Typy susedov, ktoré zaručene poznáš aj ty

Vravíš si, že len ty môžeš mať šťastie na takého otravného človeka vedľa teba? Nie, nie, opäť v tom nie si sám.

„Nuž, suseda si nenavyberáš…,“ povie takmer každý krčiac ramenami, keď sa sťažuješ na to, čo ten človek odvedľa zase vyviedol. Nezostáva ti nič iné, len sa na to začať pozerať s nadhľadom a baviť sa na tom. Koniec koncov – inak by nevznikol tento článok, haha.

1. Domový policajt

Pre prácu na polícií je vraj až príliš dobrý, tak ho na školu v osemdesiatom piatom nevzali. To ho však neodrádza od toho, aby sa realizoval v tomto jeho životnom poslaní. Perie práčka po 20tej hodine večer? Už aj búcha na dvere. Je pustená hudba po 22hej? Poistky sa v momente vypnú akoby zázrakom. Nechali ste si bicykel na 10 minút odložený na nie celkom vhodnom mieste a obyvatelia paneláku ho musia obchádzať? Žiaden problém, náš superhero to už napravil. Osobná konfrontácia však značne pokulháva. Občas sa k nej uchýli, no prednosť dáva papierovým odkazom s minimálne, pozor, ! minimálne ! troma výkričníkmi.

2. Špión

Tento typ suseda je najbližšou spojkou domového policajta. Vidieť ho však len zriedka. Je veľmi dobre maskovaný… Jeho tajnou zbraňou je okno a jeho štít je záclona. Špión vie vždy presne kedy a s kým odchádzate z domu, v akom stave sa vraciate a či ste náhodou po ceste niečo nerozbili. Každý večer sa tajne stretnú u domového policajta so slovami „Poslušne hlásim…“.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/muž-tvár-zachmúrene-zlo-sused-75218/)

3. Klebetník

Tak tento vie úplne, ale úplne všetko! A čo nevie, to vyvráti. Nič sa predsa nestalo bez toho, aby o tom nevedel alebo sa to k nemu nedostalo. Spýtajte sa na kohokoľvek z jeho teritória a on vám povie celý jeho status i životný príbeh. Ak nie je dostatočne zaujímavý, tak ho prifarbí. A čo povie on, to je sväté.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/klebety-priateľ-žena-klábosen%C3%AD-475029/)

4. Generátor pošty

To, že sa vo vašej schránke nachádza reklamný plagát vždy duplicitne, nemusí byť tak celkom náhoda. Preverte si, či v tom nemá prsty sám Generátor. Tento príslušník domovej armády pri ceste okolo schránok nerobí nič iné, ako prehadzuje nežiadané reklamné produkty v jeho schránke do tej vašej. Prisťahovalcom na to zväčša nepríde nič zvláštne, no časom to začne liezť pekne na nervy. A čo urobiť? No treba kontaktovať domového policajta, predsa. Ten sa úlohy spolu v kooperácií so špiónom rád chopí.

5. Večný párty mejker

Áno, reč je o úhlavnom nepriateľovi domového policajta. Hlasná hudba každý víkend a celú noc môže byť poriadne otravná. Obzvlášť, keď ráno vstávate do práce. Čo dodať? Asi len…

6. Sexuálni náruživci

Sex je normálna vec a v spoločnosti čoraz menej tabuizovaná. No počúvať v tichu večné vzdychy, odrátavať kolá a porovnávať s bežnou výdržou normálneho muža – to sa nám vždy nechce. Milujte sa, ale prosím, množte sa potichu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/couple-love-bedroom-kissing-6505/)

7. Fajčiar

Ako aj Tásler spieva – čo robí dym? Stúpa. Presne tak. A poviem vám, že bývať nad fajčiarom je pre nefajčiarov hotové peklo. Najviac nadšení sú, keď si vyvesia na balkón čerstvo opranú bielizeň a sused z bytu pod vami vám ju čerstvo zafajčí. Krásne. Na toto by mal existovať zákon…

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/ulice-fajčiar-fajčenie-muž-ľudia-1128874/)

8. Griobian

Môj byt – môj priestor – moje pravidlá. Hovoríme o tom neohľaduplnom susedovi, ktorý si robí, čo sa mu zachce a to bez ohľadu na okolie. A čo, že vŕta už 3 mesiace? Je to jeho hobby… A čo, že jeho žena chodí doma v opätkoch a klepoce vám strop 24/7? Nie, nie je modelka. Ona proste len chce. A môže, veď je u seba!

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/žena-konštrukcia-prilby-nástroj-2759503/)

9. Individualisti

A ďalší jedinci s výnimočným vplyvom na čuchový faktor. Nie je tajomstvom, že každá domácnosť má svoju osobitú vôňu či pach. No pri niektorých domácnostiach viete, že otvorili dvere, aj keď bývate o 3 poschodia nižšie.

10. Parazit

„Nemáš cigaretu? Soľ? Múku? Vajcia? A čo si varil? Nemáš požičiať? Vrátim budúci týždeň, sľubujem“. A nevrátil ani raz. Tento typ suseda dokáže liezť poriadne na nervy. Treba si ho len pekne držať od tela a nebáť sa určiť si hranice – to je príručka na prežitie s nimi.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/žena-pes-kuba-susedská-konverzácie-286469/)

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
204
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 dôkazov, že vaši partneri sú niekedy naozaj nepredvídateľní

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME