Typy profilových fotiek, s akými sa stretávame na sociálnych sieťach

Takto vyzerá podrobná typológia profiloviek.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Ak máte profil aspoň na jednej sociálnej sieti, tak vám nepochybne neušlo, že základom každého riadneho profilu je profilová fotka. Jej tvorba si vyžaduje pot, krv, riadnu dávku sebazaprenia a ešte väčšiu origin… nie. Väčšinou sú primitívne a tuctové.

No, vážne, nebudeme si klamať, väčšinou fakt sú. A tie najtuctovejšie z tuctu pre vás vo svojich ilustráciách zachytil náš šikovný umelec ArtCaveManiac. 

1. Ľudia po päťdesiatke

Fotenie prebieha v rôznych polohách, no zväčša ani jedna nezachytáva celú tvár. Fotografovanie je väčšinou celodenný program, keďže málokedy sa podarí zachytiť ich vrásčitú maličkosť na prvýkrát, a ak náhodou aj áno, o zaostrení nemôže byť reč.

Úložisko ich predpotopného zariadenia je nepretržite zaplnené nepodarenými selfíčkami a fotkami s prasacími vnútornosťami z akejsi zabíjačky, a preto telefón vždy zveria blízkej osobe, ktorá musí všetky nezdary odstrániť. Preexponovaná či podexponovaná fotografia im nehovorí nič, no napriek tomu milujú fotenie v protisvetle. Profilovú fotku vložia do profilu minimálne šesťkrát.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Nezávislé ženy po tridsiatke

Nakoľko nemajú partnera, ktorý by im ochotne poslúžil ako ľudská selfie tyč, väčšinou sa zvyknú opatriť vernou kamarátkou. Tá zabezpečí celé fotenie. Milujú byť zvečnené so svojím chlpatým miláčikom, na ktorého nedajú dopustiť. Zväčša im je úplne jedno, pri akej činnosti to nebohé mača vyrušia – proste je čas fotenia, tak je čas fotenia.

Neznášajú však fotenie celého tela, odhaľujúce až príliš neposedné porasty na nohách či celulitídu, ktorej sa nie a nie zbaviť (lebo dva deci červeného každý večer asi nie sú tou správnou medicínou na pomarančovú kožu). Snažia sa teda o čo najdetailnejšie fotografie svojich maznáčikov.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. I am Adonis

Samec vždy pripravený na náhodný photoshoot z akéhokoľvek uhla. Jeho hlavnou úlohou počas fotenia je vyzerať extrémne drsne, napínať bicáky a čumieť niekde do blba (pravdepodobne na proteínový prášok kdesi na polici). Najčastejšie vytvára fotografie po plnohodnotnom cvičení vo fitku… alebo sa len doma v kúpeľni trošku ofŕka vodou. Ktovie.

Preferuje však zdieľanie fotografií v reálnom čase, aby dostal čo najviac možných lajkov za deň. Najčastejší štýl fotenia, ktorý používa, je tzv. zrkadlenie. Priama fotografia v zrkadle, bez rušivých elementov, so zaostrením na svalové partie, ktoré boli práve zosilnené.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. À la Nikola

Tento najviac preferovaný štýl fotenia uprednostňujú ženy s väčším poprsím a, bohužiaľ, i tie, ktorých vnád sa už dávno zmocnila neprajná gravitácia. Nezáleží na tom, akým štýlom bolo poprsie získané (obezita, plastika, tehotenstvo), najdôležitejšie je správne zachytenie uhla. Na tento štýl je potrebné napasované oblečenie a veľký výstrih.

Obrázok, potlač aj farba trička sú druhoradé. Hlavný bod programu sa predsa nachádza priamo uprostred. Fotografovaná osoba musí naozaj striktne dodržiavať predpísanú kompozíciu predností a tukových vankúšikov v oblasti brucha či rúk, najviac však tie dámy, ktoré majú pod poprsím plávajúce koleso.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Autofotograf

Tento štýl nie je až taký starý, začal sa vyskytovať len nedávno, a to s príchodom Instagramu a svetoznámych mriežok (len škoda, že hashtag #tatkoveauto sa akosi vo virtuálnom svete neuchytil). Tento spôsob zachytenia momentu využívajú zväčša ľudia vyššieho postavenia v zamestnaní – ako napríklad povolanie syn alebo zlatokopka.

Avšak, je to veľmi komplikovaný štýl fotografia, nakoľko musia byť na jednom zábere zachytené viaceré komponenty. Hlavné predmety v rovine ostrenia musia byť – ruka, hodinky a znak auta na volante. Prípadne doplnkové predmety, ako káva zo Starbucks alebo módne doplnky od Gucci či Lacoste.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. „Ritierka“

Veľmi podobný štýl fotografie ako à la Nikola. Ide o jednoduchú fotografiu, ktorá do životov instagramových honičov prináša enormné množstvo erotického vzruchu. Daná osoba sa väčšinou snaží pred svetom svoj zámer otrčiť prdel skryť, a preto fotografiu počastuje popisom ako „aha, aké dlhé vlasy mi narástli“ alebo „hľa, Punťo mi sedí na riti“.

Len škoda, že dĺžku jej vlasov či štvornohého kamoša si všimne presne jeden človek zo sto. Týmto štýlom fotky zabijete dve muchy jednou ranou – muži si poslintajú a ženy vás nebudú nazývať ku*vou. Pretože na fotke predsa vôbec nejde o vaše pozadie, ale o toho chutného psíka.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Manželia Jednoprofilovci

Veľmi obľúbený typ profilovej fotografie, zároveň však jeden z najťažších možných štýlov. Partneri sa musia pri zriaďovaní fotografie naladiť na spoločnú vlnu. Z mužskej stránky jednoduchá záležitosť, no problém býva väčšinou u žien. Prvá fotografia síce býva odfotená správne, pretože obaja partneri sú uvoľnení, no problém nastáva sekundu nato.

Ženské pokolenie nikdy nie je spokojné, a následne chce zhruba 400 opravných verzií. Je to azda najdlhší možný štýl fotenia. Po nezhodách nastáva poriadna hádka a náhle, i keď po extrémne dlhom čase, ukončenie fotenia. Po istom čase je fotografia pridaná na spoločný profil partnerov.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Ovca

Rakovinotvorný nádor, ktorým mládež infikuje seba samú. Veľmi častý zjav, ktorý nik normálny nechápe. Fotografia zachytáva znak oviec a je trendom bez významu, ktorý nasledujú ľudia s bytostnou potrebou radiť sa do stáda. Síce tento druh fotky nie je obľúbený medzi normálnymi ľuďmi, no mladšie ročníky si na ňom ulietavajú s myšlienkou byť cool.

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Som hrdá mama

Ďalším trendom v sfére profilových fotografií je decko. Žena, ktorá sa stala matkou, nadobúda pocit, že jej dieťa by malo byť všade. Od trička cez hrnčeky až po profilové fotografie. Nezaujíma ju, že neustále blýskanie do očí novorodenca nie je nič príjemné.

Fotografia zachytáva vždy znudené dieťa, ktoré je poväčšine hladné, pretože jeho mama zabudla po trojhodinovom fotení v kočíku, že jej potomok nežije z lajkov. Táto fotografia sa obmieňa na profile v intervale dve za deň, a kvôli týmto praktikám už mamička prišla o niekoľko sledovateľov a facebookových priateľov.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Milujem ten film

A v neposlednom rade sa na chvost tejto priečky dostal štýl profilovej fotografie, ktorý ani nie je tak o fotení. Ide o ten druh obrázka, pre ktorý musíme udržiavať dobré vzťahy so strýčkom Googlom.

Najčastejšie sa za danými profilovými fotografiami skrývajú akční hrdinovia, ktorí zdolajú nejedného borca na Facebooku. Vedia, že ich identita je dobre schovaná, a profilovka značí, že je drsný ako hrdina z filmu. Veľmi často je používaná detským publikom, ale aj chronickými hádačmi vo facebookových skupinách.

ArtCaveManiac / EMEFKA


Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
20
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
165
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Keanu Reeves či Avengers. Umelec kreslí parádne karikatúry slávnych filmových postáv a celebrít

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME