Typy veľkonočných návštev, ktoré sa každý rok ocitnú vo vašej obývačke

A všetci ich neskonale milujeme…

Zdroj: pexels.com

Už si snáď nevieš predstaviť veľkonočné sviatky bez posedávania v obývačke so svojou rodinou a blízkymi. Je jedno, v ktorom kraji sa nachádzaš, aké veľkonočné tradície uctievate, určite sa aj u vás už premleli tieto typy návštev.

Aké by to boli veľkonočné sviatky, ak by ste sa počas nich ocitli bez návštev. Stoly praskajú pod náporom koláčov, zemiakového šalátu, a samozrejme, alkoholu. U väčšiny rodín na Slovensku prebieha Veľkonočný pondelok rovnako. Muži aj ženy sa vyštafírujú, niekto, aby polieval a šibal, a niekto, aby bol polievaný a vyšibaný.

JESHOOTS.COM, Unsplash

Slušáci

Väčšina ľudí chodí počas veľkonočných sviatkov poriadne vyobliekaná, no títo ľudia prídu zásadne nahodení akoby šli na ples v opere. Prídu si naškrobení do vašej obývačky a budú ako každý rok odmietať všetko, čo im budete ponúkať. Maximálne si dajú kávičku a vodičku.

Klebetníci

Tí, ktorí sa prišli nakŕmiť ani nie dobrými zákuskami, ale skôr rečami. Boli by najradšej, ak by boli sviatky častejšie, len aby si mohli zahnať svoje absťáky rečami o tom, kto s kým a prečo. „A hentá si ide brať toho Joža, počuli ste? Šak sú len pár mesiacov spolu…‘‘ Pri podobných výrokoch ľutuješ, že nemáš neviditeľný plášť.

Daria Shevtsova, Pexels

Najmúdrejší na svete

Už v chodbe, kde sa vyzúvajú, vám dávajú odporúčania, ako by ste si mali zrekonštruovať chodbu, a ako by ste mali vymeniť zárubne a mnoho iných vecí. Samozrejme, že aj zemiakový šalát majú oni doma lepší, preto vám vyjedli z neho polovicu a vylízali taniere. O zákuskoch nehovoriac, mali ste tam dať radšej iné maslo, toto je nechutné.

Známy známeho

Človek, ktorý vám vojde do domu bez ohlásenia a vy ani nejak netušíte, kto to je. Samozrejme, už má nejaké to promile. Usadí sa u vás akoby ste len na neho čakali a nebojí sa vypýtať si poldecko, aj keď by mal radšej zvážiť, či si nedá pohár vody. Celá rodina tŕpne, aby u vás na gauči nezaspal a pomedzi to sa dozvedáte, že je to nejaký kamoš, ktorý pozná kamoša otcovej sestry.

Rod Long, Unsplash

Tradiční

Väčšinou sa tieto návštevy vidia v krajoch, kde sa silno ctia tradície. Sú miesta, kde hŕstka chalanov (v krojoch) nabehne do domu, „kruto“ vyvedú každú ženu von a poriadne ju vyoblievajú či vyšibú. Ako odmenu si lognú jedno poldeci a ich tour pokračuje ďalej. Takto navštívia niekoľko domácností a s úderom dvanástej hodiny na obed sú už nacenganí.

Len na chvíľku sme sa zastavili

Už vo dverách vás upozorňujú, že oni prišli len na skok, lebo toho majú príliš veľa. Na tieto slová si následne spomínaš o šesť hodín neskôr, keď by si išiel už najradšej spať, no oni sú stále u vás. Každá rodina má tú česť, že k nim aspoň raz príde návšteva, ktorá sa javí, že nikdy neskončí.

Jessy Smith, Unsplash

Neustále meškajúci

Možno ste nimi aj vy sami, lebo u vás predtým bola tá návšteva „ktorá sa zastaví len na chvíľku“. Dohodli ste sa na druhú poobede a prichádzate o štvrtej. Extrémnejší prípad je ten, keď táto návšteva neprichádza vôbec. Sľúbi vám, že sa zastaví, no viete, že ju môžete očakávať najskôr tak o rok.

Late Hurry Up GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 skvelých dramatických tínedžerských seriálov, ktoré vás dostanú emóciami aj humorom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME