Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

55-ročný učiteľ informatiky Richard Glenn pripravil svojim študentom z anglickej školy Longridge Towers naozaj netradičný výlet. Ako píše aj portá BBC, v roku 2019 sa so skupinou žiakov vo veku 16 až 18 rokov vydal na školský výlet do Ameriky. Cesta sa ale zrejme zvrtla, keďže učiteľ študentov, okrem iného, vzal do striptízového baru.

Alkohol, vyhrážky a agresivita

Okrem toho mal so študentmi popíjať alkohol, vyhrážať sa im bitkou či tým, že „im rozkope hlavu“. Často bol vraj agresívny a pred jednou ženou v hoteli sa dokonca producíroval vyzlečený. Vedúca celého výletu ho tak po šiestich dňoch poslala naspäť domov a Glenn bol postavený pred komisiu.

Shutterstock

Tá sa zhodla na tom, že úmyselne vystavil jemu zverených študentov riziku. „Išlo o situáciu, keď boli študenti v jeho opatere v neznámej krajine, ďaleko od domova, a spoliehali sa naňho, že sa o nich postará,“ konštatovala komisia. Popol na hlavu si sypal aj učiteľ a svoje správanie označil za neprofesionálne a maximálne nevhodné.

Ako ale dodal, na mnohé udalosti si kvôli vysokej intoxikácii alkoholom nepamätal. Komisia mu udelila trojročný zákaz vykonávania učiteľského povolania. Ak po uplynutí tejto lehoty bude chcieť znovu učiť, musí si požiadať o zrušenie zákazu.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.