Uber zavádza novú bezpečnostnú funkciu. Využijú ju vodiči aj cestujúci

RideCheck pomôže v nečakaných situáciách.

Zdroj: Pixabay

Spoločnosť Uber, prevádzkujúca mobilnú platformu na prepravu osobnými autami v mestách, zavádza novú bezpečnostnú funkciu RideCheck pre vodičov a cestujúcich. Dokáže odhaliť prípadné anomálie, napríklad možnú haváriu alebo neočakávané dlhé zastavenie a proaktívne prezerá nástroje, ktoré môžu cestujúci a vodiči použiť na privolanie pomoci.

Táto funkcia je teraz k dispozícii nielen v celej Európe, ale aj na Strednom východe a v Afrike. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe s tým, že drvivá väčšina jázd s Uberom je bez incidentov, ale vďaka údajom z GPS a v smartfónoch vodičov vie nová funkcia zistiť, keď niečo nie je úplne v poriadku.

„Táto bezpečnostná funkcia spája mnoho prvkov, ktoré sme vyvinuli počas posledných rokov, ako napríklad bezpečnostné centrum, núdzové tlačidlo či dôveryhodné kontakty, a zobrazuje ich práve vtedy, keď ich naši cestujúci a vodiči najviac potrebujú,“ povedal generálny manažér Uberu pre strednú a východnú Európu Ash Kebriti.

Stock Catalog / Flickr (https://www.flickr.com/photos/stockcatalog/40834812504)

„Je to príklad toho, ako sa môže stať vďaka technológii cestovanie bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým a ako technológia podporuje naše úsilie predchádzať incidentom a pomôže tiež nastaviť štandard bezpečnosti zdieľaných jázd,“ uviedol Kebriti.

Po spustení funkcie RideCheck dostane cestujúci aj vodič upozornenie s otázkou, či je všetko v poriadku. Cez aplikáciu to môžu potvrdiť, prípadne využiť iné možnosti, napríklad stlačiť núdzové tlačidlo, nahlásiť nehodu alebo zdieľať svoju jazdu s dôveryhodným kontaktom. Uber bude technológiu naďalej vyvíjať a pripravuje tiež pridanie ďalších možností v rámci funkcie.

Zavedené tlačidlo diskriminácie v aplikácii umožňuje cestujúcim a vodičom nahlásiť prípadnú diskrimináciu jedným kliknutím. Táto funkcia podľa spoločnosti podporuje jej prísnu a jasnú politiku zameranú proti diskriminácii a umožňuje oveľa presnejšiu spätnú väzbu.

Pixabay (https://pixabay.com/photos/app-apple-hand-holding-ios-iphone-2941689/)

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
21 vtipných tweetov o káve pre všetkých, ktorí túto tekutinu nevyhnutne potrebujú k životu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME