Učitelia, ktorých nájdeš na každej strednej škole

Žiaľbohu…

Stredná škola je jedno z najdivnejších období v ľudskom živote. Je to tá divná fáza medzi detstvom a dospelosťou, kedy sa zoznamuješ so životom (a alkoholom) a sám nevieš, čo vlastne od neho čakáš. Pre niekoho to je jedno z najlepších období života plné zábavy a dobrých zážitkov, pre iných to je najhoršie obdobie života plné šikany a depresií. Je úplne jedno, či si už dávno vonku zo strednej, akurát študuješ alebo ťa táto výzva ešte iba čaká – všetci sa zhodneme, že stredná škola je jedno čudné miesto, ktoré sa rozhodne nezhoduje s High School Musical. A na každom čudnom mieste musia byť zamestnaní čudní ľudia. Tu sú niektorí z nich:

Ten, ktorého zmyslom života je predmet, ktorý učí

Alebo inak povedané, čistý fanatik, ktorý nerozumie, ako môžeš jeho predmet nemilovať. Na hodiny chodí 5 minút pred zvonením a školu opúšťa až za tmy. Jeho práca je jeho životným poslaním, na čom by nebolo absolútne nič zlé, ak by to isté neočakával aj od svojich študentov. To je tak ťažké pochopiť, že naozaj nemám chuť celý svoj voľný čas venovať štúdiu detailného opisu 1. svetovej vojny alebo, že ma naozaj nezaujíma, akú veľkosť koruny nosil kráľ Henrich VIII? Okrem toho ťa núti do každej jednej mimoškolskej aktivity, projektu alebo súťaže. Nemám. Záujem.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/funny-lol-7EgLCy2NSQ9nG)

Ten, ktorý má všetko na háku

Vek tohto učiteľa sa väčšinou pohybuje medzi 25. a 35. rokom života a vo väčšine prípadov sa jedná o človeka, ktorý krátko po zamestnaní sa zistil, že učenie vlastne nie je to, čo chce v živote robiť. Ale keďže účty sa sami nezaplatia, táto práca je to jediné, čo mu zostáva. Jeho povaha je stopercentne flegmatická, neničí si nervy. Nekričí. Nenadáva. Nedáva poznámky. A snaží sa hnevu vyhnúť všetkými možnými cestami – nedáva domáce úlohy, neskúša, dokonca, pre istotu, ani nevyučuje. A jediné, čo za to žiada, je ticho. Kľudne môžeš zaživa vypitvať svojho spolužiaka, ak to budeš robiť potichu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/teacher-WwJodfhvdDJV6)

Kamarát

V tomto prípade sa jedná o veľmi unikátny objav, ktorý zažije iba 0,6558415% študentov na celom svete. Tento pedagóg je mladý, milý, má zmysel pre humor, vie učiťdokáže učenie spraviť zaujímavým (JA VIEM. Je to šok.) Táto osoba jednoducho miluje svoju prácu a vie ako na tínedžerov. Vie, ako vysvetliť anatómiu človeka aj tomu, kto nerozozná ľavú ruku od pravej. Vždy ti odpíše na mail, dovolí ti opraviť si zlú známku, dokonca bude tvojim osobným psychológom, ak budeš mať problém a zastane sa ťa pred vedením, keď ťa budú chcieť vyhodiť zo školy za fajčenie zo záchodového okna.

myuvn.com (https://myuvn.com/10-professors-you-will-have-in-college/)

Pseudo alkoholik

Nikto ho nikdy reálne s fľaškou v ruke nevidel, ale všetky okolnosti tejto teórii iba nahrávajú do kariet. Je mi jasné, že učiť bandu náladových tínedžerov za minimálnu mzdu nie je úplne životná výhra, ale keď už sa to rozhodneš riešiť alkoholom, aspoň to rob tak, nech to ľudia nevedia. Ale tento človek je vkuse mierne mimo, artikulácia nie je jeho najväčší kamarát a jeho tvár má vždy zaujímavý červený nádych. Vrcholom je, keď pri čistení lavíc prinesie na vyučovanie z kabinetu otvorenú fľašku vodky, pretože „liehom to pôjde lepšie“. Avšak, má to aj svoje výhody – keďže je 90% času mimo, nemusíš sa obávať, že by ti neodpustil zabudnutú domácu úlohu alebo nenaučené učivo.

hellogiggles.com (https://hellogiggles.com/reviews-coverage/teachers-show/)

Ten, ktorý nenávidí všetko, čo dýcha…

A napriek tomu sa rozhodol byť učiteľom 🙂

Nikdy nepochopím, čo k tejto profesii týchto ľudí vedie… Nemal by to byť najmä záujem vzdelávať mládež? Nadšenie pre komunikáciu s ľuďmi? Vzťah ku svojej profesii? Nie, práve naopak. Táto učiteľka svoju prácu nenávidí a netají sa tým. Dokonca ti to každé ráno veľmi rada vyhodí pred oči, či už tým, že sa s tebou začne hádať kvôli tomu, že si vyjadril svoj názor (na čo máš podľa ústavy ešte stále právo) alebo preto, že si nesúhlasil s tým jej… Alebo za hocijakú inú nepodstatnú kravinu, ktorou vám obom potrebuje zdvihnúť hladinu adrenalínu. Je arogantná, nepríjemná a má pocit, že to, že sedí za katedrou, jej dáva moc nad celým svetom. Najradšej by nikoho nepustila ani k maturite a keby to nebolo trestné, zrejme by nám všetkým s radosťou dala odobrať aj základné ľudské práva. No kto by ju nemiloval.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/K1OBjqTBOWwta)

Ten s hlavou v oblakoch

Tento učiteľ trpí minimálne najvyšším stupňom klinickej depresie, pretože inak si jeho správanie neviem vysvetliť. Hodiny s týmto učiteľom sú absolútne nenamáhavé – on sedí za svojou katedrou a zasnívane sa 45 minút pozerá z okna (a v hlave si pravdepodobne premieta, ako všelijako mohol jeho život dopadnúť, ak by sa nerozhodol byť učiteľom) zatiaľ čo ty si môžeš robiť, čo len chceš. Na jednej strane je to fajn, pretože za pol roka máš vďaka tomuto predmetu pozretých všetkých 10 sérií Priateľov, ale na druhej strane je faktom, že na zmaturovanie zrejme nebude stačiť, ak im odprezentuješ abstrakt o Priateľoch.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/original-hEc4k5pN17GZq)

Titulné fotky: Flickr.com, maxpixel.freegreatpicture.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
92
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vedci prišli na kuriózny objav - pohlavný úd sa scvrkáva! Ako tomu predísť?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME