Typy toxických ľudí, bez ktorých by nám bolo v živote lepšie

Oberajú nás o chuť do života.

Zdroj: Artcave maniac/EMEFKA

V našom živote je mnoho ľudí, ktorých prítomnosti sa nejak priveľmi netešíme, lepšie povedané, iba ich so sebazaprením tolerujeme. Sú to osoby, bez ktorých sa nám dýcha oveľa ľahšie. A aj tráva je zelenšia aj nebo modrejšie, keď vieme, že ich dnes nestretneme.

Sú to také „pijavičky“ pozitívnej energie. V spoločnosti ich nemajú príliš v láske, aj keď si to oni sami nie vždy uvedomujú. Vykategorizovali sme typy ľudí, bez ktorých by bol svet krajší a život príjemnejší. Obrázkovú zložku článku dotvoril náš šikovný ilustrátor.

Frustrated Power Rangers GIF - Find & Share on GIPHY

Frfloš

Týpek je nespokojný so životom a so svojím nešťastím sa veľmi ochotne a štedro podelí i s tebou. Uvedomuješ si, že spolu s ním príde aj nával negatívnej energie a nebude sa tomu dať nijak zabrániť. Pri stretnutiach s „frflošom“ potrebuješ nutne požiť nejaký ten alkoholický nápoj… je totiž veľmi obtiažne, priam nemožné, počúvať a vnímať ho v triezvom stave.

Artcave maniac/EMEFKA

Bez cieľa

O nič mu nejde, o nič sa neusiluje a nemá žiadne nápady, chuť ani nadšenie. Iba nejak tak prežíva a robí, čo sa mu povie. Vyhľadáva spoločnosť energických ľudí, aby sa na nich mohol „prisať“ a dožiť tú svoju púť…

Môžeš byť šťastný človek, nabitý energiou ako „duracelka“, no napriek tomu potrebuješ občas aj ty niekoho, aby ťa trošku napumpoval pozitivitou. Ale od tejto osoby to rozhodne neočakávaj.

Artcavemaniac/EMEFKA

Striedač

Tomuto človeku nejde o teba, iba o vyplnenie prázdneho miesta v živote. Akonáhle príde niekto lepší, zmizne z povrchu zemského. Inak povedané, je to taký kamoš za päť centov.

Nepestuje si úprimné vzťahy, pretože ich nie je schopný udržiavať, keďže ľudí vo svojom živote rád obmieňa. Pri ňom máš stále pocit, že ti niečo chýba, lebo ti to dáva aj patrične najavo.

Artcave maniac/EMEFKA

„Bájkár“

S máloktorou informáciou sa podelí bez toho, aby si ju predtým v hlavičke trošku neupravil. Občas ťa svojimi historkami pobaví, ale v konečnom dôsledku si uvedomuješ, že sa mu nedá veriť. Možno každá desiata veta. Vieš, že keď ti niečo sľúbi, nesplní to.

Keď povie, že ho balilo desať supermodeliek, už to berieš tak, že to bola jedna dievčina a aj to mala v krvi asi tak dve promile. Alebo, ak sa ti pochváli, že požiadal svoju vyvolenú o ruku na jachte v Karibiku, v skutočnosti to bolo tak maximálne na chate v Oravskej Lesnej.

Artcave maniac/EMEFKA

Kamoš na „polovičný úväzok“

Ozve sa, iba keď niečo potrebuje. Veľmi obvyklé správanie človeka v 21. storočí. Tento typ môžeš zavolať na kávu, pivo alebo ho prosiť o pomoc, no rozhodne na teba nebude mať nikdy čas. Avšak, ak sa nudí on alebo sa niečo deje a potrebuje nejakú láskavosť, vtedy si na teba zázračne spomenie a už ste zrazu znenazdajky „veľkí kamkovia“.

Artcave maniac/EMEFKA

Vševedko

Niet informácie, s ktorou by tento človek nedisponoval. Nemožné, že prídeš s niečím novým, o čom by on už nepočul. Pritom dobre vieš, že mudruje o veciach, o ktorých si maximálne raz prečítal, a vie o nich akurát tak úctyhodný prd.

Radí ti v záležitostiach, v ktorých sa orientuje asi ako slepá baba. No musí mať posledné slovo. Ak sa chystáš niečo urobiť, ver tomu, že on má patent. Príííšerný typ človeka.

Artcave maniac/EMEFKA

Nešťastník od kosti

Plačko. Prihodili sa mu už asi tak všetky katastrofy sveta. Teda, minimálne v jeho mysli určite. Nedokáže sa sústrediť na to dobré, pretože vidí iba veci, ktoré sa v jeho živote pobabrali.

Smoklí za každú prkotinu a vždy ho musíš chlácholiť. Keď sa, nebodaj, posťažuješ na niečo ty jemu, hneď poukáže na to, že ty nevieš, čo sú to starosti a zvráti rozhovor na niečo preňho zaujímavejšie… na seba.

Artcave maniac/EMEFKA

Antivtipkár

Ak vypustíš zo seba náhodou nejakú sarkastickú narážku na jeho osobu, môžeš počítať do desať, kým sa oduje a nebude mu do reči minimálne tak pol dňa. A ak mu povieš vtip, zásadne odpovedá štýlom: „A to má byť akože smiešne?“/“Dosť trápne.“/“Nepochopil som.“/ „Ten tvoj zmysel pre humor…“

Všetko si berie až príliš osobne a hľadá súvislosti tam, kde vôbec nie sú. A prekrúca. Často a veľa.

Artcave maniac/EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Do učebnice svetových dejín sa prešmyklo meme s Keanum Reevesom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME