Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Učiteľa hnevalo, že študenti pri testoch používajú ťaháky. Odhalil ich jedinou sofistikovanou otázkou

Učiteľ vymyslel premyslený plán, ako podvodníkov odhaliť.


Nejaký ten ťahák zrejme v študentských rokoch použil asi každý z nás. V každej triede sa ale našli aj experti, ktorí ťaháky používali pravidelne. S príchodom mobilných telefónov a internetu v nich sa navyše podvádzanie počas testov stalo ešte o niečo jednoduchšie (človek sa nemusel babrať s malými papierikmi).

Portál LADbible priniesol správu o nemenovanom frustrovanom učiteľovi, ktorý už mal plné zuby toho, že jeho študenti sa spoliehajú na ťaháky.

Všimol si totiž, že počas testov sa až príliš veľa študentov pýta na toaletu. Usúdil teda, že práve tam si študenti vyhľadali na internete správne odpovede. A nemuseli sa ani báť, že ich tam niekto prichytí. Sofistikované!

ťahák, učiteľ, premyslený plán, test, škola, podvádzanie, zaujímavosti
Shutterstock

Učiteľ im prešiel cez rozum

Učiteľ sa však rozhodol podvodníkov odhaliť. Ako? Dal im do testu konkrétnu falošnú otázku. To ale nebolo všetko. Zároveň na študentskej stránke pod pseudonymom zverejnil aj falošnú odpoveď.

Pokiaľ teda študent presne túto odpoveď uviedol v teste, bol usvedčený z podvodu. Učiteľ im následne dal mailom vedieť, ako ich odhalil. Danú otázku zverejnil na webovej stránke, ktorú študenti využívali na pomoc pri odpovedaní na testoch či domácich úlohách. Zrejme si mysleli, že učiteľ na ňu nemá prístup, ale mýlili sa.

ťahák, učiteľ, premyslený plán, test, škola, podvádzanie, zaujímavosti
Shutterstock

Následne si pedagóg vytvoril falošný účet a na túto otázku odpovedal s falošnou odpoveďou, ktorá sa ale zdala byť na prvý pohľad správna. Študenti, ktorí si odskočili počas testu na toaletu a odpoveď si prečítali, tak boli jednoznačne usvedčení. Z 99 ich ťahák použilo 14. Veľmi premyslené!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť