Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Učitelia. Ak by existoval rebríček najmenej obľúbených ľudí na planéte, učitelia by spolu s revízormi okupovali popredné priečky. Nikto netvrdí, že všetci učitelia sú zlí… len to, že tých, ktorí ťa nechcú zodrať z kože a napariť ti pätorku ešte aj za to, že dýchaš, je ako šafranu.

Ale nie je všetko zlato, čo sa blyští a nie je všetko v kockovanej košeli so záľubou v šachu učiteľ. Niektorí učitelia sú iní. Lepší, horší… väčšinou horší. A všetky tieto známe typy pre vás dnes nailustroval náš šikovný ilustrátor ArtcaveManiac. Na konci článku nezabudni zahlasovať v ankete.

1. Prísny alebo „stiahne ti polky“

Nevieš poučku od slova do slova, odpredu aj odzadu, zľava aj sprava? Za päť. Nevieš jednu otázku z desiatich? Za päť. Nevieš, kde leží mesto Tiruchirappalli a že niečo také vôbec existuje? Za päť. A to ani neučí geografiu! Tento týpek by ti najradšej naparil guľu ešte aj za to, že ti srdce nebije do rytmu Beethovenovej piatej symfónie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Benevolentný alebo „je mi to jedno“

Tomuto učiteľovi je doslova sveta žiť. Cez vyučovanie si od rozhovoru s bankovou poradkyňou, cez štvorchodový olovrant až po hľadanie receptov na segedínsky guláš odbaví všetko, čo potrebuje a s príchodom obednej prestávky padla. Žiakov väčšinou nepozná po mene a riaditeľka mu často chváli kravatu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Profesionálny vrhač

Krieda, kľúče, triedna kniha… dve slová na jeho hodine a boh ťa ochraňuj. Ústne napomínanie v jeho ponímaní neexistuje a všetko rieši vrhaním predmetov po inkriminovaných žiakoch. Ak je reálna šanca, že ti niekedy prerazí krieda lebečnú dutinu, bude to práve na jeho hodine.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Sexbomba

Slečna vyliezla zo školy, nahodila opätky, vybrala sa mladým chlapcom rozprávať o funkciách rozmnožovacej sústavy a myslela si, že to dobre dopadne. Nedopadne. Je terčom nevhodných poznámok a prvých erekcií. Oboje nechcene.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Sexbomba na druhú

Dioptrie sťa popolníky, zvoláva besedy a rodičovské združenia, a zástupkyni je do ritného otvoru napchatá tak hlboko, ako len kypré tvary v brušnej oblasti pustia. Po príchode do triedy vyloží kozy na katedru a okamžite chce vedieť, kto je týždenník.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Spáč

Ako sú na tom vedomosti mladej generácie, ho trápi asi ako rýchlosť prdov Václava Havla počas jeho prezidentského obdobia. Profesor, ktorý sám občas zabúda, aký predmet vlastne učí, sem chodí len doháňať spánkový deficit. Študenti ho milujú, lebo minimálne jedenkrát do týždňa pustí film.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. „Cool týpek“

Slangový výraz sem, drobná nadávočka zase tam, každý študent je „kámo“ a celkovo je veľmi bolestivé sa naňho pozerať. Niežeby vyzeral ako Filch po tom, čo zožral otrávenú bonboniéru, ale… on sa proste tak snaží byť cool. A tak strašne mu to nejde. Auč.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Trémista

Keby mu na výške rovno povedali, že decká sú zlé a minimálne raz za týždeň sa po tebe pokúsia hodiť stoličku, možno by to zabalil ešte v prváku a ušetril by si vrásky. Nestalo sa. Tak sa teraz chudák trápi, kokce a dvakrát za deň sa chodí vyplakať do zborovne.

ArtCaveManiac / EMEFKA

[poll id=“71″]


Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť