Účes ruskej političky fascinuje svet. Ako sa niečo také dá vykúzliť na hlave?

Top 10 anime hairstyles.

Pri prvom pohľade si človek povie, že tá dáma má na hlave obrovskú baranicu. Nič netypické, veď je z Ruska. Pri lepšom preskúmaní so zdesením zistí, že nejde o čiapku, ale o jej vlastné vlasy. Čo svojim spôsobom tiež nie je nič nečakané – extravagantné účesy, pôsobiace ako z inej planéty, sú totiž v Rusku celkom bežná vec.

Valentina Alexandrovna Petrenko je dlhoročná ruská politička. Vo vysokých kruhoch sa pohybuje už od čias Sovietskeho zväzu. V súčasnosti zastupuje Chakaskú republiku v Rade federácie. Jej fotografie sa stali na internete virálnou témou, a mnohí ju prirovnávajú k záporakovi z filmu o Jamesovi Bondovi.

Petrenkovej šialená vlasová kreácia samozrejme neunikla ani pozornosti novinárov. Na otázky ohľadom svojho výzoru politička nerada odpovedá. „Nie je to nič výnimočné, len mám husté kučeravé vlasy, ktoré si pripnem niekoľkými sponkami. To je všetko,“ tak znie jej zvyčajná reakcia.

Stále tu zostáva otázka, prečo má nejaký človek potrebu nosiť na hlave takú vec. Možných vysvetlení je niekoľko: Ako každý vidí, vlasy zaujmú na prvý pohľad. Človek sa stane výrazným a ľahko zapamätateľným, a v politickom súboji, kedy sa človek uchádza o podporu voličov, nie je nič horšie, ako byť neviditeľný. Možno sa poslankyňa takýmto účesom snaží vzbudiť rešpekt a zastrašiť svojich oponentov. Účes sa tiež dá vnímať ako „helma“, za ktorú sa Valentina ukrýva pred okolitým svetom, aby pôsobila menej žensky a menej zraniteľne.

Čo ak kreácia slúži aj ako kabelka? Bujné vlasiská určite poskytujú dostatok priestoru na ukrývanie drobností! Nakoniec, vlasy skutočne môžu plniť aj ochrannú funkciu. Ak by sa atentátnik pokúsil Rusku omráčiť úderom do hlavy, zrejme by veľký úspech nedosiahol. Extravagantné účesy môžu skutočne plniť rozmanité účely, a mnohokrát sekundujú dokonca aj ako potraviny!

Zdroj: mirror.co.uk
Titulná fotka: wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
35
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dnes je medzinárodný deň žien. Ako potešiť ženu v tento špeciálny deň?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME