Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Typy prechádzok, ktoré majú pre nás jednoducho svoje čaro

Ach, nie je nič nad romantickú prechádzku, že?

Občas je fajn vybehnúť si z uzavretého prostredia do prírody. Koniec-koncov, je to prospešné pre tvoje zdravie, kus si prevetráš hlavu a prídeš aj na iné myšlienky. Ako ti už od základnej školy tlačila učiteľka biológie do hlavy – pohyb znamená nával endorfínov.

Lenže… každá prechádzka má svoje patálie a nie je všetko len o ideálnej romantike. Aj keď by si si to možno prial.

1. Plážové prechádzky

Azda v každom romantickom filme odohrávajúcom sa pri mori dôjde aj na klišé prechádzku po pláži. Nebolo by na tom nič zlé, pri západe slnka je to skutočná romantika.

Problém nastáva v momente, ak si si nevzal žabky a začneš sa zabárať pri každom jednom kroku do mokrého piesku (to platí v prípade, že sa prechádzaš rovno vedľa mora). A niekedy ti nepomôžu ani tie žabky.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Zimné prechádzky

Nie je nič nad zimnú prechádzku po zasneženej krajine. Obzvlášť, keď sa ešte z neba valí ďalší nános snehu. To sa aj tvoje predpotopné mesto alebo dedina premenia na obydlie z vianočnej rozprávky.

Nevýhodou takejto prechádzky sú však dve veci: podcenil si chlad a teraz mrzneš až do špiku kosti. Čo je horšie, rozhodol si sa prejsť ďaleko za mesto. Ostáva ti už len vydržať a dúfať, že tam niekde neprimrzneš. Už navždy. Druhý problém je, že ani poriadne nevidíš, kam kráčaš. A tam, pod všetkým tým snehom, na teba môže číhať ľad. Veľa šťastia na chirurgii!

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Nočné prechádzky

Pouličné lampy, vysvietené obchodné výklady a vyprázdnené mesto. Večerné prechádzky majú svoje čaro. Čiastočne aj preto, že ťa tvoja spoločnosť nevidí v priamom slnečnom svite a nemôže si všimnúť každú tvoju nedokonalosť.

Problém prichádza v momente, keď začneš byť paranoidný. Máš pocit, že ťa niekto z tých tieňov sleduje. A čo tie zvuky?! Prečo príroda znie takto strašidelne, len čo sa mesiac vytiahne na oblohu? Ako sa hovorí: „Kto sa bojí, nech nejde do lesa.“ A v noci by si sa tam určite nemal prechádzať. Ktovie, na koho alebo čo by si narazil.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

20 zaujímavých aj vtipných porovnaní, ktoré ťa naozaj prekvapia

4. Prechádzky po horách

Úchvatné hôrne scenérie; pohľad, ktorý len tak niekto neuvidí. Prinajmenšom žiaden lenivec. Ak vládzeš, tak túra do hôr jednoznačne stojí za to. Ak nie…

…tak si žiadnu prechádzku po horách užívať nebudeš. Budeš jednostaj frflať, pýtať sa, kedy tam už budete a či je na vrchole Ďumbiera nejaký bar, kde si môžeš sadnúť. Ešte horším aspektom prechádzok po horách je zver. Ostáva ti len dúfať, že z vyčerpania vyzeráš strašidelnejšie než okoloidúci medveď.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Jesenné prechádzky

Je pravdou, že najfarebnejším ročným obdobím je určite jeseň. Príroda hýri farbami, je to zároveň perfektný čas na to spraviť si nejaký „fotošúting“. Horšie je, ak začne príroda hrať proti tebe.

Jeseň je zároveň veľmi nevyspytateľná. Z ničoho nič sa zo slnečného jesenného dňa stane zatiahnuté, depresívne utrpenie. Aby toho nebolo málo, začne duť taký ostrý vietor, že počuješ prievan v oboch ušiach.

A ak máš náhodou dlhšie vlasy, tak sa priprav, že v akomkoľvek účese vyjdeš von, nikdy neostane rovnaký. Jesenný „vetrík“ sa o to postará.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť