Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

U. S. Steel Košice opustí viac ako 600 zamestnancov, priemerné odstupné je vo výške 32-tisíc eur

V rokoch 2019 až 2021 opustilo spoločnosť približne 2 200 ľudí po podobných programoch, pričom im spoločnosť vyplatila celkovo takmer 50 miliónov eur.


Spoločnosť U. S. Steel Košice opustí v októbri viac ako 600 zamestnancov, priemerné odstupné je vo výške 32-tisíc eur na zamestnanca. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.

„U. S. Steel dokončil jeden zo série projektov, ktoré pomôžu formovať budúcnosť našej spoločnosti. Je to súčasť našej snahy o vyššiu efektívnosť a tým aj o zvýšenie konkurencieschopnosti na trhu. Tieto opatrenia nie sú krátkodobými reakciami na zmeny na trhu s oceľou alebo na trhu s energiami. Sú to dlhodobo plánované zlepšenia štruktúry nákladov dôležité pre nasledujúce roky,“ uviedol Bača.

TASR

Ako ďalej dodal, do 30. septembra dokončujú organizačný redizajn, ktorý štrukturálne zlepší konkurencieschopnosť ich podnikania v náročnom oceliarskom priemysle. Nová štruktúra bude implementovaná v októbri a manažéri schválili odchod viac ako 600 ľuďom, ktorí sú súčasťou programu ponúkajúceho štedré odstupné, výrazne nad rámec požiadaviek v slovenskom zákonníku práce.

V rokoch 2019 až 2021 opustilo spoločnosť približne 2 200 ľudí po podobných programoch, pričom im spoločnosť vyplatila celkovo takmer 50 miliónov eur. Súčasné odstupné je založené na odpracovaných rokoch a tento rok to znamenalo v priemere na zamestnanca 32-tisíc eur. „Toto má umožniť našim odchádzajúcim kolegom odísť do dôchodku skôr, alebo pomôcť im pri zmene profesie. Plánované zlepšenia v našej nákladovej štruktúre sú veľmi dôležité pre budúcnosť spoločnosti,“ dodal Bača.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť