Účesy, ktoré boli kedysi in a takmer sme na ne už zabudli

Všetci sme nosili aspoň jeden z nich.

Zdroj: Shutterstock.com

Móda sa postupom času mení, avšak tá sa netýka len nášho oblečenia. Módnym trendom podliehajú aj účesy a všetky možné iné veci, ktoré ti len napadnú. To, čo sa nosilo kedysi a bolo to cool, nám dnes pripadá smiešne. Ani sa nenazdáme a je veľmi pravdepodobné, že podobné účesy z minulosti, ktoré sú nám na smiech, budú čoskoro znova v móde.

Stavíme sa, že na mnohé z týchto účesov z minulosti si už stihol zabudnúť. Je vysoko pravdepodobné, že niektoré z nich si nosil aj ty.

Copík á la malý pes

Tento účes je špecifický hlavne pre malé deti, ktoré majú dokopy tri vlasy na hlave. Spraví sa im preto copík na vrchu hlavy z tých troch vlasov a potom majú na hlave malú fontánku. Kedysi sme však takéto účesy nosili aj ako väčšie deti. Niektorí z vás možno majú fotku zo základnej školy práve s takýmto účesom.

Cik-cak cestička

Keď už bola rovná cestička uprostred hlavy nudná, tak nám naše mamky robili cik-cak cestičku. Vyzeralo to super, ale potom, keď ste si rozpustili vlasy, ste mali pocit, že vás niekto oskalpoval.

Blond melír

Melír, ktorý nosili dievčatá, ale aj chlapci. Vynímajúci sa blond melír bol obľúbený ako kontrastný prvok mnohých tmavých vlasov. Dnes by sme niečo podobné považovali za nevydarený účes. Jasne viditeľné melírované pramienky vlasov nahradila nenápadná bayalage alebo ešte predtým ombré.

Emo účes

Rovnako, ako si išli obe pohlavia melír, tak si šli aj emo účesy. Neskôr to bolo scene, aj keď nejaký extrémny rozdiel v tom nebol. Natupírované vrchné vlasy s troma kilami laku, aby to držalo, ofinka cez oko a tvoj cool účes bol hotový. Nevadí, že sme nad ním občas strávili aj dobrú hodinu.

Príčesky

Pamätáte si na také tie čelenky so šatkou a umelými vlasmi, ktoré k nej boli pripojené? Malo ju takmer každé druhé dievča. Medzi vlasovými doplnkami sa objavovali aj gumičky alebo sponky, ktoré mali k sebe pripnutý jeden tenký vrkôčik zapletený z umelých vlasov.

Napuchnutá ofinka

Nevieme, ako tento účes nazvať, no určite ho veľmi dobre poznáte. Istú dobu fičal medzi viacerými dievčatami. Skrátka si ofinu zapli na vrchu hlavy takým spôsobom, že im z nej vznikla akási bublina na vrchu hlavy. Teraz to znie vtipne, ale vôbec sa nebudeme čudovať, ak to niekedy príde znova do módy.

Season 9 Ama GIF by Friends - Find & Share on GIPHY

Drsné vzory vystrihané strojčekom

Ani chalanov neobchádzali rôzne módne trendy týkajúce sa účesov. Tento sa aj sčasti vrátil, odkedy barberi zaznamenali takú popularitu. Nejeden chlapec mal totiž na hlave strojčekom vystrihaný takzvaný cik-cak. Ak mal niekto menej šikovnú kaderníčku, tak to boli len pásiky na boku hlavy. Vydržalo to tak týždeň a potom to vyzeralo s dorastajúcimi vlasmi dosť vtipne.

Číro

Či už si mal punkové obdobie alebo nie, možno si aj ty nosil číro. Bol to jeden z chalanských účesov, ktoré boli medzi tými cool a drsnými, rovnako ako boli kedysi cool tie dve čiarky na boku hlavy.

Krepovacia žehlička

Nesmieme zabudnúť na krepovaciu žehličku. To bol taký obrovský objav, že keď ju malo jedno dievča, tak chodila ona aj všetky jej kamarátky s krepovými vlasmi ako pudlíky. A bolo im jedno, ako vyzerali. Skrátka to vtedy fičalo. Samotná žehlička bola mega vec, nieto ešte táto krepovacia.

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
27
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
119
Haha
Woow Woow
18
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zábavné konverzácie s dievčaťom, ktoré má dokonalý zmysel pre humor

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME