Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Spoločnosť Uber, prevádzkujúca mobilnú platformu na prepravu osobnými autami v mestách, zavádza novú bezpečnostnú funkciu RideCheck pre vodičov a cestujúcich. Dokáže odhaliť prípadné anomálie, napríklad možnú haváriu alebo neočakávané dlhé zastavenie a proaktívne prezerá nástroje, ktoré môžu cestujúci a vodiči použiť na privolanie pomoci.

Táto funkcia je teraz k dispozícii nielen v celej Európe, ale aj na Strednom východe a v Afrike. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe s tým, že drvivá väčšina jázd s Uberom je bez incidentov, ale vďaka údajom z GPS a v smartfónoch vodičov vie nová funkcia zistiť, keď niečo nie je úplne v poriadku.

„Táto bezpečnostná funkcia spája mnoho prvkov, ktoré sme vyvinuli počas posledných rokov, ako napríklad bezpečnostné centrum, núdzové tlačidlo či dôveryhodné kontakty, a zobrazuje ich práve vtedy, keď ich naši cestujúci a vodiči najviac potrebujú,“ povedal generálny manažér Uberu pre strednú a východnú Európu Ash Kebriti.

Stock Catalog / Flickr (https://www.flickr.com/photos/stockcatalog/40834812504)

„Je to príklad toho, ako sa môže stať vďaka technológii cestovanie bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým a ako technológia podporuje naše úsilie predchádzať incidentom a pomôže tiež nastaviť štandard bezpečnosti zdieľaných jázd,“ uviedol Kebriti.

Po spustení funkcie RideCheck dostane cestujúci aj vodič upozornenie s otázkou, či je všetko v poriadku. Cez aplikáciu to môžu potvrdiť, prípadne využiť iné možnosti, napríklad stlačiť núdzové tlačidlo, nahlásiť nehodu alebo zdieľať svoju jazdu s dôveryhodným kontaktom. Uber bude technológiu naďalej vyvíjať a pripravuje tiež pridanie ďalších možností v rámci funkcie.

Zavedené tlačidlo diskriminácie v aplikácii umožňuje cestujúcim a vodičom nahlásiť prípadnú diskrimináciu jedným kliknutím. Táto funkcia podľa spoločnosti podporuje jej prísnu a jasnú politiku zameranú proti diskriminácii a umožňuje oveľa presnejšiu spätnú väzbu.

Pixabay (https://pixabay.com/photos/app-apple-hand-holding-ios-iphone-2941689/)

Zdroj: SITA


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť