotivujúce a úprimné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME