Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Účasť na referende medzi obvinenými a odsúdenými bola nízka

Aj obvinení a odsúdení majú právo hlasovať.


Spomedzi 8370 odsúdených umiestnených v ústavoch Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí mali právo hlasovať v sobotňajšom referende, toto právo využilo 169. Informovala o tom hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská. Ako ďalej uviedla, spomedzi 1165 obvinených s hlasovacím právom toto právo využilo 39 z nich.

Kacvinská pripomenula, že právo hlasovať v referende mali obvinení alebo odsúdení, ktorí sa v deň konania referenda nachádzali vo výkone väzby alebo vo výkone trestu odňatia slobody, v ústave na výkon väzby, v ústave na výkon trestu odňatia slobody, v ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých a nemocnici pre obvinených a odsúdených, ktorí spĺňali zákonom stanovené podmienky a v deň konania referenda dovŕšili vek 18 rokov. „Väznené osoby mohli svoj hlas odovzdať do prenosnej volebnej schránky,“ dodala hovorkyňa.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.