Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Typy veľkonočných návštev, ktoré sa každý rok ocitnú vo vašej obývačke

A všetci ich neskonale milujeme...

Už si snáď nevieš predstaviť veľkonočné sviatky bez posedávania v obývačke so svojou rodinou a blízkymi. Je jedno, v ktorom kraji sa nachádzaš, aké veľkonočné tradície uctievate, určite sa aj u vás už premleli tieto typy návštev.

Aké by to boli veľkonočné sviatky, ak by ste sa počas nich ocitli bez návštev. Stoly praskajú pod náporom koláčov, zemiakového šalátu, a samozrejme, alkoholu. U väčšiny rodín na Slovensku prebieha Veľkonočný pondelok rovnako. Muži aj ženy sa vyštafírujú, niekto, aby polieval a šibal, a niekto, aby bol polievaný a vyšibaný.

JESHOOTS.COM, Unsplash

Slušáci

Väčšina ľudí chodí počas veľkonočných sviatkov poriadne vyobliekaná, no títo ľudia prídu zásadne nahodení akoby šli na ples v opere. Prídu si naškrobení do vašej obývačky a budú ako každý rok odmietať všetko, čo im budete ponúkať. Maximálne si dajú kávičku a vodičku.

Klebetníci

Tí, ktorí sa prišli nakŕmiť ani nie dobrými zákuskami, ale skôr rečami. Boli by najradšej, ak by boli sviatky častejšie, len aby si mohli zahnať svoje absťáky rečami o tom, kto s kým a prečo. „A hentá si ide brať toho Joža, počuli ste? Šak sú len pár mesiacov spolu…‘‘ Pri podobných výrokoch ľutuješ, že nemáš neviditeľný plášť.

Daria Shevtsova, Pexels

Najmúdrejší na svete

Už v chodbe, kde sa vyzúvajú, vám dávajú odporúčania, ako by ste si mali zrekonštruovať chodbu, a ako by ste mali vymeniť zárubne a mnoho iných vecí. Samozrejme, že aj zemiakový šalát majú oni doma lepší, preto vám vyjedli z neho polovicu a vylízali taniere. O zákuskoch nehovoriac, mali ste tam dať radšej iné maslo, toto je nechutné.

Známy známeho

Človek, ktorý vám vojde do domu bez ohlásenia a vy ani nejak netušíte, kto to je. Samozrejme, už má nejaké to promile. Usadí sa u vás akoby ste len na neho čakali a nebojí sa vypýtať si poldecko, aj keď by mal radšej zvážiť, či si nedá pohár vody. Celá rodina tŕpne, aby u vás na gauči nezaspal a pomedzi to sa dozvedáte, že je to nejaký kamoš, ktorý pozná kamoša otcovej sestry.

Rod Long, Unsplash

Tradiční

Väčšinou sa tieto návštevy vidia v krajoch, kde sa silno ctia tradície. Sú miesta, kde hŕstka chalanov (v krojoch) nabehne do domu, „kruto“ vyvedú každú ženu von a poriadne ju vyoblievajú či vyšibú. Ako odmenu si lognú jedno poldeci a ich tour pokračuje ďalej. Takto navštívia niekoľko domácností a s úderom dvanástej hodiny na obed sú už nacenganí.

Len na chvíľku sme sa zastavili

Už vo dverách vás upozorňujú, že oni prišli len na skok, lebo toho majú príliš veľa. Na tieto slová si následne spomínaš o šesť hodín neskôr, keď by si išiel už najradšej spať, no oni sú stále u vás. Každá rodina má tú česť, že k nim aspoň raz príde návšteva, ktorá sa javí, že nikdy neskončí.

Jessy Smith, Unsplash

Neustále meškajúci

Možno ste nimi aj vy sami, lebo u vás predtým bola tá návšteva „ktorá sa zastaví len na chvíľku“. Dohodli ste sa na druhú poobede a prichádzate o štvrtej. Extrémnejší prípad je ten, keď táto návšteva neprichádza vôbec. Sľúbi vám, že sa zastaví, no viete, že ju môžete očakávať najskôr tak o rok.

Hurry Up Reaction GIF - Find & Share on GIPHY


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.