Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 12.7.2024
sk
Nina
cz
Bořek

Ľudia, ktorých si šesťdesiatdva dní nevidel a bol si naozaj nadšený, že máš od nich svätý pokoj, sú späť. Na koho sa môžeš prvý školský deň určite tešiť?

1. „Fešandy“

Dievčence, ktorým celé leto chýbali lačné pohľady ich neukojených spolužiakov s nulovým sexuálnym životom, využijú hneď prvú chvíľu ukázať skvosty ich objemných šatníkov a prednosti, ktorými ich matka príroda obdarila. Budík im ráno vyzváňa už o pol šiestej, aby okrem voňavého kúpeľa v ružových lupeňoch stihli na ksicht nacápať aj nejakú tú lacnú čínsku maľovku, aby zakryla všetky nedokonalosti a krátery, na ktoré je ich pseudovegánska strava s občasnými nájazdmi na najbližšie fastfoodové reštaurácie krátka. Do školy nacupitajú ako nové, vypraté v Perwolle, a tak tajne dúfajú, že dokonalou vizážou zamaskujú ten prievan v lebečnej dutine. Dobrý pokus, no v sekunde ako otvoria ústa a vypotia prvé preafektované hlásky máš chuť obúchať im vrecko s prezuvkami o hlavu.

wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/Girls%27_Generation)

2. „Rodičia majú peniaze“

Hneď ako ich tatko vykopne pred vchodom z nadupaného čierneho bavoráku behajú od jednej nevinnej dušičky k druhej a zasväcujú ich do slastného života zazobaných detí. Ich instagramový profil vyzerá ako stánok s pohľadnicami, no hashtag likeforlike je zároveň jediným slovom, ktoré vedia napísať bez chyby. Možno z teba trošku hovorí závisť (lebo kto by nechcel za dva mesiace precestovať polku zemegule), pretože prázdniny pri friťáku ti letné mesiace neokorenili tým správnym spôsobom a mastný smrad z vlasov budeš vymývať ešte do októbra, no potom si spomenieš na svojich rodičov a v duchu sa poďakuješ, že ti okrem finančnej gramotnosti vedia dať aj lepšie veci do života, ako je zlatá kreditka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/LCdPNT81vlv3y)

3. Premotivovaní

Nebudeme si klamať, na začiatku školského roka sme všetci tak trošku premotivovaní a v kútiku duše stále dúfame, že nám naše učebné plány vydržia dlhšie ako do víkendu, no toto je celkom iná kategória. Človek premotivovaný totiž nejde prvý deň do školy tŕpnuť v lavici, jesť desiatu a čítať školský poriadok, lebo tam toho od minulého roka určite pribudlo požehnane. Nie, ten tam ide šíriť radosť a pozitívnu energiu, otvárať čakry a nosiť učiteľkám kvety (lebo napchať sa im do análneho otvoru tak, že ti trčia len palce, hneď prvý deň nikdy nie je na škodu). V sekunde ako začne obstarožná tetucha s titulom diktovať, aké pomôcky na jej predmet budete potrebovať, otvára zošit a zapisuje si. A vy, prekvapení, že dnes si skutočne niekto doniesol pero, len tupo čumíte a dúfate, že vám ten jeden karisblok na tento rok vydrží.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/painting-and-drawing-tools-set-207665/)

4. Neviditeľní

Toto si tak veľmi chcel byť ty, no tvoja vidina lepšej budúcnosti ťa ráno predsa len vykopala z postele (čítaj tatko ti povedal, že keď do desiatich minút nevytiahneš päty z domu, facne ti jednu s novinami, ale uznajme, že tamto znelo poetickejšie). Ľudia, ktorí školu berú ako náhradný doobedný program, keď sa im ráno nedarí znova zaspať, sa prvý deň skutočne neunúvajú prejaviť spolupatričnosť svojim spolužiakom a ísť si tam posedieť s nimi. Školský rok má predsa desať mesiacov a pretrhnúť sa hneď prvý deň nekorešponduje s ich životným presvedčením.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/auditorium-benches-chairs-class-207691/)

5. Ty

A potom si tu ty. Si rád, že si rád, že si ráno našiel čisté tepláky, ktoré neboli kompletne okydané horčicou a nesmrdeli krčmovou arómou s prímesou kamošovej grcky a cigaretového dymu. Si šťastný, že sa ti podarilo pozviechať vlastnú telesnú schránku a silou vôle ju dopraviť do budovy, kde bude nasledujúci školský rok neochotne hniť. A všetko ostatné, čo nesúvisí s tvojim škvŕkajúcim žalúdkom a tou salámovou bagetou, čo si po ceste kúpil na beznínke, je jednoducho nad tvoje kapacity. Nie si nadšený skutočnosťou, že sa táto banda individuí opäť stáva tvojou každodennou spoločnosťou, no tvoj mozog, stále zahalený rúškom posledných zvyškov leta, sa ešte stále neprebral z prázdninovej kómy a nie je schopný to plne vnímať. Preto sa len rozhliadneš dookola, zistíš, že sa absolútne nič nezmenilo – upratovačky stále fajčia vo výťahovej šachte a hajzlák stále nikto nedoplnil – a nešťastne si odhryzneš z tej majonézovej parády. Hádam sa aspoň nedoserieš.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/basket-blur-boy-child-208087/)

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.