Typy rodinných príslušníkov počas vianočných sviatkov, ktorých má každý doma

Už sú tu konečne tie sviatky pokoja a radosti?

Vianoce majú veľa rôznych synoným. Pre niekoho sú to sviatky pokoja, radosti, strávené v kruhu rodiny. Pre iných sú to nekonečné stresy, naháňačky a očakávanie, kedy sa znova celá rodina rozháda.

Zrejme aj ty máš vo svojom rodinnom kruhu viacero rôznych typov ľudí, ktorí sú charakteristickí pre vianočné sviatky.

Vystresovaný

Väčšinou do tejto kategórie spadajú naše úžasné mamy, ktoré sa starajú o celé čaro Vianoc. No občas to trochu s tým stresovaním preháňajú, a to je presne čas, keď sa jej máš opýtať, či s niečím nepotrebuje pomôcť alebo tak podobne. Iným druhom vystresovaného človeka je ten, ktorý stresuje z každej jednej maličkosti. Začal už 24. novembra, keď si uvedomil, že o mesiac sú Vianoce a on nemá žiaden darček.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/Groundlings-groundlings-thegroundlings-the-65R6xXm1gqQa1Q7Zfy)

Nenažraný

Ten, ktorý nedokáže čakať na zlaté prasiatko a práve kvôli nemu sa robia trojité dávky všetkého pečiva, lebo by nestihlo ani vychladnúť, nieto ešte ostať do Vianoc. Najčastejšie sa zdržiava v kuchyni a sám sa povýšil na ochutnávača, čo je veľmi ďaleko od pravdy. Týmto svojím správaním nasiera všetkých naokolo.

Netrpezlivý

Väčšinou sa v tejto osobe spája aj ten nenažraný, ale v tomto prípade je to trochu iné. Netrpezlivý je práve ten človek, ktorý odhaľuje všetky darčeky ešte predtým, ako ich stihneš vymyslieť. Ak ich nehľadá v tvojich skrýšach, tak tajomstvo o jeho darčekoch vytiahne z teba. Ty už rok čo rok strácaš energiu tajiť mu to a nedokážeš pochopiť, ako ho to môže stále baviť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/Bounce-TV-christmas-gift-present-pqHF5iv5udaxjnm2kX)

Otravný

Človek, ktorého radšej usadíš na gauč a vložíš mu ovládač do ruky, len aby ti dal pokoj. Lebo ak tento človek práve nezavadzia, tak ti dáva veľké množstvo otázok, na ktoré nemáš trpezlivosť odpovedať. Buď je to niektorý zo starých rodičov, ktorý sa ťa už niekoľko rokov pýta, prečo nemáš polovičku alebo mladší súrodenec.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-christmas-lVa8lLZY6CQjC)

Alkoholik

Ten, ktorý potrebuje pokaziť aj minimálne percento vianočnej nálady, ktoré v tebe ostáva. Človek, ktorý sa neteší na Vianoce, ale na opíjanie sa č. 1, 2, 3… kým sa mu to nezleje všetko v jeden týždeň od Vianoc do Silvestra. Vypije v domácnosti všetok alkohol, a potom mamka chodí zúrivá, že kde má rum do perníkov. Vieš presne v kom…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/drunk-5dz31ue1g5Xsk)

Grinch

Nie, táto osoba nie je zelená. Jednoducho len nemá rada Vianoce a je počas celého tohto krásneho obdobia ufrflaná. Pokojne by mohol dostať aj modré z neba a vôbec by mu to nestačilo. Jeho najkrajším vianočným darčekom by bolo, keby dostane zrušenie Vianoc.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/jim-carrey-the-grinch-who-stole-christmas-KKNjq0uAa0sgg)

Flegmatik

Veľmi podobný s Grinchom, až na ten rozdiel, že ti nekazí náladu tým, že šomre. Je mu jednoducho všetko jedno. Či bude stromček alebo nie. Vianočné darčeky väčšinou rieši na poslednú chvíľu a preto pre teba zväčša nie sú žiadnym prekvapením. Radšej sa ťa presne opýta, čo by si chcel dostať na Vianoce, ako by sa mal namáhať s premýšľaním.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gifregistry-netflix-the-holiday-calendar-5dYhSlyng1gaHUp8NE)

Perfekcionista

Človek, ktorý potrebuje mať Vianoce naplánované od prvej minúty až po poslednú. Stromček musí byť dokonale symetricky ozdobený a vyzerať naozaj veľmi dobre. Rovnako aj stôl, ktorý je pripravený na štedrovečerné pohostenie. Musia sa tiež dodržať všetky potrebné tradície, inak by to nebolo ono.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/disney-beauty-and-the-beast-gif-7nYBbd5neJCFy)

Workoholik

Sviatok nesviatok, makať sa musí. Prácu odloží jedine počas večere, avšak aj vtedy nemyslí na to úžasné jedlo, ale na prácu. Nedokáže ani chvíľu obsedieť bez toho, aby niečo robil a nemal pred sebou notebook. Po Štefanovi ho už trasie, čo však nie je dôsledkom toho, že by sa prepil, ale toho, že má vnútenú dovolenku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/newquest-coffee-hands-3oriO7A7bt1wsEP4cw)

Duch Vianoc

Táto osoba je otravná už od polky novembra, odkedy púšťa koledy a všetkých sa každú chvíľu pýta, či už majú nakúpené vianočné darčeky. Táto osoba a vždy extrémne teší na Vianoce, preto všetko, čo sa dá, vyzdobí a prinúti ťa milovať tieto sviatky. Nevadí, že je len koniec novembra, tento človek už má napečenú polovicu koláčov a pravidelne ti ich nosí pod nos, aby si náhodou nemal depky z toho, ako si enormne pribral cez sviatky.

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 šialených svetových rekordov spojených s Vianocami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME