Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Ako sa hovorí, vlasy sú korunou krásy. Možno by to niekto spochybnil, hlavne muži, ktorým pribúdajú roky k tridsiatke a ubúdajú vlasy na hlave, no niečo na tom predsa je. Sú skrátka účesy, na základe ktorých môžeš ihneď odhadnúť, s akým človekom máš dočinenia. Niektoré typy ľudí a ich účesy sú skrátka neodškriepiteľné. Nájdeš medzi nimi aj seba?

Trvalá už od roku 1968

Je to tá tetuška, ktorá ide s trendom pastelových farieb, preto ich má už desiatky rokov na vlasoch. Raz sú to odtiene modrej a inokedy fialovej, také nádherné, až jej ich závidia všetci študenti umeleckých škôl.

Pri tetuškách s týmto účesom si môžeš byť viac ako istý, že na teba bude hádzať nevraživé pohľady v rade pri pokladni, predbehne ťa u lekára a v MHD-čke ti povie, hneď ako sa postavíš z miesta, že ide iba jednu zastávku. Ale predtým, ako to spravíš, tak ti venuje niekoľko “teplých slov“.

Artcavemaniac / EMEFKA

Umelkyňa telom aj dušou

Spoznáš ju podľa rovnej ofiny zastrihnutej vysoko nad obočím a rovnako rovno zastrihnutým zvyškom vlasov. Tieto slečny zväčša chcú mať perfektný výhľad na svet, ktorý je ich neustálou inšpiráciou, a nejaké vlasy im preto nebudú stáť v ceste.

Občas sa zvykne tento účes kombinovať s rovnako veľmi špecifickým účesom pre umeleckú obec – farebnými vlasmi. Žltá, modrá, oranžová, polka hlavy biela, polka čierna, sú to umelci, nevidia svet iba čiernobielo a radi to dajú vedieť aj svojím zovňajškom.

Artcavemaniac / EMEFKA

Majiteľ kabrioletu

To je ten muž, ktorý má vlasov menej ako rokov, a dosť často má kvôli tomu komplexy, aj napriek tomu, že ženám je to vlastne jedno. Mnohokrát ten kabriolet ani nemá, no vyzerá, že je jeho majiteľom, lebo si nik nevie vysvetliť, ako mu mohli uletieť všetky vlasy. Niektorí z týchto mužov prídu veľmi rýchlo k rozumu a rozhodnú sa so svojimi troma vlasmi rozlúčiť. Potom však musia občas čeliť obvineniam, že sú sympatizanti jednej zelenej strany.

Artcavemaniac / EMEFKA

Nikola

Jej revírom je nákupné centrum, medzi záľuby patri cestovanie, kávičkovanie a móda. Vlasy má dlhé a rovné, prípadne zapnuté vo vysokom cope a dokáže si ich odkladať na nočný stolík. Na hlave sa jej nikdy nepohne ani jeden vlások, rovnako ako je to aj s vráskami na jej čele, ktoré neexistujú. Nie preto, že by ich nemala z čoho mať, predsa len, tí sledovatelia na Instagrame nejak nelajkujú.

Artcavemaniac / EMEFKA

Nespútaná duša

Žena či muž, je to jedno. Tento človek má rád pohodlie, harmóniu a nechce sa nechať rozčuľovať takými malichernosťami, ako sú napríklad vlasy a ich česanie. Svoje vlasy premenil na dredy, buď ich má na celej hlave, prípadne iba zopár nenápadných, no aj v takom prípade vidí kefu na česanie veľmi zriedka. Aj napriek tomu však ich vlasy vyzerajú častejšie lepšie ako niektorých tých ľudí z reklám na šampóny. A nie, nemusia to byť vždy zásadne huliči.

Artcavemaniac / EMEFKA

Nezávislá žena

Vie, že je krásna aj s krátkymi vlasmi, a názor, že žena má mať dlhé vlasy, ju vždy pobaví. Strihá sa občas častejšie ako jej mužskí kamaráti, s ktorými si občas vymieňa rady o stylingových produktoch. Je to však zväčša sebavedomá žena, ktorú môžeš nájsť v ateliéri maľovať obrazy, ako učiteľku vzdelávať študentov alebo v právnickej kancelárii.

Artcavemaniac / EMEFKA

Samozrejme, nemôžeme úplne generalizovať a nájdu sa aj prípady, keď sú ľudia s týmito účesmi úplne iní a vymykajú sa veciam, ktoré sme vyššie napísali. Máme radi všetkých svojich čitateľov s akýmikoľvek účesmi. 😉


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť