Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Keď sa na Slovensku povie slovo učiteľ, väčšina z nás si bez mihnutia oka predstaví obstarožnú pani vo veľmi nevkusnej blúzke s vražednou náladou a vetou „Zvoní pre učiteľov, nie pre vás!“ na perách. O to hrejivejší pocit pri srdiečku sa však dostaví, keď vidíte, že na svete ešte naozaj ostali učitelia, ktorí svoju prácu milujú a skutočné vzdelanie ich študentov je im prednejšie ako vybíjanie si vlastných komplexov z nevydareného manželstva v žiackych knižkách bezbranných detí.

Jedným z učiteľov, o ktorých v sekunde viete, že boli pre túto prácu zrodení, je aj Owura Kwadwo – rodák z Kumasi, Ghana. Owura učí o informačných a komunikačných technológiách na jednej z tamojších škôl, ktoré, ako ste sa už mohli dovtípiť, nie sú práve vychýrené pre svoju dobrú technickú vybavenosť. Jednou z nepísaných povinností učiteľa je však nenechať sa odradiť aj na prvý pohľad žalostnými podmienkami a urobiť všetko, čo sa dá, aby predal svoju vedomosť študentom čo najpresnejšie. A presne tu sa Owura ukázal ako nesmierne kreatívny jedinec.

Posted by Owura Kwadwo Hottish on Thursday, February 15, 2018

Keď nemáš počítač a programy, o ktorých máš deti učiť, tak si ich jednoducho nakresli, povedal si pravdepodobne Owura jedného dňa v hlave a onedlho na to sa už na tabuli rysovali prvé črty provizórneho Microsoft Word-u. Keďže učiteľ predtým sám navštevoval umeleckú školu, nebol preňho náčrt programu žiaden problém a niet pochýb o tom, že žiaci tento kreatívny počin viac než uvítali. „Aspoň im to dalo predstavu o tom, čo by sa dialo, keby reálne sedeli za počítačom,“ hovorí Owura, ktorého nezvyčajná metóda očividne zafungovala perfektne, keďže deti sa tešia na každú jeho hodinu. „Vždy sa uistím, že všetci všetkému rozumejú pred tým, ako hodinu ukončím,“ dodáva na záver.

Posted by Owura Kwadwo Hottish on Thursday, February 15, 2018

Fotografia, ktorá zobrazuje učiteľa s jeho unikátnou verziou textového editoru nakresleného na tabuli, obletela svet šialenou rýchlosťou a ako to už býva zvykom, ľudia sa opäť rozdelili do dvoch táborov. Jedna skupina ľudí je nápadom a kreativitou tohto učiteľa nesmierne unesená, ďalšia nedokáže pochopiť, ako je možné, že v 21. prvom storočí stále existujú školy, ktoré nemajú prístup k počítačom (ba čo viac, dokonca aj oblasti, kde školy nemajú vôbec). Ihneď sa však spustila vlna donácií notebookov a projektorov od ľudí, ktorých celá táto nešťastná situácia nenechala chladnými, a škola je za ne nesmierne vďačná. No všetci si uvedomujú, že toto je len maličká špička ľadovca. Škôl s nedostatkom pomôcok je viac než dosť, avšak ako aj sám Owura hovorí, problémom sa zaoberá vláda a nám ostáva len dúfať, že sa v priebehu nasledujúcich pár rokov dajú veci do pohybu a situácia sa konečne obráti k lepšiemu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/veephbo-hbo-veep-julia-louis-dreyfus-l46CCLyUWdJYD3I2Y)

Zdroj: boredpanda.com
Titulná fotka: Owura Kwadwo Hottish / facebook.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.