Typy priateľov, na ktorých v živote natrafí každý z nás

V rôznych etapách tvojho života postretávaš kadejakých extrémistov.

Zdroj: Helena Lopes / unsplash.com

Priateľstvá sú ako vlasy, zuby alebo gélové nechty… nie všetky ti zostanú. Časom prídeš na to, že nie všetky sú tvojmu životu potrebné. Presne, však načo sú nám také osmičky…

Teda, aby sme to uviedli na pravú mieru, nemôžeš stretnúť hneď zaraz priateľa. Prirodzene v ňom vidíš najskôr len človeka, hoc pri niektorých indivíduách je ti už na prvý pohľad jasné, že to má bližšie k tej zvieracej ríši.

Zac Efron Dancing GIF - Find & Share on GIPHY

Každopádne – normálne by sme povedali, že sa ľudia členia na introvertov, extrovertov a nejakých hybridov medzi tým alebo, že sú 4 typy osobnosti. Áno, spomeň si na ten test osobnosti, ktorý si si robil na základnej škole a zisťoval, či si sangvinik, cholerik, flegmatik alebo melancholik.

Keby to bolo tak a mali by sme len 4 typy osobnosti, tak by nám potom, logicky, mali stačiť maximálne 4 typy priateľov. Ale ruku na srdce – fakt si myslíš, že typy ľudí dokážeme zrátať na prstoch jednej ruky?

Seriously GIF by Luke Cosgrove - Find & Share on GIPHY

Tak si predstav, že máš v ústach len štyri zuby, na gebuli len štyri vlasy a z desiatich gélových hnátov máš len štyri. Už ti je jasné, že tých typov bude podstatne viac? Teraz, keď si prijal toto svetoborné rozhodnutie a uveril si, že existuje viac typov ľudí a následne priateľov, dovoľ, aby sme ti poskytli krátky zoznam evidencií.

Typy priateľov, na ktorých v živote natrafíš v jednotlivých etapách života:

V škôlke

Už pri prvej interakcii s rovesníkmi spoznáš priateľov, ktorí sú za každú zlobu aj priateľov, z ktorých sa stanú doživotné ségry a bráškovia. Tiež tam nájdeš citlivé dušičky, drsniakov, ktorí zaspia aj bez maminky i priateľov, ktorí ti pri náhodnom stretnutí na ulici o niekoľko rokov neskôr rozpovedia celý svoj životný príbeh. Proste sú to ľudia, ktorých ľúbiš ako koňa.

Kids Karate GIF - Find & Share on GIPHY

Na základnej

Tu sa objavia priatelia, ktorí sú fajn, až kým nepríde písomka z matiky. Vtedy si večných stressmanov radšej držíš od tela. Deväť rokov je dosť dlhý čas na to, aby si našiel aj takých, ktorých môžeš 24 hodín 7 dní v týždni, ale aj takých, pri ktorých vieš, že si s nimi schopný stráviť len obmedzený počet hodín, niekedy len minút, okey, tak sú aj takí, na ktorých máš nervy len pár sekúnd. Ale inak sú v pohode.

Stressed Issa Rae GIF - Find & Share on GIPHY

Na strednej

K tým, ktorí ti k srdcu prirástli na základke, za predpokladu, že oni to cítia rovnako, sa ti pridajú ďalší – šialení párty ľudia, kamaráti s nákazlivým smiechom, priatelia, ktorých obdivuješ pre ich inteligenciu i priatelia, ktorých miluješ, pretože majú o koliesko menej.

Tiež priatelia, s ktorými môžeš len tak ticho sedieť, aj takí, ktorým sa môžeš posťažovať o tom, aký je život nefér, ale keby si sa náhodou chcel opustiť, nakopú ti zadok a rýchlo na to zabudneš.

Minions GIF - Find & Share on GIPHY

Na vysokej

Toto štádium neabsolvuje každý, ale to neznamená, že nemôže stretnúť priateľov, z ktorých sála sarkazmus, extrémistov, ktorí skúšajú kombinácie ako víno s tatranom alebo aj priateľov, ktorých nevykoľají ani trojhodinové meškanie vlaku. Pohoda, chill…

Just Breathe GIF by chescaleigh - Find & Share on GIPHY

V práci

Stretneš priateľov, ktorí majú vždy všetko pod kontrolou, aj priateľov, ktorí sú síce zo štyroch strán obklopení analógovým i digitálnym časom, ale vždy budú meškať. Nájdeš aj takých, ktorí majú prvý apríl 365 dní v roku, aj takých, ktorí vždy musia mať pravdu a radi prijímajú stávky o to, kto pozýva na pivo.

Working At Work GIF by Rock Content - Find & Share on GIPHY

Introvert či extrovert, rojko či pesimista, škero aj filozof – všetko sú to lásky, za ktoré si mega vďačný. Aj keď to medzi vami niekedy vyzerá skôr, že sa neznášate. V pohode, veď aj svoje vlasy niekedy neznášaš a svojim zúbkom nie vždy venuješ dostatok pozornosti, nehovoriac o tom, ako niektoré ženy zaobchádzajú so svojimi nechtami. Au!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelkyňa vtipne vyobrazuje svoj každodenný boj so ženským životom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME