Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Nezáleží na tom, či si už dávno zo školy vyšiel, alebo ešte stále derieš školské lavice. Spolužiaci sú síce vždy iní, no nájdu sa medzi nimi typy, ktoré sú všade rovnaké.

Každý má alebo mal v triede minimálne jedného bifľoša, pätolízača alebo toho, ktorý vždy všetko vedel. Možno medzi nimi nájdeš aj samého seba a určite aj nejakých tých svojich spolužiakov.

Bifľoš

Minimálne jeden sa vždy našiel. Človek, ktorý sa zásadne vždy iba biflil a neustále len stresoval okolo písomiek a domácich úloh. Akonáhle si od neho chcel odpísať domácu úlohu alebo nebodaj niečo na písomke, tak ťa okamžite ohriakol. Tento človek sa nikdy nedelil o svoje vedomosti.

Neviditeľný

Ten, ktorého si nepamätáš, lebo viac v škole nebol ako bol. Nechodil ani na výlety nezúčastnil sa stužkovej. Vždy, keď ste si hovorili, kto chýba, tak sa bežne stávalo, že na túto osobu sa úplne zabudlo, lebo sa ukazovala v škole veľmi sporadicky. Nepočítali ste s takýmito osobami ani pri darčekoch pre triednych učiteľov a iných spoločných aktivitách.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-3-the-simpsons-3×18-l2Je2Z8QeR1XlIfa8)

Pätolízač

Ten spolužiak, ktorý sa napchal do zadku všetkým – od triednej učiteľky cez školníka až po riaditeľa školy. Nosil im vždy kávičky a bonboniéry pri každej možnej príležitosti. Kvety nesmeli chýbať. Samozrejme, že bol tento človek veľmi obľúbený každým učiteľom a akýmkoľvek iným personálom školy. Len spolužiakmi nie.

Flegmatik

Zväčša sedel v zadnej lavici a už ani učitelia nemali nervy niečo mu hovoriť. Jeho žiacka knižka bola plná poznámok a pätiek, ktoré nikdy neboli podpísané jeho rodičmi. Absolútne netušil, kedy máme odovzdať úlohy a aké nás čakajú písomky. Bol to ten človek, ktorému učitelia večne hovorili: „Ty nie si hlúpy, ty si len lenivý.‘‘

Feliphe Schiarolli, Unsplash

Ten, ktorý má vždy šťastie

Netušil o tom, že nás čaká nejaká písomka alebo, že bude učiteľ skúšať. Ak ho však aj nebodaj vyvolal, tak svojím sedliackym rozumom z toho vždy vykorčuľoval tak, že mal prinajhoršom dvojku a bifľoši boli na neho nahnevaní, lebo sa to učili štyri hodiny. On si to buď pamätal z hodiny, alebo mu stačilo jedno prečítanie.

Rebel

Ten, ktorý vždy niečo skúšal. Či už učiteľove nervy pri odpovedaní alebo to bolo fajčenie na záchodoch. Nosil do školy falošné ospravedlnenky a dievčatám dával najavo, že sa mu páčia, tým, že ich ťahal za vlasy a plieskal po riti. Nikdy si nenosil pomôcky a bol dosť podobný flegmatikovi. Väčšinou spolu títo dvaja sedávali v jednej lavici.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/originals-stick-around-professor-t-urtle-l378AEZceMwWboAQE)

Introvert

Spolužiak, o ktorom si vedel len veľmi málo, lebo nepatril práve k tým spoločenským. Vždy mal všetko pedantne pripravené, nosil podpísanú žiacku knižku a bol dobre naučený na každú písomku. Na školských výletoch vždy sedával vpredu a nejak si neužíval ostatných spolužiakov. Bol to zväčša samotár.

Hviezda

Každý mal medzi spolužiakmi niekoľko tých, ktorí boli medzi populárnymi. Partička ľudí, ktorá vždy v triede vynikala tým, že ich mal každý rád a chcel sa s nimi kamošiť. Hviezdy mali väčšinou veci, ktoré všetci ostatní nemali. Vedomosťami nijak výnimočne neprekypovali, no neboli to ani ľudia, ktorí by prepadali.

Roman Mager, Unsplash

Titulná fotka: Startup Stock Photos, Pexels


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.