Typy učiteľov, s ktorými sa stretol každý počas svojho študentského života

Každý z nás mal toho učiteľa, ktorý aspoň raz zahlásil: „Zvoní pre mňa, nie pre vás!”

V škole strávime väčšinu svojho „mladého“ života. Na základnej, strednej alebo vysokej stretávame rôzne typy učiteľov. Niektorí majú svoje povolanie úplne na saláme a iní sú takí, ktorých si budeš ešte dlho po skončení školy pamätať.

Sú to osobnosti, ktoré nás nielen učia nové veci, ale dokážu nás aj osobnostne formovať. Určite si zažil aj ty nejakého učiteľa či učiteľku, ktorí ti utkveli v pamäti.

Možno to bolo preto, lebo po vás hádzala kriedu a papuče, a možno preto, lebo ti dala niekoľko výborných životných rád. Rozhodne si sa však aj ty stretol s týmito typmi učiteľov.

Flegmatik

Ten, ktorému bolo všetko jedno, mohli ste mu skákať po hlave a tváril by sa, že je všetko, ako má byť. Odrapoce si učivo, ktoré je naplánované v osnovách a ide preč. Že ho na hodine nik nepočúva, to mu je jedno. Ak už sú študenti príliš hluční, tak ich mierne okríkne, čo má približne päťminútový efekt.

NeONBRAND, Unsplash

Telocvikár

Zásadne chodí vždy v šuštiakovej súprave, v ktorej asi aj spí. Nevieme ako vaši telocvikári, ale my sme mali skúsenosti s takými, ktorým zásadne smrdelo z úst. Nechýbala im nikdy na krku píšťalka a na nohách tenisky. Chodili po škole ako generáli a dávali vás do pozoru aj pri jedení desiaty cez veľkú prestávku.

Yell Episode 12 GIF - Find & Share on GIPHY

Sekera

Učiteľ, ktorý bol vždy ostrý ako žiletka. Samozrejme, že to mohla byť pokojne aj učiteľka. Pred ich hodinami sa každý popri učení mierne triasol od strachu. Počas hodín tohto učiteľa bolo vždy všade hrobové ticho a ani mucha si nedovolila vzlietnuť, aby náhodou nerušila hodinu.

pexels (https://www.pexels.com/photo/portrait-of-young-woman-against-white-background-325924/)

Obľúbený

Tohto majú všetci radi. Buď je to preto, lebo má milý a láskavý prístup a v prípade učiteľky je to vaša druhá mama, ktorej sa nebojíte zveriť svoje osobné tajomstvá. Alebo je to ten učiteľ, ktorý vás učí rôzne životné múdra a odovzdáva vám veľmi dôležité informácie, ktoré v učebniciach nemáte. Počas hodín s ním vtipkujete a po skončení školy si s ním začnete tykať.

bonneval sebastien, Unsplash

Ignorant

Veľmi podobný flegmatikovi, s tým rozdielom, že tento to má úplne v paži. Chodí si počas vyučovania na pauzičky večne telefonovať za dvere a viac v tej triede nie je ako je. Keď hovorí študentom, že majú byť v triede potichu, tak ani on sám neverí tomu, že sa tak stane. Pomaly ani nevieš, čo tento človek učí, lebo ho v škole veľmi často nevidíš.

Hungover Cameron Diaz GIF - Find & Share on GIPHY

Agresívny

Taký, ktorý po vás neustále vrieska a občas sa bojíš, že ti jednu vlepí. Bolo úplne bežné, že po vás hádzal kriedu, keď nebola krieda, tak aj špongiu. Ak išlo do tuhého, tak sa pokojne vyzul a obetoval aj papuču. Iba vás tak mierne fyzicky týral a nebolo možné na neho anonymne podať sťažnosť, pretože by si ťa podal pred školou.

Teacher GIF - Find & Share on GIPHY

Stará raketa

Zväčša je to pán alebo pani v už dávno dôchodkovom veku, ktorí majú nervy na krajíčku. Chce od vás, aby ste si nosili do školy veci, ktoré už dávno neexistujú a nedá si vysvetliť, že niečo také sa už kúpiť ani nedá. V prípade nových technológií ako projektor alebo iné podľa nich „sakramenty“, sú zväčša bezmocní a musíte im s ich obsluhou pomáhať.

JESHOOTS.COM, Unsplash

Mladá raketa

Mladá učiteľka, prípadne učiteľ, ktorí len nedávno vyšli zo školy. Sú preto veľmi atraktívni a v zborovni značne vynikajú. Polka študentov je do nich platonicky zamilovaná, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa vždy tešia na ich hodiny.

Icons8 team, Unsplash

Všetkým učiteľom, dobrým aj zlým, prísnym aj flegmatickým, prajeme krásny Deň učiteľov! 🙂

Titulná fotka: pexels

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Myšlienky, ktoré dôverne poznáš, ak je pre teba práca tým najdôležitejším

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME