Slovenská škola snov? Učitelia sa prezliekli za Avengers a iných filmových hrdinov

Ani sa ti nechce veriť, že na Slovensku existuje takáto škola.

Zdroj: FMK

Škola, kde sa učitelia bez problémov prezlečú za filmových hrdinov? Na takejto výške by chcel študovať snáď každý. Učitelia z Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda sa nechali nafotiť ako filmoví hrdinovia. Možno by si si na prvý pohľad myslel, že ide o prácu obrovského tímu profesionálov. Budeš prekvapený, no učitelia sa zverili do rúk študentom.

FMK

Profesori, docenti a odborní asistenti ako hrdinovia z filmu Avengers, Hry o život či Hviezdne vojny. Študenti z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave nafotili svojich pedagógov ako filmových hrdinov a rozprávkové bytosti. Fotografie predstavili počas FMK DAY 2019.

Fotografie vznikali v rámci Kreatívno-experimentálneho fotografického ateliéru (KEFA) na FMK UCM v Trnave pod vedením Lucie Škripcovej. Vďaka postprodukcii postupne vytvorili 14 kultových filmových a rozprávkových bytostí, medzi nimi v súčasnosti najpopulárnejších hrdinov z filmu Avengers, ale aj hlavné postavy z filmových klasík, ako sú Forrest Gump, Alica v krajine zázrakov, Robin Hood, Sherlock Holmes a Dr. Watson a ďalších.

„Prostredníctvom fotografií sme študentom chceli priblížiť našich kolegov v netradičnej úlohe, ale zároveň sme chceli ukázať, akých talentovaných žiakov máme na našej fakulte. Fotografie vznikali niekoľko týždňov a ukazujú, čo všetko sa študenti môžu naučiť,“ uviedla pre EMEFKA Ľudmila Čábyová, dekanka FMK UCM v Trnave, ktorá stvárnila kráľovnú „Red Queen“ z filmovej rozprávky Alica v krajine zázrakov.

FMK

Predstavenie fotografií bolo počas FMK DAY, ktorý si pre študentov pripravili samotní pedagógovia. Okrem vernisáže boli pripravené prezentácie katedier, ale aj aktivity, ako joga, zumba, tvorivé dielne či workshop s filmárom a youtuberom Miroslavom Bačom. „FMK DAY prináša možnosť lepšie spoznať pedagógov a zažiť ich v iných úlohách ako sú prednášky alebo semináre. Naším cieľom je, aby sa študenti u nás cítili dobre a k tomu určite prispievajú aj pozitívne vzťahy s učiteľmi,“ doplnila Ľudmila Čábyová.

Fotografie budú následne vystavené v priestoroch dekanátu a vedenie z nich v budúcom roku plánuje vydať kalendár s charitatívnym rozmerom. Pedagógov fotografoval študent posledného ročníka masmediálnej komunikácie Kristián Pribila. Postprodukciu zabezpečovala študentka Katarína Cinová. Preprodukciu a produkciu zaisťovala Lucia Škripcová, vedúca Kreatívno-experimentálneho fotografického ateliéru.

FMK
FMK

Vedúcej ateliéru KEFA sme sa opýtali niekoľko detailov, ktoré sprevádzali fotografovanie a celkovú tvorbu fotoprojektu. Roly hrdinov z filmov si nevyberali učitelia sami. Niektorí vraj ani netušili, o akú postavu ide, iní sa svedomito pripravovali a poctivo si doma nacvičovali pred zrkadlom, ako sa majú tváriť, aké sú pre konkrétnu postavu typické gestá.

Možno sa vytvorenie takýchto fotografií zdá ako úplne jednoduchá úloha, no už samotná príprava na fotenie, a samozrejme, postprodukcia bola veľmi náročná súčasť. Náročné bolo aj zháňanie rekvizít a kostýmov, ktoré mali pózujúci na sebe. Málokomu sa doma len tak povaľujú plášte, kráľovské koruny a iné veci z filmov. S rekvizitami a kostýmami ateliéru pomohlo Divadlo Jána Palárika v Trnave. 

FMK
FMK
FMK

Zdroj: TS

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hlášky slovenských politikov, ktoré nám môžu všetci závidieť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME