Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Hou, čo s ňou, nervóznou našou famíliou. Teraz ti tento repeťácky song bude znieť celý deň v hlave, nemáš za čo. Každopádne, rodinu si veru nevyberáš (bohužiaľ?). A keďže aj napriek nezhodám, rodinným kauzám a hádkam sa vaša rodina chce z nejakého dôvodu stále stretávať a udržovať vzťahy, nevyhneš sa hromadným oslavám či lukratívnym večierkom u babky s domácou pálenkou a sliepkami na záhrade. Takmer každý si na svojej family session nájde medzi príbuznými toho typického uja štamgasta, tetu s trvalou alebo bláznivú sesternicu s mačkami. Len pekne porozmýšľaj a zaraď, kto kam patrí.

giphy.com

Strýko Jozef s červeným nosom

Zvyknutý na denný prísun liehovín a kvalitných domácich ekrazitov nad 50%, najlepšie v kombinácii s pivom za 22 centov z Kanflandu. Nemá ostych si nalievať aj sám, aj tak už v tejto rodine nikoho nepresvedčí, že bol na pracovnej ceste v Rakúsku, nie na neúspešnom liečení v Prednej hore. Počas oslavy si svedkom jeho rozličných etáp opitosti. Fáza červenosti a ťarbavosti, fáza životných múdrostí, fáza spievania „Na kráľovej holi“ a fáza tečenia slín z úst po tom, ako zaspal v kresle s poldeckom v ruke.

Cukrárka teta Jolana väčších rozmerov

Ale to je len preto, že je plná bezhraničnej lásky a dobroprajnosti. Vždy má pre deti pripravené balíčky pelendrekov, keksíkov, cukríkov a na oslavu napečie tie najlepšie domáce koláče a buchty. Síce má nevkusné obočie a obrovské červené vlasy s trvalou, ale ako jediná si ťa zastane, keď sa mama sťažuje, aký si povaľač a bordelár. Už len vydržať mľaskavý bozk na líčko a prežiť jej objatie bez trojitého prasknutia chrbtice.

giphy.com

Mamička s malým uvrieskancom v plienkach

Ešte šťastie, že to decko pustilo kilový náklad alebo potrebuje nakŕmiť a spať. Preto po dvoch hodinách, kedy nebolo počuť nič iné ako rev, idiotské zvuky z interaktívnych hračiek a ťuťuti-muťuli mrmlanie dospelých, konečne odchádzajú. Chudera mamička sa nestihla s nikým ani len seriózne porozprávať, keďže mala oči furt na stopkách, kto práve oslintáva jej dojča a či niekomu nespadlo hlavou na dlažbu. No bolo jej to treba? Namiesto nervov na oslave a hodinového súkania maličkých končatín do fancy obleku pre batoľatá aj s motýlikom si mohla v pokoji pozrieť na Modrom koníku diskusie o nebezpečných očkovaniach.

Otravné decko s ADHD, hyperaktivitou a škrekľavým hlasom

Máš pocit, že to dieťa trpí všetkými poruchami s koncentráciou, čo existujú a ešte k tomu má aj mrle v zadku. Skáče, kope, spieva, kričí, tancuje a hrozne všetkých ruší a otravuje. No zaprisahal si sa, že nebudeš nekorektné drzé hovado, a tak pred ostatnými vravíš frázičky typu: „Áno, naša herečka Anetka, veľmi zhovorčivé a energické dieťa. Také živé striebro.“ Z ktorého mi bude pískať v ušiach ešte 23 dní a pri fráze „Máš v mobile nejaké hry?“ ma obleje pot.

giphy.com

Štedrá starká Františka

Dobrá, milá a usmiata stará mama, ktorá sa teší zo zväčšujúcej sa rodiny. Nikto na ňu nemá jediného krivého slova. Teda okrem toho, že… ťa neprestajne núti jesť. Kávičku, koláčik, chlebíček, tyčinky, korbáčiky… A ty nemáš dušu na to, aby si jej zlomil srdiečko odmietnutím. K sviečkovej len dve knedle? Si chorý alebo čo? Daj si dupľu, zlatko, veď sa mi strácaš pred očami.

Dedko Vladko s načúvacím prístrojom

Tomu je istotne aj tak najlepšie. Na pravé ucho nepočuje ani prd, ľavé mu funguje tak na 50% aj s ušným strojčekom z Teleshopingu. Keď je treba, vyhovorí sa, že mu z toho krámu píska v ušiach, vypne ho, a má svätý pokoj. Len sedí, tvári sa, že počúva, prikyvuje a usmieva sa. Ideálna obeť pre ukecanú strynku alebo rozprávkara Emila.

giphy.com

Vtipkár Fero s legendárnymi historkami

Kdekoľvek príde, tam to žije. I keď jeho žarty sú staré takmer ako Zdena Studenková a štýlom sa podobajú Kameňáku či Lasicovi so Satinským, aspoň niekto sa snaží uvoľniť atmosféru. Keď sa minú vtipy, začne s (možno mierne prifarbenými) príhodami. Určite nevynechá ten trapas z pohrebu s vyšmyknutou truhlou, na ktorom sa nemiestne rehoce celá miestnosť, a ani to, ako v mladosti bratovi nechtiac odťal malíček.

Rozprávkar/ historik/ uspávač hadov Emil

Siahodlhé rozprávanie o minulosti, zážitkoch z vojny a dlhoročných pracovných skúsenostiach vo výrobni. Keď prídu frázy: „Dieťa, za mojich čias, to bolo inak… Vieš, koho som ja postrelil na vojne?… To ja v šesťdesiatom siedmom…,“ utekaj, ak nechceš mať na konci dňa hlavu plnú Emilových spomienok z dávnych čias a návodov, ako si prepašovať do roboty ťapku pálenky. Alebo ho pošli za dedkom Vladkom, ten je aj tak hluchý a obe strany budú spokojné.

Pubertálny pankhart Džony

Pri každom stretnutí dostanú všetky tetušky a babky demokratky mierny infarkt, pretože zakaždým príde s čerstvým piercingom, kerkou, alebo s novým problémom a zápisom u mestských policajtov. Na oslavu sa príde len dobre nažrať a keď odíde, vypukne rodinná výmena názorov, že kde sa v tej slušnej famílii stala chyba. Niekto z toho obviňuje matku, pretože naňho kašlala, iný kydá na otca, že ako alkoholik mu nejde príliš dobrým príkladom a vtipkár Fero začne radšej vyťahovať úsmevné historky z Džonyho detstva.

giphy.com

Utiahnutá sesternica Renátka

„Také milé dievča, ako to, že si nevie nájsť muža?“ No, asi preto, že je škaredá a akné jej nezmizlo ani 15 rokov od puberty. Ale má dobré srdiečko! Veď chová mačičky a predáva handmade vyrobené svietniky na jarmoku. Väčšinou sedí tíško v kúte s pohárom vína a pletie pri tom náramky priateľstva.

Biznisman Marián

Presne ten, o ktorom nik netuší, čo robí, no napriek tomu príde každý raz na inom aute, hodnom tvojej trojročnej výplaty. Väčšinou sa zastaví len na chvíľu, lebo musí bežať na „pracovné stretnutie“, ale oslávencovi nezabudne doniesť tú najluxusnejšiu fľašu rumu aj s pohárikmi. Vtedy to mierne zatieni mamin prezent v podobe vlastnoručne štrikovaného zimného setu v darčekovom balení, ale predýcha to vďaka 100% čokoláde, ktorú jej Majko priniesol k meninám (na ktoré si ty zabudol) z Indonézie.

Tvoja MAMA

Osobitná kategória na koniec, ktorá komentár nepotrebuje.

memegenerator.net

Titulná fotka: shutterstock.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.