Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Typy predavačov, ktorých stretneš v každom obchode

S ktorým z nich sa stretávaš najčastejšie?


Vieš, aká je podobnosť medzi predajcom a kúskom pizze? Aj predajca, aj pizza sa snažia byť čo najviac príjemní pre zákazníka. Avšak, ako každá pizza má svoje vlastnosti a príchute, tak aj predajcovia sa môžu líšiť v spôsobe predaja a prístupe k zákazníkom. V tomto článku ti predstavíme zopár typov predajcov, ktorých možno stretneš na cestách po nákupných centrách a obchodoch.

1. Ten, čo ti nanúti čokoľvek

Jeden z typov predajcov, ktorých stretneš v každom obchode, je ten, ktorý ti chce nanútiť akýkoľvek produkt. Bez ohľadu na to, či hľadáš niečo konkrétne, bude ti ponúkať všetko možné, čo majú v obchode. Ak si niekedy hľadal niečo špecifické a skončil si s niečím úplne odlišným, určite to poznáš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, čo je celý čas ticho

Tento typ predajcu je ako ninja obchodu – stále je tam, no úplne ticho. Ak hľadáš tiché a pokojné prostredie pre nákupy, môže byť ideálny. Ale ak potrebuješ pomoc s výberom produktov, môžeš sa cítiť, ako keby si bojoval sám proti neviditeľnému súperovi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Ten, čo je ukecaný a hovorí aj súkromné veci

Typ predajcu, ktorý je celý čas ticho, môže byť pre niektorých zákazníkov problémom, najmä ak potrebujú pomoc pri výbere produktov. Niekedy sa však stretávame aj s opačným prípadom – s predajcom, ktorý hovorí príliš veľa.

Snaží získať tvoju pozornosť pomocou rôznych zaujímavých príbehov, ale niekedy môže byť taký nadšený, až ti to ide na nervy. Prerušiť alebo ukončiť konverzáciu sa môže zdať ako umenie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Ten, čo nikdy nie je v predajni

Dáva si ceduľku, že sa vráti o pár minút. Ale tie minúty trvajú tak dlho, že by sa to mohlo stať súčasťou jeho životopisu. Väčšina zákazníkov si naňho zvykla a vie, že ceduľka „prídem o 5 minút“ znamená skôr „neuvidím ťa do budúceho týždňa“.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Ten, čo je zdutý

Vyzerá, že ho práca nebaví viac ako šesť hodín v ordinácii u zubára. Jeho nálada je horšia ako po prehre vo finále majstrovstiev sveta. A keď sa ho snažíš osloviť, odpovie ti s úsmevom, ktorý by vzbudil podozrenie, že mu práve vypadol zub.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje