Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Účastník útoku na Daniela Tupého nepôsobí na policajnej akadémii, ide o menovca

„Ide o zhodu mien a v žiadnom prípade náš zamestnanec s iniciálkami V.M. nebol aktérom tohto prípadu," zdôrazňuje policajná akadémia.


Účastník útoku na študenta Daniela Tupého, ktorý momentálne vo veci vystupuje ako svedok, nepôsobí na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Ako vysoká škola uvádza v stanovisku, na akadémii pôsobí menovec tejto osoby.

„Ide o zhodu mien a v žiadnom prípade náš zamestnanec s iniciálkami V.M. nebol aktérom tohto prípadu,“ zdôrazňuje policajná akadémia.

TASR

Podľa medializovaných informácií svedok, ktorý priznal, že sa zúčastnil na útoku na Daniela Tupého, pôsobil v minulosti na Finančnej správe SR a momentálne pôsobí v európskej agentúre na ochranu schengenskej hranice Frontex. Konkrétne má ísť o Vladimíra M., ktorý sa priznal, že zavraždeného udrel.

Okresný súd Bratislava V vzal v nedeľu 26. marca do väzby advokáta Adama P., ktorý je obvinený z vraždy Daniela Tupého. Dôvodom je obava z možného úteku a ovplyvňovania svedkov. Obvinený proti rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Krajský súd v Bratislave.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje