Typy tímlídrov, s ktorými sa v práci stretáva každý z nás

Niektorí ťa dokážu namotivovať, iní demotivovať.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Tímlídri. Pokiaľ si si nezaložil živnosť v sekunde, čo si sa vydral z maminých útrob, pravdepodobne si sa už s jedným z nich stretol, a naše súkromné, ničím nepodložené, štatistiky hovoria, že to bol asi ko… losálny idiot.

Existuje hneď niekoľko variácií, ktorými sa táto skutočnosť mohla prejavovať a my sme ti v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom zopár z nich načrtli.

1. Teoretik

Skriptá, knihy, publikácie, články, úvahy, všetko písomné, čo o danej veci vyšlo, všetko videl, všetko čítal a všetko vie. Všetko to pekne pretlmočí a dôveryhodne sa pri tom tvári, ako dobre tomu rozumie. Problém nastáva v momente, keď je treba prejsť od teórie k praxi, ale čert to ber… na to má predsa ľudí.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Šéfov synáčik

V každom tíme je jeden taký. S dutou lebeňou, ľavý, že ľavší už byť ani nemôže, čo chytí, to pos*rie, ale to sa teda ozaj nestáva často… lebo väčšinou sa do toho chytania práve dvakrát nehrnie. A aj tak mu je dobre, lebo povolanie syn je to najlepšie pod slnkom. Teda za predpokladu, že nemáš ani štipku sebaúcty, samozrejme.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Neprítomný

Nikto ho nikdy nevidel, nikto nevie, ako vlastne vyzerá, len tam vzadu v kuchynke sa občas šušká, že fakt existuje. Je ako mýtická bytosť, o ktorej ti mama zvykla rozprávať pred spaním. Teda až na jeden drobný detail… na sk*rvenej zúbkovej víle nestojí celé vaše zadanie, ani sa od nej neodvíja vaša budúca výplata.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Nie veľmi priateľský

Pán je ako tlačiareň – vycíti tvoj strach. S tým rozdielom, že tento ťa neopľuje hrudou čierneho toneru, ale spŕškou dehonestujúcich kecov, po ktorých máš sto chutí hodiť si slučku. Si nič, si nula, si pomalý a neschopný. Roboty nie je veľa, len ty ju nestíhaš dostatočne rýchlo robiť. A na to je jednoduché riešenie…

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Vydierač

Nepáči sa ti? Nech sa páči, tam sú dvere. A za nimi zástup naivných idiotov, trhajúcich sa o miesto bez platenej dovolenky, pevnej pracovnej doby, kde robíš od nevidím do nevidím a na výplatnej páske aj tak vidíš len holé h*vno. Neveríš? Tak sa choď pozrieť. A zabuchni dvere zvonka.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Mámp*čista

Všetko ide, všetko sa dá, slnko svieti a život je krásny. Až do chvíle, keď vám začne radikálne horieť pod zadkom, termín ukončenia klope na dvere a pánko zistí, že metóda „rob si, čo chceš“ nepriniesla ovocie, ale chaos a prácu do polovice nedorobenú. Nuž čo, človek sa učí na vlastných chybách… ale len keď nie je tímlíder.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Zúfalec

Jedno slovné spojenie – uzlík nervov. Zloží sa pri najmenšej nezrovnalosti a svoju frustráciu si ventiluje na všetkých v rádiuse piatich kilometrov. A to je predsa ten najefektívejší spôsob, ako motivovať svojich poddaných.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ktorý z týchto typov tímlídrov ti je povedomý? 🙂

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
34
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 chýb, ktoré okamžite odradia každého, kto by sa chcel s tebou zoznámiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME